Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník Petee..
Vloženo 25.7.2011
Aktualizováno 26.7.2011

Moje ex motorka Rád bych řekl že nemám špatného slova na ni, ale bohužel, opak je pravdou Né jedno jsem se spálil, tak se chci podělit o zkušenosti

Tak jsem si jako první motorku pořídil Simsona S51 Enduro, od kamaráda, za příznivou cenu V době kdy jsem kupoval jsem ještě neměl papíry, takže jsem motorku využil jen na rekreační cesty po polňačkách apod. Zajímavé je že v té době ještě jela dobře.

V den kdy jsem dostal ŘP začal zajímavý příběh. Při první legální vyjížďce jsem skončil v půli cesty. Motor z ničeho nic zhasnul a nešel nastartovat. Vyměnil jsem karburátor, trysky, nechal rozebrat, počistit a složit motor. Po opravě jsem opět vyjel na výlet, s tím že tentokrát si to užiju. Radost mi bohužel nevydržela dlouho. Půl km od domu, se mi z ničeho nic, jakoby zasekl plyn. Nešlo ubrat, ve chvíli kdy jsem zmáčkl spojku jsem se bál že se mi motor pod zadnicí rozkočí. Zamáčkl jsem brzdy co to šlo, a rychle vytáhl klíček. Pro ty co Simsona znají, nebo mají, ví jak to musí být obtížné, držet brzdy a zároveň šahat kamsi doleva "pod" sedadlo a vytahovat klíček Po příjezdu domů jsem karbec rozebral, a zjistil že se zasekla jehla. Opravil jsem, složil, připevnil lanko kolmo ke karburátoru, a těšil se na další výlet. Tentokrát už s jistou dávkou nedůvěry Opět jsem svého hřebce osedlal a vyjel na 8km dlouhý výlet. Do cíle jsem dojel bezpečně. Při cestě zpátky už jsem to štěstí neměl. Jehla se opět zasekla. Takže jsem znovu rozebral karburátor a posunul tentokrát jehlu trošku níž, aby tak nechodila taky jsem seřídil volnoběh, a proto jsem konečně nemusel pálit spojku na každé křižovatce Takže co se týče pojízdných vlastností, byl jsem za vodou. Jako další krok, byl ten, že jsem dal moto k elektrikáři, který tyhle staré stroje umí nefungovalo mi ani přední, ani zadní světlo, a blinkry jednou za měsíc blikaly 5 sekund. Byla vyměněná přerušovačka do blinkrů (spálená cívka) a nějaké další úpravy lanek a koncovek. Od elektrikáře jsem jel domů na stroji (přibližně 10km). Po 8km mi přestalo opět svítit přední světlo. Zjistil jsem že dochází k přepětí, které žárovku okamžitě spálí. Měl jsem 6V Simsona, a po výměně žárovky za 12V jel v pořádku.

Když shrnu moje zkušenosti s tím strojem, tak musím říct toto. Slušně to žere, málo to jede, hodně to kouří, a z těch 20 cest co jsem měl za ten rok a půl kdy jsem ho měl doma (z čehož jsem měl papíry poslední necelý měsíc vlastnictví) jsem se na něm domů dostal asi 4x Teď je moto v dobrých rukou člověka, který se prý už 7 let v těhle křápech hrabe, takže ví co a jak Nicméně, pořizovací cena 5 000, vloženo do něj 8 000, a prodán za 6 000

Petee..
Petee.. napsal 06.08.11 v 22:10

Přerušovač byl měněný! :D O žádném asfaltu nic nevím, ani mi benzín nekapal nikdy, já teda měl ten stroj asi jen 2 roky, koupili jsme ho od borce který ho měl celkem dlouho v garáži. Je to problematický stroj no :D Doufám že si na něm ještě něco užiješ, je to dědeček :D

Tazinka
Tazinka napsal 06.08.11 v 18:39

Ahoj, jsem současná majitelka tohoto stroje. Spokojenost nade vše, akorát sme ho s přítelem malinko poopravili (teda spíš přítel, já tam byla jen jako dozor ). Žárovky už nespaluje, stačilo prohodit pár drátků a problém byl vyřešen. Pak následovalo narovnání stupaček lešeňovkou a čištění výfuku, takže má daleko lepší zvuk. Dále sme připevnili výfuk, který tam zrovna moc nedržel. Mě se podařilo s ním krešnou (špatná kombinace spojky, brzdy a plynu v zatáčce doprava na polňačce ), tak se mi ulomila kulička na přední brzdě, ale to je jen kosmetická vada. Molinko z nádrže kapal benzín, tak sme ji sundali a zjistili, že je zalátaná gumoasfaltem. Původní plán bylo očistit ten asfalt a zavařit to céóčkem, ale díry byly hodně velky, takže nádrž stále kapala. Nakonec sme sehnali za 3 kila druhou. Momentálně je obroušená a připravená k nastříkání na zeleno.

Jedinej problém co máme sou blinkry. Nejdříve sme mysleli, že to bude přerušovačem, ale nejspíš se při tom krešu něco pohnulo v elektrice. Nejdřív při zapnutí zapalování tikaly. Pak sme zkusili přerušovač druhej, nejprve svítily oba, ale pak už jenom pravej...

cheetos
cheetos napsal 01.08.11 v 18:30

nevím očem to mluvíte.Jste první dvy kteří měli se simakem problemy,podlemě je to super stroj,o ktery když se člověk dobře stara tak jezdi výborně

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 26.07.11 v 12:15

no koukám ,že si na tom byl docela podobne jako já z tím modrým siflem,tak ti přeju at při výberu nové moto se už nespálíš ,udelal si dobře že si toho sifla prodal
10b..