Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník Behysek
Vloženo 29.11.2011
Aktualizováno 18.9.2012

Co říct k Simsonu? Snad jen, že je to naprosto úžasná motorka, jak snad všichni ví.

Koupil sem ho od borca z Hluku, cena parádní, motorka pojízdná. Jenom to chtělo novou brzdovou žárovku, a spínač přední brzdy. Žárovku sem tam narval hned týden potom, co sem ho koupil (to sem totiž konečně dostal řidičák). Spínač tam ještě pořád nemám, nějak sem se k tomu nedostal, a vzhledem k tomu, že přední brzdu používám zřídka (většinou když stojím z kopce), tak sem neměl čas.
No, po první jízdě, která měla stejný scénář, jako snad všech mých kámošů s motorkama, sem dom tlačil... No co, aspoň vím, jak je to krásně lehký stroj. Pak nastal ještě jeden problém, nefunguje pravděpodobně dobíjecí relé, takže přes zimu do servisu, protože eletrika by chtěla odbornou kontrolu celkově.
Co se týče jízdních vlastností, tak to na kruháči klopím jak Rossi v Brně, a motorka se krásně nechá, stejně tak ve dvou (můj spolujezdec to nemám moc v lásce, ale ať si zvyká, jestli chce někam jezdit :D). Jak říkám, lehká motorka, na 50 ccm docela živá do města, a hlavně u nás jsou všude placená parkoviště i pro motorky, takže na chodník, a nikdo nemůže teoreticky nic říct :) Dál k jízdním vlastnostem patří to, že do kopce 65 km/h nebyl problém, což sem čuměl, a po rovince rovných 85 km/h. Popravdě překvapení, já věřil tomu, že přes 60 nepude. Chybí mi tam boční stojan.
Prodáno do Žďáru nad Sázavou.

O.N.E.
O.N.E. napsal 15.05.12 v 22:39

Pěknej símák Já jich měl několik a jen jeden zlobil s ele. jinak bez problémů Super stroj a snad nej zážitky

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 29.03.12 v 16:19

Pěknej. Určo ty chyby vyladíš ,hold elektrika na simsonu je paskwil už od výroby.Posílám 10b. A at ti jezdí