Jawa 350/633 (1971)

Vlastník Kropi
Vloženo 6.11.2005
Aktualizováno 8.4.2008

Je to moje první renovace- motorku jsem koupil v dubnu 2004 a dodělal jsem jí v červenci 2006... No, budiž mi přičteno k dobru, že jsem dlouho čekal na zahájení výroby replik výfuků.

Celou renovaci jsem popsal v jiném článku na jiných stránkách, lze se tam dostat přes můj web.

S bizonem toho opravdu moc nenajezdím, takže žádné velké zkušenosti nemám, snad jenom musím zdůraznit, že je to asi nejrychlejší a tedy do dnešního provozu nejvhodnější veterán, na kterém jsem kdy jel (šestsettrojka byla doma taky, je rychlejší, ale jízdní vlastnosti jsem shledal téměř nebezpečnými).

Je to zvláštní pocit pro jezdce cestovních endur, když sedne na bizona. Jde o to, že při jízdě člověk nevidí ani kousek stroje- prostě jede do prázdna, teprve když se podívá pod sebe, zjistí, že jede na motorce.

Nejlepší na tomhle stroji je asi motor. Sice subjektivě vzato hodně žere, ale zase přesvědčí výkonem. Jeho charaktristika je dost podobná dnešním čtyřválcům- v nízkých otáčkách se vytáčí pomalu ale sametově a bez vibrací a ve vyšších zabere naplno. Taky potom dostane zajímavý chraplavý zvuk. Na jedničku se smí motor pod plynem vytočit pouze v předklonu jezdce (krotitele), jinak jde přední kolo spolehlivě do vzduchu a jsou tak rázově namáhány dorazy v předních vidlích.

Naprosto neodpovídající 22 koním jsou málo tuhé vidlice a taky brzdy vyžadují dokonalou koncentraci jezdce a co největší předvídání situace. Mě to ale baví, kdybych se chtěl vozit na něčem dokonalém, koupím si CéBéeRo, že jo...

Fill01
Fill01 napsal 28.09.20 v 20:37 10b.

Krásnej stroj . "...při jízdě člověk nevidí ani kousek stroje- prostě jede do prázdna.." tak to je přesný, uvědomil jsem si to, když jsem na něj po devíti letech zase sednul.

ladyss
ladyss napsal 26.12.14 v 19:48 10b.

Paráda .

Edye
Edye napsal 15.02.14 v 16:00 10b.

pěkný bizon, závist

JardaP-CZ
JardaP-CZ napsal 21.03.13 v 13:54 10b.

paráda

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 05.04.12 v 19:44

Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaý ten bod od tebe dostanu