Yamaha YBR 125 (2007)

Vlastník Tadys
Vloženo 30.9.2012
Aktualizováno 30.9.2012

Diverze dovezená z Francie,ideální motorka na naučení :)

Motorku vlastním od května 2011,kdy jsem ji dovezl z motobazaru v Hulíně.Motorka byla po předešlém majiteli škráblá na pravé kapotáži a svařený přední blatníček.Byla to moje první motorka a v prvních dvou měsících jsem ji viděl jako tu nejlepší.Až za nějakou dobu jsem začal zkoumat,co vlastně umí a dokáže.Cestovní rychlost se pohybuje mezi 80-90.Maximum po dálnici má na 115,ale to už se zbytečně trápí.Její spotřeba nešla nikdy více,jak 2,8/100.Klasická spotřeba se pohybuje kolem 2,5/100.Motor začíná "pracovat" až od nějakých 6000 otáček,ale nemá ho cenu točit za 9000.Ideální rozsah je 7000-8500.Díky její nízké váze(124 kg) se do zatáček vede sama.Trošku nejistotu dodává kroucení v nich,ale je to přeci jen 125.Po utažení na nejtvrdší fázi zadních tlumičů se to trošku zlepšilo.Držení stopy pomáhají i pneumatiky michelin pilot sporty.Od majitelů této gumy jsem slyšel samou chválu.Jen mě zarazila udávaná poměrně nízká životnost(max 6000).Já ji vzadu mám 15000 a chtěla by vyměnit.Vpředu poté 10000 a úplně v pohodě.Trošku mi na motorce vadí posez,po dlouhé cestě začínají bolet záda.Jinak je to ale pohodlná motorka a za den jsem s ní najel klidně 600 km a druhý den jsem jel zase.S motorkou jezdím denně a za celou dobu mi praskla jen žárovka v předním blinkru.Je to pěkný a jednoduchý stroj na naučení.

Tadys
Tadys napsal 30.09.12 v 13:56

To byl hlavní důvod koupě-málo viděné a vypadá větší,než klasické YBR :) momentálně na prodej :)

istonbike
istonbike napsal 30.09.12 v 10:51

Málo viděné YBeRko s polokapotou dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle s andělem nad hlavou