Jawa 350/640 (1992)

Vlastník Ziky-41
Vloženo 16.5.2012
Aktualizováno 1.4.2014

Je to úplně obyč Jawa 350, má bezkontaktní zapalování, litá kola. jezdí poměrně rychle a bohatě mi stačí na takový to svezení. Spotřeba průměr 5 litrů, ale dokázal jsem s ní jet i za 3,8 litrů ale taky za víc jak 5 l. Jsem s ni spokojen je to mazel.

První dojmy - Moje první jízda na 350, to bylo jak sen, vím neni tak sylná ale jako moje první mašina na které jsem jel tak mi přišla neskutečné tychlá a sylná no oproti mustangu tak to byl pro mě obrovskej skok.

Když jsem ji koupil tak úplně v poho, za rok mě v motoru něco chrčelo při zařazené rychlosti a čím více jsem přidával plyn tím více to řvalo. jednou večer jsem se jel projet a naštěstí v nízké rychlosti asi tak 70ce se mi zaseklo kolo, ale vše jsem uhlídal i přesto že jsem jel značnou vzdálenost smykem. když jsem ji tlačil dom kolo šlo smikem a já jsem věděl že je to převodovka. Zavezl jsem motor ke kamarádovy a zjistil že se rozpadlo kuželový ložisko a udělalo mi v motoru neplechu. Urvalo mi to kus bloku, utrhalo mi to pár zubů a zadřelo jednu hřídel. Teď už si dávám pozor na to co může přijít a přemýšlím do předu byl jsem jen neskušenej mladej kluk a měl jsem předpokládat že to není jen tak. Tohle byla jediná VÁŽNÁ závada. Jinak další závady jsou jen drobnosti které musím vyladit jako snad skoro každý Jawař co vlastní nějakou mašinu.

Také mě dosti házela zadní kyvná vydlice, tak jsem ji rozdělal a vůli jsem vymezil tekutým kovem. Mám nyní zase problém s nádrží. Motorku mám třetí rok a každý rok jsem lepil nádrž a nyní ji musím lepit zase, uvažuji také o tom že bych ji nechal svařit ale abych ji vařil sám tak to je nebezpečné a asi bych do toho nešel a nebo ji nechat zavaří a to nevím u koho a nejspíš by to bylo také drahé to si raději koupím novou nádrž, ale nevím zkusím to ještě jednou zalepit.

Začíná mi házet přední kolo a při vyšší rychlosti do zatáčky se mi rozkmitá. Tak to ještě musím doladit, ale nevím jak nejspíš za to mohou tlumiče.

Jinak kam jsem s ní jel vždycky jsem se vrátil domu, byli jsme i na Slovensku, oběli jsme ho s otsem a strýcema kolem hranic dokola i v Maďarsku jsme byly a žádný problém ani s jednou z našich motorek.
Vždycky když jsem si sedl na Mustanga tak jsem měl obavy, nejezdil jsem noc daleko a tolik jsem mu nevěřil, s touhle mašinkou ale mohu jet kamkoli a nemusím se bát že se mi s ní něco stane, teď ji už po pár drobných opravách mám v rychtiku a vím co od ní můžu čekat, tak snad mě už ničím jiným nepřekvapí.

Sezona 2014 bude s moji Javkou už 5. a pořád jsem ještě nepřesedlal :) no od té doby co jsem tu psal naposled uběhla už doba. Problémy s kmitáním předního kola už nemám, koupil jsem kotouč a nové destičky a přetěsnil jsem přední tlumiče a od té doby 100%. nádrž jsem nakonec musel zavařit protože lepidlo a benzín to prostě nefungovalo. Tuhle zimu jsem dělal řetětovku, tozeta, řetěz, koleško. Jinak jsem za tu dobu ujel spousty kilometrů a mašinka pořád jede. Byi jsme v chovacku s tou stejnou bandou jak na slovensku.

Byl jsem také se svojí přítelkyní v krkonoších.

také na šumavě

to s námi jel i bratránek také na jawě. A letos...? Uvidime, ale určo zas někam ...

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 07.06.12 v 12:40

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

magoss
magoss napsal 17.05.12 v 20:36

Jawička ..no ci říct Prostě Jawička vetšina znás na nějakém takovém stroje jezdila..tak ať vám to prdí zvesela dál

MimoCZ
MimoCZ napsal 16.05.12 v 22:50

Diky za koment. Ta tvoje trinda taky vypada slusne i kdyz se trochu sype. Opravy nastesti nejsou drahe. Drzim palce at to das do kupy a uzijes sezonu