Yamaha WR 125X (2010)

Vlastník a.pelcik
Vloženo 18.4.2012
Aktualizováno 5.7.2017

Úžasnej motard, líp jsem si vybrat nemohl...

Motorka koupena od Dovoz moto CHRUDIM - Mohu jen doporučit, skvělé jednání :)

Yamaha YBR 125: důvod neuveden
Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden
Blata 125 Enduro: důvod neuveden

První dojmy - Po tom co jsem dostal řidičák sem si hned začal vybírat motorku, chtěl sem dospělej vzhled a něco svižnýho. Uviděl jsem inzerát na tuhle krásku, dotaženou z Německa s 12 400 kilometry najeto. Zavolali jsme na ní a za pár dní se na ní jeli mrknout, moc se mi líbila a tak jsme jí vzali. Domu jsem jel po vlastní ose, 200km domu s čerstvýma papírama bez nějakejch zkušeností, cesta domu byla v pohodě, s WRkem to šlo prostě samo :))

Motorku bych doporučil pro - Pro náctileté vyšší postavy kteří jsou náročnější při výběru moto a záleží jim na výkonu a na vzhledu. Pro ty kteří se v motorce nechtěj hrabat ale jen dolévat benzín a jezdit :)

Doplňky na motorce - 12V zásuvka, rozeta do síly

Motor - naprosto špičková záležitost, výrobcem je Italská firma Motori Minarelli. Tenhle jednoválcový 4-ventilový agregát vodou chlazený se vstřikováním a se šestustupňovou převodovkou má krásný lineární zátah od spodu až na vrch otáček. Převodovka je naprosto přesná, kvalty se tam hází jeden za druhým jako po másle. Wrko je na 125cc velice svižný, hlavně ve městě kde je jako doma.

Rám - Velice tuhý, nekroutí se - absolutně bez chyby. S WRkem se dá naprosto krásně manipulovat, padá krásně do zatáček.

Odpružení - Naprosto parádní záležitost, mě tedy padne skvěle. Dokáže na českejch silnicích a polňačkách pěkně vyžehlit všechny nerovnosti ale přitom je na silnici krásně sportovně laděnej. Zadní pružina je stavitelná

Brzdy - Jednim slovem fantastcký, ještě aby ne. Přední brzda dvoupístková s kotoučem 298mm, zadní jednopístková s kotoučem 220mm. Jsou krásně dávkovatelné a přesné. Velice velký brzdný účinek vám umožní zastavit na co nejkratší vzdálenost.

Celkově - Motorka se vyrábí ve Francii (ano slyšíte dobře). Celá motorka je postavena v závodním stylu třídy Supermoto, není ani poznat že je to obsah 125ccm.
Jako celek funguje naprosto skvěle, starty jsou díky vstřikování parádní. Na WRku je moc pěkný posez, mě osobně tahle motorka naprosto vyhovuje.
Určitě bych neváhal a kdybych si měl vybrat, šel bych do ní znova. Budu se jí snažit v budoucnu neprodat a nechat si jí jako takovou motorku na popoježdění po městě a okolí s malou spotřebou.

Motodeník:
2.5.2012
Přesně dva týdny od koupě moto, vyměnil sem olej + filtr. Najeto cca 650km :)

16.6.2012
2 měsíce od koupě. Já mám najeto cca. 1800 km, motorka 14 000km. Zkontrolované a seřízené ventily, stihnul jsem už píchnout zadní pneu. Někde jsem nabral hřebík...

16.8.2012
4 měsíce od koupě, mnou najetých 3500 km :)
Vyměněn olej :)

1.12.2012
Najel jsem cca 5750km, WRko má teď 18 000 a šlape naprosto jako hodinky :).
Přes jedno odpoledne jsem jel trasu 350km, naprosto v pohodě. Na to prkno místo sedačky se dá zvyknout, hlavně pokud máte dobrý motooblečení :).
WRko čeká: seřízení ventilů, nový zadní obutí, 12V zásuvka :)

10.4.2013
Vyměněn olej a filtr, tacho se začíná blížit k 19 000 :)

1.8.2013
Najeto 21 350km
Vyměněna svíčka, brzdová kapalina, nová přední halogenová žárovka, nová zadní žárovka, nová zadní pneu, stojan -viz. motodeník. Wrko ještě čeká - výměna vzduch. filtru, chladící kapaliny, předních destiček.

Pokud by jste se chtěli o WRku něco víc dozvědět, tak napiště :)

sevcaCZ
sevcaCZ napsal 19.07.15 v 12:45 10b.

ahoj, jak se chová na těhlech gumách v terénu ? Na fotkách jsem koukal že taky občas vyrazíš do lesa Furt se rozhoduju mezi variantou X a R. Jsem ten typ co si užívá silnici i lehčí enduro, takže mě zajímá jaký s tím máš skušenosti ty
jinak moc pěkná

JokeJack
JokeJack napsal 11.03.13 v 17:31 10b.

Máš pěkný WRko,jen tak sem se koukal na netu na motorky včera na když sem jí viděl tak mě očarovala a tedka uvažuju o její koupi do příští sezóny =)
Chválim a hodně km bez nehod a potíží ;)

_SHIFT_
_SHIFT_ napsal 07.08.12 v 23:22