renocar_unor

Moto Guzzi Griso 1100 (2006)

Vlastník xavier011
Vloženo 16.7.2013
Aktualizováno 19.5.2015

Vzdycky se mi libila. Mozna jeste vic, nez Monster. Cena ale byla nekde uplne jinde. "Bohuzel" se mi podarilo najit jeden krasny kousek za zajimave penize a tomu neslo odolat :)

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Skvely pristup. Doporucuji.

Ducati Multistrada 1000: Po Monsteru jsem chtel opet Ducati a mel jsem vyhlidnutou skvelou Multistradu ve verzi S za super penize. Nakonec ale zvitezilo srdce nad rozumem :).
Ducati Monster 796: Novy Monster je moc hezky. Nicmene mi prisel hodne sterilni a slaby. Zkousel jsem i 1100. Ten byl lepsi, ale nesedlo se mi na ni idealne.
Moto Guzzi V7 Café: Nadherna motorka. Puvodne jsem si sel pro ni, ale stalo tam krasne cerne Griso a bylo jasno. V7 jizda super, mam ale pocit, ze brzo by me omrzela. Ten vykon tam docela chybi. Byla to verze se starym motorem.

První dojmy - Nejak s tim skube...co to kva je...tento pocit trval nekolik stovek metru a pak uz jenom usmev od ucha k uchu. Chtelo to trochu prace s plynem a spojkou a pak to slo nadherne. Po zhruba dvou kilometrech jsem mel jasno. Takhle kraska jde se mnou. Nicmene trochu jsem s ni bojoval. Po ducduc docela jina jizda. Neni nejlehci, ale pri jizde to znat ani tak neni. Posez skoro jako na choperu...ted vim, ze to byl skvely kup. Im in love :).

Motorku bych doporučil pro - pro me :).

Doplňky na motorce - padaky

Po prodeji Monsteru jsem o jine znacce nez Ducati ani neuvazoval. Delaji fakt skvele motorky, ktere mi svym projevem maximalne vyhovuji. Zkousel jsem nejake japonce a nemce...nicmene po par minutach jsem se docela nudil a vubec, ale vubec to nervalo a nevybrovalo...Nekdo urcite tuzi jen po tom, ale ja ne. Ja potrebuji moto citit a proste mam rad, kdyz se to klepe a huci a chce me to zhodit.

Nasel jsem si nadhernou cervenou Multistradu s Ohlinsama, serviskou a malo najetyma km. Jizda super, sice uz to nebylo tak zlobive jako Monster ale stale ducduc... Pak jsem objevil inzerat na temer novou V7 Cafe. Ta je krasna a vzdycky se mi libila, hlavne verze Racer. Tak jsem se na ni sel podivat a byla fakt krasna. Nanestesti tam ale stala take ta cerna bestie. Zeptal jsem se na cenu a kdyz mi pan rekl, ze je za stejne penize, tak bylo temer jasno. Chtel jsem se jeste na obou svezt. Nejdrive sla zelenozluta kraska. Jizda byla dlouha asi 10km po hodne tocitych okreskach a bylo to super. Nicmene bylo mi jasne, ze peklo jako s Monsterem to nebude. Cafe se mi hodne libi, takze jsem byl ochotny to obetovat. Fakt se mi moc libila. Pak prislo na radu Griso. Trasa stejna, jenze asi o 30% sviznejsi. Po prvotnim sklamani z chovani motoru jsem ji prisel na chut a bylo rozhodnuto. Domu pujde tahle krysa. Pri jizde na ni byl namontovany nejaky delany vyfuk. Nebyla to zadna hruza oproti duc, ale vyrazne lepsi nez seriovka a tak jsem si vzal i ten. jeste nechal namontovat pro jistotu padaky a udelat komplet servis...

Na "guzinke" mam odjeto asi 1500 km a musim priznat, ze prvnich par stovek km jsem vahal, zda jsem udelal dobre. Ted ale vim, ze ano. Musel jsem se te motorce prizpusobit a zmenit styl jizdy, jako jsem mel na duc. Guzina je mnohem pratelstejsi a na jizdu po ucpane Praze pohodlnejsi nez duc ale neni o moc pomalejsi. Z osobni zkusenosti vim, ze tahle motorka neni stavena na dalnice, tam je to docela peklo ale okresky jsou to prave. Na to, jak je to velka a tezka krava, tak se da jet strasna kalba...

"Uz" mam na ni najeto 8 000 km, takze uz nejake zkusenosti jsou. Je to super moto na kazdy den. Jezdim s ni po Praze, okresky a cesty do 300 km a super. Dokoupil jsem par drobnosti - kufry Hebco Becker, zadni blatnik (super vec v desti), predni original maly stitek. Ten po zalehnuti docela funguje a i dobre vypada. Ted dostane kratkou prdelku, nove LED blinkry a nova riditka + zrcatka do riditek.

xavier011
xavier011 napsal 10.02.14 v 17:38

JirkoS2 diky. Presne tak, nikdy nerikej nikdy. Ja jsem si sel puvodne pro V7 Cafe, viz foto v profilu, ale stalo tam i Griso s cenou jen o nekolik tisic vyssi a po projeti jsem nevahal ani minutu a vzal rovnou to Griso. Dnes jsem za to rad. Je to opravdu skvela motorka. I kdyz uz pokukuji po jine (DDiavel :)), ale precejenom je to o jinych penezich, tak snad pristi rok. Tise zavidim toho tveho draka :). At slouzi a hlavne bez nehod

JirkaS2
JirkaS2 napsal 10.02.14 v 16:59

Moc hezký strojek. Mám na MG smůlu, několikrát jsem měl domluvenou zkušebku a nikdy to z nějakého důvodu nevyšlo a tak nakonec vybírání u mě dopadlo jinak (tedy ne kvůli těm zrušeným zkušebkám, to by byla hloupost). Ale MG se mi hodně líbí, hlavně Sport 1200 a právě Griso. Třeba bude platit pořekadlo nikdy neříkej nikdy . Takže gratulace k této krásce a ať slouží.

BobRF
BobRF napsal 31.08.13 v 16:12

Doooobře jsi vybral GRISO je neskutečný stroj 10b taky jsem v koutku duše uvažoval ale nebyly finance

dejte_me_pit
dejte_me_pit napsal 30.08.13 v 09:45 10b.

kraska!!

harly27
harly27 napsal 26.07.13 v 07:49 10b.