Yamaha V-MAX (1997)

Vlastník Nordmax
Vloženo 26.12.2011
Aktualizováno 21.2.2021

Vmax je snem,který se musí plnit. A je dobré si za sny jít .. Jedná se o plnou verzi (107kw)-takřka v originálu.. Pancéřová pěst která likviduje protivníky bez problémů

První dojmy - Vmax byl jasná volba už dlouhou dobu.. Takže do ruky mě musel padnout i kdyby nechtěl. Měl jsem to štěstí a mohl se na něm svést už dříve,tak že to nebylo až takové hození neplavce do vody.. Ale je fakt že bych ho "bezmozkoj" nedoporučil,váha a síla je úplně někde jinde "lítačkách"..

Motorku bych doporučil pro - Není to pro Rossiho :-)

Doplňky na motorce -

Zatím nic bližšího říci nemohu-maximálně jak se choval 250 km na vozejku a jak brumlá v garáži,nicméně jen co bude možnost, recenze jistě zapíši...prozatím jeden článek z místního webu za všechny.. http://www.motorkar...v-max-1200-2840.html

25.2012
Prozatím jsem měnil řidítka za širší a čekám na laufy,dále nová batery (byla v pr...) a chladící kapalina,čekají nás veškeré náplně a nějaké to seřízení motoru ...

8.2.2012
Tak dnes jsem mu nahodil supertrappy.. zvuk je prostě jedinečně luxus ... Jak jsem je viděl,hned jsem po nich skočil a myslím že jsem udělal opravdu dobře ..no a za ty prachy.. Budeme pokračovat v přípravách na teplejší dny

4.3.2012
Tak včera zdárně najeto prvních 50 kiláčků.. Co k tomu říci? Dle mě je to to nejdokonalejší monstrum,co kdy ve své kategorii sjelo z výrobních linek.. Je to pancéřová pěst se kterou se dá jezdit 20 jako 220..Jde krásně za plynem, karburátory dodávají tu správnou klasiku. Na pětku se dá pohodlně brumlat po městě padesátkou. Dva kotouče vpředu bohatě stačí-brzdí okamžitě a na váhu moto překvapivě rychle,do zatáček se s tím opravdu neperu a ani to všude proklamované "kroucení rámu" jsem vůbec nepocítil ,,, Z mašiny jde všude kam přijede respekt-supertrappy tomu dodávají tu správnou vážnost Jsem zcela spokojen a už se jen dočkat toho skutečného a slunečného jara

12.3.2012
Dnes proběhla výměna svíček,minulé iridiovky dosluhovaly.. dal jsem tam obyč a byl to také dnes proletět.. Je to masaker a asi to budu psát stále,ta síla je něco mezi nebem a peklem ...Silnice trochu posmrkaná,tak že zadek při řazení měl tendence neustále hrabat,je to divočina.. už se má oteplovat,tak to potom teprve projedu

18.3.2012
Tak další a další stovky kiláčků za námi.. Hravě se dá předjíždět,jízda hodně přes 90 km/h je srandou i radostí,zatáčky taky na pohodu ..Supertrappy jsou široko daleko jeden z nejluxusnějších zvuků..No,bude nás čekat spojka, při účinku V-boostu to má tendence klouzat

12.5.2012
Tak moto po seřízení jede parádně-prostě řízená střela.. Dnes točka za deště cca 200 km na motosraz do Dřevěnic-bohužel počasí nevyšlo a tak se to dosti promítlo na sobotní návštěvnosti :-/ .. Každopádně co se týče jízdy za deště-s plynem se na mokřejším asfaltu musí hóódně opatrně,bo ta pětikoruna styku na zadním kole a 150 k si na vodě moc nerozumí-a co teprve když sepne V-boost -tož to je pak tanec.. Ale každopádně i za deště je nejhezčí pohled na svět ze sedla mašiny...

23.5.2012
Přidělávka krytu chladiče a kryty "náfuků"

28.6.2012
Srazy a vyjížďky v plném proudu-kiláčky skáčou jak sviň,max je prostě super.. Dal jsem novou zadní gumu,dokoupit klín pod motor, dodělat tu spojku a je to komplet co jsem chtěl..

10.8.2012
Spojka vyměněna - samozřejmě za origo od Yamahy. Neuvěřitelnej zátah se zdá být ještě neuvěřitelnější.. Kiláčky to chroupe jak nic a to pohodlí na delší cesty se jen těžko popisuje,takový křeslo se zrychlením SS..

28.10.2012
Tak po dnešním nánosu bílého smetí musím -ač velice nerad konstatovat,že ta naše první sezóna je nejspíš u konce. Byla jedním slovem úžasná a nezapomenutelná.. Přes zimu se chystám dokoupit klín pod motor a to bude asi vše,v tomto stavu se mi líbí nejvíce.. Srazů,akcí i výletů jsme najezdili hafo,tak že paráda.. Teď už jenom čekat na to jaro

14.11.2012
Tak dnes poslední zhruba padesátka.. Byla to luxusní sezóna,najeto kolem 6,tak se snad příští rok polepším .. Ani nemrknem a už bude čas na jarní přípravu

20.5.2013
Sezóna v plném proudu,první akce jsou za námi.. Přes zimu proběhly nějaké úpravy,ale nic zásadního Jedna větší repaska a jedeme dál plně připraveni

Tak už 10 spolu- stále s respektem a neskutečnou silou :-)

Coker
Coker napsal 05.12.21 v 15:07 10b.

Mám maxika je to legenda a opravdu není pro každého ... Ale já bych neměnil

Nordmax
Nordmax napsal 21.02.21 v 20:52

Tak už 10 let spolu

Wendy_vmax
Wendy_vmax napsal 24.08.20 v 23:43 8b.

Nordmax
Nordmax napsal 13.01.20 v 21:05

Hrďa606
Hrďa606 napsal 20.03.17 v 21:24 10b.

už at ho mam doma taky,.