Jawa 350/634 (1974)

Vlastník Narmex
Vloženo 14.7.2011
Aktualizováno 7.7.2012

Legendární motocykl z minulého století,motorka plná nostalgie...

20let nejezdila, byla totiž zahrabaná ve stodole pod hromadou haraburdí,z té hromady koukalo jen její zadní světlo,po dvou hodinovém přehazování prken,ocelových trubek byla venku.Po prvním ohledaní jsem zjistil že na tom není až tak zle ,jen na malé detaily...příští víkend jsem se vrátil o dovezl jsem par věcí potřebnýh k oživení této bestie,začal jsem výměnou zadní duše,po dvaceti letech se sté puvodní utrhnul ventilek od duše, to už zalepit opravdu nešlo,další věcí bylo dolít převodový olej, jenže jsem zjistil že v převodové skříni nic není olej asi za ty roky vykapal a vsákl se do země,tudíž dostala novou krev do žil.Pak sem se snažil vyčistit nadrž k mému štěstí vní zustala ješte troška benzínu a díky tomu nádrž zevnitř nezrezla,jenže nastal problém stím že nádrž je uchycená díky dvoum silentblokům,jeden tam už nebyl a ten druhej byl zarezlej a nádrž mi nešla sundat,tak jsem na hodičku mezi nádrž a karburátor namontoval palivový filtr nečistot to bude stačit do té doby než dopravím motorku do domácí stáje,nasledovalo dolití mixu v poměru 1:30 ,dopřál jsem jí plnou syntetiku a lepší poměr mixu proto aby se jí pořádně promazaly ty její staré revmatické klouby po 20 letech nečinosti,poslední věcí se stala výměna baterie za novou ta puvodní byla už nafouknutá a její napětí bylo 2v,za ty roky jí nikdo nedobil a ona nejspíš zamrzla a maráz jí roztáh,po připojení nové baterie nastala chvíle napětí.
Otáčím kohoutkem nadrže,přeplavuji komoru karburátoru,pro jistotu 5prošlapnu motor nakopávačkou ,zastrčím kliček do zapalování kontrolky se rozsvítí,opírám se do nakopávačky a sešlapuju,vší sylou směrem dolů,nic se nestalo tak znou...hej rup zase nic a znovu začínám pomalu ztrácet naději ale co to ,po 6 proslápnutí si začne poškytávat a kuckat bohužel spalený benzín nevyvinul dostatek síly na roztočení motoru,přichází sedmé prošlápnutí a zážech se zdařil ,motorka ožila...ale pochvili začínám zjišťovat že ožila ale né zas tak uplně zvuk a dým valící se jen z jednoho výfuku napovídá že motorka šlape jen na jeden válec,bohožel ale už nemám čas zkoumat čím to je,den se blýží ke konci,domů to mám asi 3 km z kopce tak tam lousknu jedničku a nabírám směr domů,k mému překvapení to jede i za 4 ,a to kulhá jen na jeden válec,za par minut jsem doma a ukladám jí na nové místo do garáže ,ještě naposledy jí oběhnu abych se sní pokochal,a těšímm se na ráno až se kní vrátím.[stream]http://www.stream.cz/uservideo/694143-jawa-350-634[/stream]

cenich611
cenich611 napsal 19.06.14 v 15:56

Příběh jak ze žurnálu.Když babičce Jawě přeleštíš chromy, vyměníš zrezivělý šrouby za nový, niklocadmiový, dáš jí novej kabátek a pohladíš ji po světýlku, bude ti vděčná, že jsi jí vytrhl hrobníkovi z lopaty a odmění se ti tím, že ti bude ještě dlouho věrně sloužit. Je to toiž Jawa !

cenich611
cenich611 napsal 19.06.14 v 15:52

Rejdou570
Rejdou570 napsal 29.11.12 v 11:07 10b.

nemáš prečo závidieť, skôr ja závidím tebe, že si v stodole našiel takúto krásku

ThunderWolf
ThunderWolf napsal 23.11.12 v 05:10 10b.

Krásný veterán, vzkutku pěkná mašina jo jo holt ještě kvalitní česká práce to se pozná

Marv1
Marv1 napsal 14.05.12 v 12:05