Yamaha XJR 1300 (2009)

Vlastník kulina71
Vloženo 25.7.2013
Aktualizováno 25.7.2013

Klasický velký silný naháč. Obrovský krouťák a zátah.

Motorka koupena od FIRMA:Kolocentrum-Motoshop Josef Kunrt (

První dojmy - Ze začátku jsem v některých zatáčkách dostával infarkty, při prudší jízdě se kroutí rám a na brzdách se celkem utápí vidle, ale člověk si zvykne a pak už to ani nevnímá. Není to mašina na cestování po Evropě, na což jsem záhy přišel. Proto musela do světa.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo si chce zajezdit, dá se na tom jet i ostře, ale je to pro srdcaře. Prostě klasika, bez asistentů, s klasickým rámem.

Doplňky na motorce - Koncovka výfuku Scorpion, ukazatel kvaltu GiPro, tři kufry 2x bočáky 44 ltr. a jeden zadní 46ltr. padáky, držáky na boční kufry a plotna SW-motech, štítek Givi 210. Proužky ráfků Probiker.

Chtěl jsem klasickou motorku, dostatek síly a krouťáku a to tohle má, když jsem ji v roce 2009 kupoval, tak jsem se k ježdění po létech vracel. Na závodění to není a ve dvou se to hodně při prudší jízdě kroutí, musí se najít optimální nastavení podvozku, což mě kamarád nakonec doladil. Motor vás překvapí krásným spodovým krouťákem, Spotřeba při klidné jízdě mě dost překvapila, dostal jsem se i pod 6 litrů. Brzdy super, až na tu přední vidli, která se při prudkém brždění celkem utápí, ale je to o zvyk. Najel jsem na ní cca 17 tis. než šla do světa.