Kawasaki KLV 1000 (2005)

Vlastník hudson
Vloženo 17.6.2016
Aktualizováno 29.11.2020

Obrovská, silná, pohodlná a v nádherné oranžové metalíze. Parník na dvou kolech. Na svou váhu velmi obratná.

Suzuki DL 650 V-Strom: Nebyla žádná v dosahu a naskytlo se KLV v super stavu,tak jsem šel do litru
Honda XL 700V Transalp: Vyšší cena ojetin a velmi malá nabídka
Kawasaki Versys 650: Chtěl jsem větší pohodlí, ochranu před větrem a komfort pro cestování ve dvou

První dojmy - Oproti Hornetu obrovská, velká váha a respekt z výkonu. Po rozjetí nečekaně obratná a poslušná, jakmile se rozjede váha vůbec není poznat. Má tah jak lokomotiva a i s origo výfuky nádherný zvuk. Oranžová barva se Kawasaki opravdu povedla, je hezčí než barvy Suzuki.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatel, pro ty co chtějí jezdit i s batůžkem. Dá se na něm i pěkně vyblbnout a jede jako kráva :-)

Doplňky na motorce - Padací rám, nosič na 3 kufry, kufry Kappa Vstrom a Kappa K49, plexi MRA Vario, držák s pouzdrem na gps Givi, zásuvky 12V na řidítkách a pod sedlem, rozšíření bočního stojánku od Marseluse, Gipro Atre S02 red, hefty Oxford Premium Touring, enduro stupačky Marselus, šusplech Marselus, zvýšení řídítek Marselus

Po čtyř a půl letech s Hornetkem, který sloužil skvěle a bez jediné závady jsem zatoužil po něčem, kde bych se cítil pohodlněji, nebolely mě záda a nohy a kde by se jezdilo lépe ve dvou. Přece jen se na Hornetu ve dvou moc pohodlně nejezdilo. Navíc mám touhu začít na motce více cestovat, i když nevím jestli mi to čas dovolí. Volba tedy padla na cenduro. Po x hodinách na netu jsem výběr zúžil na Suzuki Vstrom 650 nebo 1000, Hondu XL700 Transalp a Kawasaki Versys 650 a KLV 1000, což je Vstrom s hezčím lakem. Varadero bych bral taky, ale ceny jsou dost vysoké.
Všechno co by stálo za shlédnutí bylo cca 300km daleko, což se mi nechtělo zbytečně jezdit. Až se naskytla Kawa KLV asi 10km ode mě, koupená v ČR, s bohatou výbavou a velmi málo najetými km (necelých 18000km) a bez nutných investic. Po tel domluvě jsem dorazil na obhlídku a testovací jízdu. V podstatě v tu chvíli jsem věděl, že není co řešit a musím ji mít. Tah jak lokomotiva, neskutečné pohodlí a opravdu parádní technický stav. Kilometry jsem si ověřil a měly by být opravdu poctivé. No a tak už stojí u mě v garáži. Dostala pořádnou koupel, navoskoval jsem kapoty, prohodil topcase za svůj Kappa, přidal další zásuvku a kablik na dobíjení baterky, zkontroloval a doplnil kapaliny a namazal řetěz.
Je to pro mě oproti 600 ccm a čtyřválci změna, ale určitě příjemná. Táhne krásně odspodu a ve vyšších otáčkách má moc hezký zvuk.
Vzhledem k tomu, že je na motce téměř vše co potřebuji, dokoupil jsem si už jen pár drobností. Doufám, že moje Suzasaki bude stejně spolehlivá jako Hornet a najezdíme spolu spoustu km bez nehod a poruch.

14.7.2016 Trošku jsem vylepšil vzhled bočních kufrů, aby mi ladily k motorce

15.7.2016 Namontován Gipro Atre s červeným displejem. Už ať je pěkné počasí a můžu ho pořádně otestovat.

5.9.2016 Instalace vyhřívaných heftů Oxford Premium Touring.

28.3.2017 Najeto cca 20300km Nové boční kapsičky a nerezové enduro stupačky od Marseluse
Motka má nový olej Motul, svíčky NGK, brzdovku a zadní desky Brembo

26.6.2017 Najeto 22600km Dnes obuty nové bačkory Metzeler Tourance

8/2020 nový šusplech Marselus, nový spojkový váleček origo Suzuki, zvýšení říídtek Marselus

10/2020 KLV s najetými cca 35000km prodána. Byl to skvělý stroj, naprosto spolehlivý, výkonný, rychlý s výborným podvozkem a ergonomií. Brzdy byly kapku slabší, ale jinak asi bez chyby.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 18:31 10b.

pepr67
pepr67 napsal 22.06.16 v 08:45 10b.

pěknej kousek, s tvým popisem se dá jen souhlasit

biosák
biosák napsal 19.06.16 v 11:00 10b.

Decathlon
Decathlon napsal 17.06.16 v 19:28 10b.

Krasavice

Milan1963
Milan1963 napsal 17.06.16 v 18:25 10b.

Hezká !