Yuki SM 125 (2008)

Vlastník DeadlyCZ
Vloženo 16.7.2013
Aktualizováno 18.7.2013

Obyčejná dváca, co dodat... dobrá na pohodové jezdění

První dojmy - Moje první motorka, takže jsem si chvíli zvykal - z toho vyplývá také to, že ji nemám víceméně s čím srovnat. Oproti motorce v autoškole se ovládala mnohem lépe a i více táhla.

Motorku bych doporučil pro - Začínající motocyklisty, kteří si na nic víc než 125ccm netroufnou a hledají moto s dobrým poměrem cena/výkon(nejen motorový, ale i poruchovost, atd)

Doplňky na motorce - Jiný výfuk, moto má (subjektivně) lepší zvuk, ale je i také trochu hlučnější

Tuto motorku jsem si vybral protože, jak jsem už psal, to byla moje úplně první motorka.
Najel jsem s ní zatím pouze pár set km, protože minulé léto jsem měl nehodu.
Při jízdě (hlavně ve vyšších otáčkách) jsou cítit vibrace, které ale nejsou nikterak silné, takže si na ně lze po pár týdnech ježdění zvyknout. Motor v nižších rychlostech (do 60kmh) táhne docela dost, poté už to tak slavné není, ale co čekat od dvácy :) Maximálku jsem dosáhl +- 110kmh z kopce, pětka a plný plyn, takže víc to asi nepůjde. Je to motorka na okresky a do lehčího terénu. Na dálnici bych si s ní opravdu netroufl a v těžším terénu jsem byl pouze jednou - a na silničních pneu to opravdu není moc záživné. Brzdy fungují dobře, ale jak už jsem několikrát zmiňoval, toto je pouze subjektivní, protože jsem na žádné jiné motorce ještě neseděl. Úložný prostor je téměř neexistující, když nepočítám 15x10x30cm kapsu v zadní části motocyklu kam se jen tak tak vejde nářadí. Lékárničku musím tudíž mít schovanou pod sedlem, tzn abych se k ní dostal, musím odšroubovat několik šroubů :D
Z poruch musím jmenovat akorát rozetu - jedu normálně po silnici a najednou, i když mám zařazenou rychlost, se motor chová jako při neutrálu. Tak zastavím a zjistím, že je komplet rozsekaná rozeta a část kyvné vidlice. Nový je také řetěz, chybělo na něm pár válečků.
Spotřebu jsem moc neměřil, ale do nádrže se vejde cca 10 litrů. Nikdy jsem ji ještě nevyjel na rezervu, vždy jsem dotankovával tak 3-4 litry, ale můj odhad je tak 3-4l/100km při mém stylu jízdy (brzda-plyn :D )

Nejdelší cestu na moto jsem zatím podnikl cca 200km a to už jsem cítil, že sedlo není z nejpohodlnějších. Po delším sezení nepříjemně kouše.