renocar_unor

Yamaha WR 125X (2013)

Vlastník edm_0185
Vloženo 26.3.2015
Aktualizováno 29.4.2015

Skvelá hravá motorka na začiatok. Ovládatelnosť bicyklu, spotreba ako skúter, ľudia si ju mýlia s vačším objemom :)

Motorka koupena od Yamaha Styx Šaľa - Ludia zo Styxu su skveli - poradia pomozu vzdy ochota ziadne problemy.

KTM Duke 125: Maličká namna, WR je super moto po ktorom som pozeral už veľmi dlho.

První dojmy - Prvé dojmy boli že je nádherná. Nemal som ešte papiere musel som čakať tak 3 týždne. Snáď najdlhšie 3 týždne v mojom živote :)

Motorku bych doporučil pro - Pre mladých, vyšších nevybúrených adolescentov ktorý sa chcú zabaviť a naučiť sa niečo :)

Doplňky na motorce - Moto je v sérii.

V 11tich som začínal na dedovej babete a sníval o nejakom endure z časopisov a z filmov. V 13tich ma otec prekvapil a doniesol moju prvú skutočnú motorku - Hondu XR 125. Za 3 roky som na nej nalietal cez 15.000km (samozrejme bez papierov :D ) po cestách s otcom aj v terene po chotaroch poliach a tak podobne a bol to skveli začiatok, naučila ma veľa o motorkách, čo to aj o údržbe aj keď to bol nenáročný 4t :) Pred letom sa predala a začalo sa rozmýšlať čo kúpiť. Rozmýšlal som nad Ktm Duke 125 avšak tá bola na mňa moc maličká a celkovo sa mi až tak nepáčila. Často som chodil s otcom do miestnej Yamahy a tam stála WRka - velká, kráasna, biela. Ani som nevedel ako a zrazu stála v garáži. Už bolo treba iba čakať na papiere čo bolo velmi zlé. Nakoniec som annej mohol legálne jazdiť a motorka ma veľmi milo prekvapila. Úžasná ovládatelnosť v meste aj mimo neho, skvelé brzdy ktoré ma vždy podržali a ubrzdil som s nimi veľa krízoviek (moto s nimi išla krásne na predné :) aj keď nie moc pohodlné sedlo (dá sa to vôbec nazývať sedlo ? :D ) ale dalo sa. Pri spotrebe okolo 3L/100km som nanej mohol behať nonstop :) pre spolujazdca ževraj pohodlné sedlo (neviem nesedel som tam:) ale moto je skoôr vhodna pre jedného. Do mesta skvelá, preplietanie sa uličkami a zaplneným mestom bola hračka. Najviac za den som nanej dal takmer 500km a dalo sa to v pohode vydržať. Podvozok nemám moc s čím zrovnať ale nemal som s ňou problém, žiadne vlnenie v zákrutách, vždy sa nechala nááádherne naklápať :) Pochodil som s ňou niekoľko zrazov, jazdil na naje aj v mínusových teplotách, nikdy ma nesklamala. Za tie takmer 2 roky s ňou som si k nej vypestoval naozaj krásny vsťah :) avšak po viac ako 30.000 km v sedlách 125 tiek je čas na niečo silnejšie takže WRko je na predaj :)

29.4.2015 - tak dnes si yamaha našla nového majitela v čechách :) veľa šťastných kilometrov

Fíla33
Fíla33 napsal 10.07.15 v 00:12 10b.

Velmi skvělá motorka!!:) najel jsem na ní uź 5 000km jsem s WRkem moc spokojen

edm_0185
edm_0185 napsal 27.03.15 v 22:47

yamaha je yamaha

Darth_Vader
Darth_Vader napsal 27.03.15 v 18:38 10b.

Dobrá volba ... Lepší než nějáka KTM Duke