Yamaha WR 125X (2011)

Vlastník R5d4c
Vloženo 4.3.2012
Aktualizováno 4.3.2012

Je kompaktní,dravá, no prostě boží motard.

Jediné slovo co mé k této motorce napadá je:* Dokonalost*

Klobouk dolů před techniky a mechaniky Yamahy. Nevím, kde bych měl začít chválit. Než jsem si vybíral motorku rozhodoval jsem se mezi KTM a Husqvarnou. Na WR jsem se dostal díky kámošům a různých recenzí v kategorii 125. Nejdřív jsem nebyl moc šťastný se z KTM dostat na Yamahu, ale to je na dlouho. Jak mi přivezli mojí motorku tak jsem nevěřil svým očím, proporce motorky byly fakt vynikající a z nudné 125 se stala v mých očích dravá mašina, abych se už dostal k věci….
Sezení: Sedlo je úzké a zasahuje až nad nádrž. Nenabízí příliš pohodlí, umožňuje však sklouznout dopředu a přenést tak váhu na přední kolo. Sedlo není vhodné pro větší vyjížďky, ale dá se to skousnout.

Ovladatelnost: Z mého pohledu celkově dobrá, kvůli sportovnímu sezení.
Motor: Je to kapalinou chlazený čtyřdobý jednoválec, který se dá vytočit okolo 9 000 až 10 000 ot/min. Je nehorázné spolehlivý.
Max rychlost: Normální Yamaha WR 125x
- na rovince, když není protivítr tak cca. 125 km/h
- z kopce 130 km/h

Yamaha WR 185x (Malossi tuning + výfuk, svody)
- mělo by to jet podle videí okolo +- 140 km/h

Ale u této motorky není max. rychlost priorita , je to spíše ta *dravost* u té standardní verze je to tak do 6000 km, kdy už si tu motorku člověk ošahal, je to takové fádní..
U té verze s větším obsahem je to uplně něco jiného, u toho se povede i tzv. * power wheelie * což znamená, že zatáhneš za plyn a jde to na zadek u té standart verze si musíte hrát se spojkou a není to zas takový, ale celkově jsem se vším spokojený. Standardní verze jsou to krásných 15 koníku a u tuning verze zatím nevím.

Hmotnost a rozměry:
Rozvor 1430 mm, úhel hlavy řízení 64,5 stupně, stopa 79 mm, dráha odpružení vpředu/vzadu 210/230 mm, výška sedla 905 mm, hmotnost s plnou nádrží 139 kg, objem nádrže 8,5 litru.
Spotřeba: těžko říct víc než 4,5l to nebude..

Největší zábava: Na úzkých silnicích s zatáčkami, ale ne, aby jste se báli jít to někam pořádně protáhnout na nějakou lesní cestu, nezapomeňte *kdo se bojí nesmí do lesa* . Když si to tak vezmu s odstupem času, tak v lese bylo někdy líp než na silnicích..

V celkovém součtu dokáže Yamaha WR 125 X nadchnout nejen svými stabilními a agilními jízdními vlastnostmi, silným, ochotně se vytáčejícím a přitom úsporným motorem, nýbrž i kvalitním zpracováním.

Doporučuji každému, aby se aspoň svezl na této mašině.

Cena nové motorky je okolo 105 000 Kč
Barvy motorky: Černá, Bílá, Modrá

Děkuji za přečtení R5d4c...

kuba502
kuba502 napsal 16.09.14 v 14:52

Jáký máš názor na Yamaha WR125x
?

komatkiller
komatkiller napsal 10.08.13 v 11:02

Luxusní WRko ;)

themasterjan
themasterjan napsal 28.03.13 v 17:08 10b.

Luxusní bajk nejlepší polepy co sem na wr videl

CeMAjZs
CeMAjZs napsal 08.11.12 v 15:42 10b.

R5d4c
R5d4c napsal 05.03.12 v 20:51

Hehe díky Můžete sledovat na mojim youtube kanalu onboard videa + sound check jak vypadala před a po úpravě