Jawa 350/634 (1975)

Vlastník rolnik22
Vloženo 3.1.2013
Aktualizováno 3.1.2013

První typ hranatých třiapůl. Těžká ale bytelná. Vlastně poslední typ Jaw vyráběné v klasické červené jawa barvě

Motorka koupena od armáda čr - Motorka byla ještě v horším stavu než jsem si dovedl představit.

První dojmy - Od 15 (35 let)jsem jezdil na dvěapůle kejvačce. takže konici jsou znát, i když je těžší. Na delší trasy ve dvou nemá chybu. Na extra rychlou jízdu to není, ale vyjede všude. Když se dobře seřídí tak supr Jawa.

Motorku bych doporučil pro - Jawaři, který chce motorku která je ještě klasická a kterých už moc není.

Doplňky na motorce - Kufr

Motorku jsem koupil v armádním vyprodeji v r. 1995. Původně jsem jel pro Avii, ale po třiapule jsem vždycky toužil, tak jsem neodolal. Na první pohled vypadala nádherně-uloženka, krásný origo lak, dobré chromy. Na druhý pohled už to bylo horší-něco chybělo, něco nebylo původní.
Když jsem to pořádně prohlédl doma bylo to ještě horší-přední kolo šestnáctka a hlavně motor- jenom kartery, válce a hlavy-vnitřek prázdný. Tak jsem koupil komlektní motor.Po zprovoznění mi ji zabral syn. Jezdil ji asi tři roky, pak ho začala zlobit, tak mi ji vyměnil za ČZ 477. V té době jsem jezdil ČZ 471, ale protože jezdíme většinou ve dvou
a číza je nám dost malá, chtěl jsem vyzkoušet o co bude třiapůla lepší. Pořádné seřízení trvalo asi čtrnáct dní-to jsem jezdil jen v blízkém okolí a připadě problémů jsem byl přivezen Pikapem. Když to vypadalo dobře dali jsme test-Tábor u Jičína
50km a pěkný stoupák k rozhledně.
Výsledek-motorka jela super, je pohodlnější a koníci jsou znát. Pak jsme ji dovezli ukázat na sraz do Huntířova. Docela se líbila. Tak jsme s ní zkoušeli jak nejvýš dojede, nejdřív Ještěd-tam vzbudila obdiv Němců co přijeli na Goldwingech, pak Horní Mísečky. Vše bez problémů.

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 02.07.13 v 00:12 10b.

Pěkný stroje

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 14.02.13 v 12:54 10b.

Pěkna Jawka, přeji v letošním roce spoustu krasnych vyjizdek bez zavad a nehod. Treba se nekde potkama Davam deset bodiku.

Martic
Martic napsal 05.01.13 v 11:00 10b.

Díky za komentář. Moc pěkná 350ka a líbí se mi, že na ní takhle cestujete Jasných 10b.

Bazillišek
Bazillišek napsal 04.01.13 v 22:39 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.01.13 v 19:48 10b.

Přeju další spokojené kilometry!