Jawa 500 OHC (1958)

Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 23.9.2023

Deník motorky
Nalezeno 21 záznamů

• Hot Rod dragstrip contest vol 11.

"Nazdar Outsideře" Tak mě zdravil Ivan, když mi volal, hned jak se vrátil na jaře z Ekvádoru. Bylo to od něj dost troufalé, protože mě na dráze dosud nikdy nepředjel. Tak jsem se na naší sprinrérskou konfrontaci opavdu t

Vloženo: 24.09.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Hot Rod dragstrip contest vol 10.

Když jsem zvítězil, nastala dvouletá pauza vynucená koronou. Další dva roky se závod nejel a tak bylo dost času na vylepšování. Bylo mi líto neřadit čtyřku která má nejmenší ztráty při otáčení v převodovce, protože jde o

Vloženo: 10.07.2022
    Uskutečněno: 12.06.2022
  • HotRod dragstrip contest vol.9

Jawa byla stavěná k tomu, aby vítězila na dráze. Tak že když dva roky po sobě berete stříbro, úplně Vás to už netěší. Před třemi lety jsem dostal od kamaráda lahev Passport whisky, řekl jsem mu tehdy, že si jí otevřeme n

Vloženo: 08.12.2019
    Uskutečněno: 07.06.2019
  • Klínek!

Když jsem po půl roce sebral morální sílu a vydýchal jsem debakl který jsem se strojem utrpěl na Jízdě garážových jezdců, dal jsem se do oživování Jawy. Původně jsem hledal problémy v elektroinstalaci, protože tam Jawa d

Vloženo: 06.12.2019
    Uskutečněno: 17.05.2019
  • Jízda garážových jezdců 2018

Po několika letech jsem se odhodlal vypravit se s Jawou na JGJ kde jsem kdysi dosáhl oslnivého úspěchu. Ač obvykle jezdím v pátek večer, vydal jsem se na cestu až v sobotu tedy v den závodu. Motorce se moc do cvalu necht

Vloženo: 04.12.2019
    Uskutečněno: 25.08.2018
  • HotRod dragstrip contest vol.8

Protože jsem před rokem urval na dráze stříbro a protože s jídlem roste chuť, chtěl jsem zlato. Věřil jsem, že Jawa má na to aby ukázala záda všem soupeřům v nejsilnější kubatuře. Předělal jsem vystavování spojky a zruši

Vloženo: 04.12.2019
    Uskutečněno: 08.06.2018
  • Vítěz na Bohemce

Tak jsem se nechal nakonec překecat a dal jsem motorku na výstavu. Byl to docela porod celé to odmastit. Motor ven a zase dovnitř, přemotat výfuky, ale na výstavě se motorka líbila. Nejvíc mě bavilo postávat opodál a pos

Vloženo: 06.03.2019
    Uskutečněno: 10.03.2018
  • Jawa 500 160 km/h ?

Protože je motorka stavěná na sprinty, byla maximální rychlost vždy podružná. A když se vás spousta lidí ptá kolik to jede a vy jen krčíte rameny napadne vás to nakonec vyzkoušet. A tak jsem dal menší rozetu a šlo se n

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.08.2018
    Uskutečněno: 16.09.2017
  • Cesta na Lipno

Konec června sebou přinesl náhlé rozhodnutí. Závoďáka jem přehodil do cestovního módu a vyrazili jsme na jih. Dojeli jsme však jen na Radyni a Jawa přestala jet. Uklepal se kontakt u baterky... Než jsem to dal dohromady

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.09.2017
    Uskutečněno: 23.08.2017
  • Jawa 500 - Bez oleje :-(

Tak jsme jednou slavili něco v kámošovo garáži v Poběžovicích. Sraz byl tam a na pořadu dne byla vyjížďka a pak grilovačka. Už cesta tam byla divná. Po cestě jsem za mostem u Nýřan uviděl uprostřed mýho pruhu na silnici

Typ: Havárie
    Vloženo: 21.01.2018
    Uskutečněno: 30.07.2017
  • HotRod dragstrip contest vol.7

Opět se přiblížil čas závodů a protože mi před rokem unikl bronz jen o dvě setiny vteřiny, nechtěl jsem nikoho nechat na pochybách že jsem Jawu stavěl aby vítězila. Pohrál jsem si řazením a na páku jsem navařil staviteln

Vloženo: 26.11.2019
    Uskutečněno: 09.06.2017
  • Cesta na Hnačov

Žádné velké plánování, děti odjeli na pár dní na k babičce. Jawa fungovala po závodě dobře. Stačilo pootočit desku zapalování zase na cestovní rysku, nadat blatník s brašnami a mohlo se jet. Bylo hezky, cesta probíhala b

Typ: Dovolená
    Vloženo: 24.11.2019
    Uskutečněno: 28.07.2016
  • Jawa Trefen

Sraz čryřtaktních strojů značky Jawa v německém městě Rodewisch je každoroční příležitostí pro setkání roztodivných individuí, které spojuje náklonnost k naší národní značce. Na Jawu jsem dal cestovní blatník a naložil v

Vloženo: 07.12.2019
    Uskutečněno: 15.07.2016
  • HotRod dragstrip contest vol.6

Rok se s rokem sešel a nastal čas odčinit loňský debakl na dráze v Žihly. Za uplynulý rok jsem s motorkou najezdil asi 1000km a tak byla již rámcově prověřená. Pro jistotu jsem si vzal před závodem pár dní dovolené, aby

Vloženo: 22.11.2019
    Uskutečněno: 11.06.2016
  • Jízda Garážových Jedců 2015

V srpnu jsem se potom k Jawě zase vrátil a začal se jí věnovat. Základem úspěchu se staly studenější svíčky, které otevřeli cestu k výrazně větším tryskám. Optimalizaci spalování jsem si odladil na emisích. Poslední srpn

Vloženo: 21.02.2018
    Uskutečněno: 29.08.2015
  • HotRod dragstrip contest vol.5

Stavba stroje zabrala bezmála celý rok. Během toho jsem poznal spostu šikovných lidí, řekl hodně sprostých slov, vypil jsem v garáži hodně lahví piva a rumu a také jsem se tam dost modlil k Bohu. Jak se blížil termín záv

Vloženo: 19.02.2018
    Uskutečněno: 13.06.2015
  • Nakouknutí pod pokličku

Tak jsem si motorku konečně zaparkoval v garáži a začal jí postupně rozebírat. Ukázalo se, že alternátor z Jawy 638 půjde nakonec sundat bez následků. Přijel za mnou hrozně zvědavej lewisss a pomohl mi to povolit. Zby

Vloženo: 23.07.2014
    Uskutečněno: 06.07.2014
  • První jízda s legendou

No bylo to něco strašného, nejdřív vytlačit na kopec a potom dolů. Sáňkování j e lepší zábava. - nahoru to jde líp B-) Gravitační pohon jsem právě zavrhl...

Vloženo: 27.08.2014
    Uskutečněno: 30.06.2014
  • Představa o rámu

Rám jsem chtěl jednoduchý, jednak aby motor vynikl a taky kvůli váze při závodech. Povedlo se mi ho koupit v Německu i s zadní pevnou stavbou. Když jsem to přivezl domů trochu jsem trnul jestli se do toho motor z půllitr

Vloženo: 18.12.2019
    Uskutečněno: 15.04.2013
  • Mám DYNAMO!!!

Tak končně se mi podařilo sehnat dynamo i s původní zapalováním a regulátorem. Je krásně zrepasované. Kdo nikdy nesháněl dynamo na OHC těžko pochopí mojí radost. Tak že konečně mohu zrušit alternátor co je napáchanej vle

Vloženo: 05.01.2013
    Uskutečněno: 05.01.2013
  • Nová vize

Pokud se mi podaří motor nakonec zprovoznit. Stejně budu na zbytek půlitra asi ještě dlouho šetřit a všemožně dlouho šmejdit. Protože bych se ale mezi tím na motoru rád svezl přijde asi prozatím do rámu ze stejně starého

Vloženo: 21.10.2012
    Uskutečněno: 21.10.2012