Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník 0Černy0
Vloženo 25.8.2012
Aktualizováno 24.3.2013

Moje první, koupil jsem jí napůl s tátou abych se pořádně naučil jezdit a nasbíral nějaké ty zkušenosti, protože teprve před měsícem sem dostal řidičák. Má nějaké ty vady, ale co by jste chtěli od 30 let staré motorky.

První dojmy - Jako 16-ti letý kluk sem nejdříve ohrnoval nos, ale po čase, když se vychytaly všechny mouchy, jsem celkem spokojený. To víte, radši bych nějakou ty stopětadvácu, ale snad příští sezónu. Jinak je to parádní motorka na začátek, naučí a hlavně si pak člověk umí na motorce opravit kde co.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro ty co na motorce začínají jako náctiletí. Jak pro ty co mají oprávnění jen na Am tak i na A1. Dá spoustu zkušeností a hodně naučí. Ne jen na silnici ale i v garáži, pak už každý ví co kde je a co jak opravit :)

Najezděno cca. 300km, takže žádný dálky. Cesty na trénink, někam k vodě, nebo se jen někam projet. Ze začátku zlobila, cukala, nechtěla táhnout a jít do otáček. Co jsme vyčistili karburátor a dotáhli řetěz jezdila jako nová. Co víc si přát. Ale teď bohužel je to tu zase.

Tak jsme ji odvezli do servisu, kde vypálili výfuk a vyměnili tristorové zapalování. Konečně jezdí tak jak by měla a jdou se sbírat kilometry.

Máme tu konec sezóny a najezděno 1000km. Musím říct že jsem se se Simírem opravdu nenudil tuto sezónu. Nejezdili jsme sice žádný štreky, spíš jen tak do 50km k vodě nebo jen tak na vyjížďku. Občas sem ho vytáhl i na motokrosovou trať a taky si nevedl špatně :D. Teď už zazimováno a čeká na dalšího majitele, takže kdyby měl někdo zájem pište. Je to originální kus.

Tak a je pryč. Budu na ní vzpomínat jen v tom nejlepším. Naučila mě většinu toho, co se motorek týče. Doufám, že novému majiteli bude složit stejně jako mě ne-li ještě líp.

Dami
Dami napsal 28.12.12 v 13:47 10b.

pěkný