Aprilia RS 125 (2002)

Vlastník Willy15
Vloženo 11.11.2012
Aktualizováno 7.4.2014

Aprilia rs 125, je to nejznámější 125-ka, většina lidí nadává u 2T na spotřebu na to jim odpovím jenom jedno motorku jsem si koupil abych se naučil jezdit takže ty občasné projížďky mě peněženku neroztrhají.

Honda NSR 125R: důvod neuveden

První dojmy - Je to moje první motorka kupoval jsem si ji abych se naučil jezdit takže ten zvuk mě neštval :) co mě opravdu udělalo obrovskou radost je podvozek a brzdy, podvozek sedí jak přibitý brzdy jsou opravdu kvalitní samozdřejmě když koupíte patřičné brzdové destičky, na pohodlí si stěžovat nemůžu když to srovnám s cagiva mito tak sedím na luxusním gauči :) na světlo jsem si nikdy nestěžoval optika udělá svoje.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, pro ty co si nechtějí hned velkou motorku, pro všechny co mají rádi 2t motory. pro ty co mají 195cm a nechtějí vypadat jak na kole :)

Doplňky na motorce - Žárovky Osram H1 cool blue, H3 night breaker, zrcátka, led blinkry,žárovky přístrojů.

Proč jste si vybral tento stroj? Vybíral jsem podle hodně kritérií chtěl jsem silniční sportovní moto abych se na to se svými 190cm vydal a aby mělo skvělé brzdy a podvozek na nějaký ty kravinky, všechny tyto požadavky splnila Aprilia RS, Cagiva mito a Honda nsr, na mitu jsem se svezl jednou zadek bolel dva dny takže to jsem nechtěl, opravdu vážně jsem se rozhodoval mezi Aprilií a Hondou nevím proč ale Aprilia RS mi prostě přišla hezčí až na sedadlo spolujezdce ale tam ja nesedím takže je mi to jedno :)

Jezdím už sezonu jízda je velmi dobrá motorka na pneumatikách Dunlop Sportmax drží jak přibitá, na brzdy si v žádném případě stěžovat nemůžu, ovladatelnost je skvělá, úložný prostor do kterého se vejdou 2 plechovky piva a lékárnička což je hodně dobrý :)
Spotřebu neřeším moto mám na naučení a na to abych se jel občas projet.

Po první sezóně jsem měl jednu poruchu když motorka začala cukat a zhasínat a rozsvicovat jsem se celkem lekl po chvíly zkoumání jsem zjistil že to byl drátek od spínací skříňky který jiskřil.
Nejvíc mě štvou lidi co o těch motorkách ví "prd" a budou mi tvrdit že italský motorky jsou na nic že se pořád něco kazí, jsem toho názoru že když se nebudu vrtat v motoru a budu lít olej do benzínu a každý rok měnit olej v převodovce tak by se to zadřít nemělo :)
Protože byl nový nicasil dělaný ve 28 000 km a já motorku zakoupil když měla 29 000 takže jezdím na ""novém"" motoru a podle toho se k němu chovám :) Jezdím pouze na Castrol Power 1!! :)

Mikee97
Mikee97 napsal 16.01.13 v 21:38 10b.

pěkná motorka... taky jsem nad ní uvažoval, ale v 50 ccm. Bohužel neměla požadované parametry dávám 10 bodů

Radys57
Radys57 napsal 18.11.12 v 20:28