Jawa 350/640 (2000)

Vlastník c.j.
Vloženo 16.10.2011
Aktualizováno 25.4.2012

Koupena týden po té, co mi ukradli předchozí stejnou jawku..

Koupena jako náhrada za mou milovanou jawičku , se kterou jsem toho za 10 let zažil spousty.. Je novější, najeto má necelých 15tis km. Starou jawičku však nenahradí.. Navíc zatím řeším "porodní" bolesti, hlavně jednu - motorka studená nestartuje. Většinu času motorka byla parkována venku na dešti a bohužel ačkoliv je téměř nejetá, tak se ukazuje, že je dost napadená kutilem.. Příklad - tekoucí guferko u sekundáru předchozí majitel řešil velice originálně - do kolečka v okolí střední díry vybrousil materiál a nacpal tam silikon a pro jistotu zasilikonoval kolečko z obou stran komplet silikonem..

Motorka má zapalování a altík VAPE, startuje a jede i zcela bez baterky, to je good :)

Takže za 3 týdny co ji mám jsem se ještě nenudil :D
Prvně bylo nutné vyměnit misky v krku řízení, řídítkama nešlo otáčet, krk byl tak moc dotáhnutý.. a misky vymačkané.

Dále jsem vyměnil víčko za zamykací.

Vyměnil sadu zámků, jelikož zámek pod sedlem byl odvrtaný..

Vyměnil kabely ke svíčkám, jelikož tam byly nějaké "tuningové" které asi v rámci odlehčení měli uvnitř 3 měděné vlasy..

Dotáhl svorníky motoru, protože byly úplně povolené.

Problém se startováním studeného motoru jsem snad už vyřešil, výměnou karbce 2860 (od výroby..) za starý 2855, který byl koncipován na provoz bez clonky v sání. Takže clonku jsem prořízl,. vytáhl protihlukový "chobot" z airboxu, dal hlavní trysku 90 a motorka jede a startuje jako vyměněná. Tak aby ji to vydrželo.. :)

Takže s jiným karbcem je jako vyměněná :)

2012-březen spotřeba byla stále kolem 6l, což se mi nelíbilo. Koupil jsem nový karbec přímo z jawy, nyní žere standardních 4.5l / 100km a to už je jiná. :)

xxxMACHRxxx
xxxMACHRxxx napsal 14.12.11 v 17:56

ta původní byla supr, ale tahle vypadá taky moc dobře

Barney
Barney napsal 01.11.11 v 18:10

Když ji miluješ, není co řešit...

MimoCZ
MimoCZ napsal 19.10.11 v 22:30

Take preji hodne novych zazitku. Urcite ji das brzo do kupy ke sve spokojenosti

Endy
Endy napsal 18.10.11 v 15:13

Přeju Ti, aby Ti i nová jawička přinesla tolik radosti a nezapomenutelných zážitků, jako ta původní!

Dolin
Dolin napsal 16.10.11 v 22:14

Držím palce. Aktuálně restaurujeme 634 1973 a taky žádná sranda. Maník před náma se dušoval jak jezdila 140 a sundám válec a pod válcem ulomený karter!! Opravdu mechoši jak prase někteří!!

10b