Moto Guzzi Griso 1100 (2006)

Vlastník MAHY
Vloženo 4.3.2012
Aktualizováno 12.4.2015

Splněný jeden můj velký sen !!! Kdysi jsem ji okukoval na výstavě,když to byla novinka, slintal jsem tam na blatník a ani ve snu mě nenapadlo že bych ji mohl jednou mít a ted´ ji sedlám třetí sezónu a je to pořád bomba.

Motorka koupena od Miroslav Šulc - RB MOTO - Přístup parádní ,motorka pěkná po projíždce super, plno doplnků akorát po roce od koupě zjištění , že motorka měla uraženou vidli od srážky s autem.Tak mi bylo nějak opomenuto zdělení že už ji kupoval bouranou. Moc nepomohlo tvrzení , že si za kvalitní opravou stojí , když mi o tom při koupi neřekl ani slovo.

BMW R 1150 R: Páč se mi tahle guzina nějak zaryla pod kůži a nešlo to jinak ;-)

První dojmy - Jede super , brzdí super , podvozek mi vyhovuje , posez taky , tak není vůbec nic na co bych si mohl postěžovat. Asi jsem si pořídil stroj přesně podle svých představ , se kterým jsem naprosto spokojen.

Doplňky na motorce - Filtry přímého sání-BMC,upravená palivová mapa- Rexxer,páčky-Titax,blinkry a gripy - Barracuda,zrcátka-Rizoma,omotávka výfuku,nosič a textilní brašny a plexi-Givi,držák SPZ a padáky-Stucchi Luigi,celkově přelakováno a pak nějaké drobnosti ,něco je v deníku.

Pro mě to byla trochu výzva , protože to je moje první litrová motorka. Ale se vším jsem se docela rychle sžil .Mám ji třetí sezónu a jezdí se mi s ní perfektně. Lehký nakopnutí a houpnutí vpravo po každým přidání plynu je prostě návykový .Proběhlo pár úprav ,nejhlavnější asi přímý sání a úprava palivový mapy. Po téhle akci se mě to bavilo ještě víc . Jezdíme občas i ve dvou a v podstatě to na chování motorky a ovládání ani nepoznám, ale možná to je i tím , že když jedem ve dvou tak jezdím opravdu na pohodu ,jen rovinky si dovolím max. 150.Už jsem mockrát četl,že to není motorka na cestování , ale s tím teda problém nemám.Když je počasí ,tak jezdím skoro obden za prací ,většinou k tomu přidám malou projížďku, o víkendu se pak zhoupnem s kámošema ,to je kolem 200 km , nejvíc jsem dal za jeden den asi 600 a problém to opravdu nebyl.Na delší cestování mám udělaný držáky na boční brašny a textilní topcase a něco málo se vejde i pod sedlo , po tom co je pryč celý airbox.Co se týče poruch už mě jich pár potkalo ,ale nic co bych nezvládl doma v garáži jen ten alarm mě loni vyškolil,že jsem měl z toho hlavu zamotanou, tak už tam není , víc v deníku.

Po další zimě zase něco přibylo a už jsem asi vyčerpal vše co jsem chtěl upravit a dostal jsem se do stavu ,že bych na ni už nic neměnil (vlastně ne, popravdě se mi ještě líbí drátěná kola , ale to už je moc velký a drahý úlet). Letos už to byly jen takové detaily co jsem ladil něco šlo ještě do komaxitu, nové gripy , tmavé loga na nádrž , proběhla výměna olejů - vidle,motor,převodovka,kardan a kapalina brzda spojka. Trochu jsem řešil netěsnost rychlospojky pod pal. pumpou. Ale hlavně jsem vymýšlel řádný výfuk. Tak po různých domluvách a úvahách od koho a jaký materiál jsem nakonec zvolil svoji první volbu a to Agostiniho. Tvar mě dostal už když jsem ho kdysi viděl poprvé a zvuk je prostě parádní, nějakou změnu zátahu nejsem schopen posoudit ,protože od doby kdy mám jinou pal. mapu mi přijde že to jede jak nakoplá sv..ě víc foto v deníku

Goradrius
Goradrius napsal 25.04.22 v 22:50 10b.

Moc krásný stoj. Přeji hodně radosti z jízdy a spousty zážitků!!

raser
raser napsal 06.03.18 v 22:12 10b.

krasna

bilihor
bilihor napsal 06.11.17 v 18:32 10b.

Dobrá volba

veter69
veter69 napsal 06.10.17 v 07:08

Mahy, nádherný stroj, barevně super a chci se te jen zeptat, máš tak pěkné nosiče , to jsou origo, nebo givi, nebo stucchi, sháním na své griso právě nosiče a jsem v pasti, kdyby jsi mi chtěl dát info tak na radekschmied@seznam.cz, díky moc

MAHY
MAHY napsal 28.03.15 v 18:43

Díky moc všem za chválu i hodnocení , jsem rád že se líbí i jiným