Aprilia Tuono 1000R (2005)

Vlastník Lopt
Vloženo 29.6.2011
Aktualizováno 2.8.2011

Je to můj dvouválcoví splněný sen.

Jak začít?
Předtím než se tu začnu rozplývat nad Tuonem, by čtenář měl vědet, co jsem měl jako první moto.
no měl jsem Banďoucha 1200N(plexi,vyhřívaný ruce...to už sem tak koupil.. a co:)) mimochodem moje první moto.Teď s odstupem času bych řekl že je to takovej moped do práce.Po prvním roce jsem si říkal dobrý ale ten zvuk, no spíše se mi všichni smáli "co je to za vysavač"a jak praví přísloví: auto dělaj kola a moto dělá výfuk, tak jsem se koukal po nějakém tom laďáčku... Yoshimura rs3 byl jasná volba, ale ta cena to jsem šel do kolen.
Začal jsem přemýšlet o dvouválu...maj krásnej zvuk brutální zátah od spodu a nebude to tak jalový jak bandit.Na výběr bylo ze tří a to Yamaha MT-01,KTM Duke a Aprilia Tuono.
MTéčko je moc krásný ale moc těžký moc drahý moc velkej obsah a je to něco mezi choperem a naháčem, takže mám ještě čas.Chci tomu sem tam vysolit a jet palici. Takže ne.
Duke taky moc hezkej a co mám kámoše tak na Káťu si nemůžou stěžovat dostal jsem to nejlepší doporučení, ale co nepřenesu přes srdce tak jak sprasili tu zadní vidlu to snad ne.Bože todle je moto na cestu a né na kros.Proč tam není vidla z RC8??Že by to udělali v rámci šetření?dyť ta moto není zas tak levná.U bandita bych to pochopil byl to toctovka a bouchali to na koleně jako Baťa cvičky.Takže taky ne.
Naštěsti jsem v té době potkal člověka na RSVečku "ŠNEKA",řekl mi že existuje i nahatá verze RSVečka.Tak jsem hledal a zamilovával jsem se čím dál více "jo ti Italové prostě umí udělat nadhernou moto".Tak co z banditem, ve výkupu mi nabízeli 45k..sem se málem rozbrečel a začal smát dohromady ...jediná možnost byla protiúčtem. A co ten nahoře nechtěl seslal mi přímo do cesty Tuono.Tak jsem ho jel projet, vytáhnul kešeňu doplatil zbytek podepsal lejstra a hurá za šnekem.
Na začátku jsem byl poučen jak je to s těma dvouválama jako řazení,brzdění,spojka a plyn. Tak už se s tim peru dva měsíce a pořád nejsem na hranici moto.
Podvozek je naprosto luxusní žádné vlnění jako u trubek na banditu.Tvrdší,lehčí,hbytější prostě hravost sama,myslím že časem budu muset koupit slajdry protože to půjde až na koleno.
Brzdy co dodat ...Brembo. Zadek nepoužívám takže nevím.
Motor je to dvouvál takže tam nějaké ty vibrace budou ale co.Krásnej zátah od spodu a pak druhej tak od 6000otáček.Není třeba ho tak točit stačí ho jen tak šimrat do 6k otáček a jede nádherně(to je eko mod :P)a pak je tu ta druhá varianta prostě na palicu, to vám ta červená kontrolka svítí pořád a to je nad 6k otáček.To máte během chviličky z okolního světa něco rozmazaného prostě šmouhu a jedete v neustálém tunelu s každým zatáhnutim plynu.
Posed hodnotím výborně protože se na sedlo dá sednout na dvě polohy teda podle mě.Sem docela velkej a při jizdě ve městě si sklouznu k nádrži takže mi váha neleží na rukou.Za městem šoupnu prdel dozadu zapřu se a můžu vychutnávat jízdu.Sedlo spolujezdce nemám vyzkoušené ale tipuji že to bude porod.
Řidítka si každej může nastavit podle sebe takže jaký si to udělaš takový to máš.
Zvuk je ohromující a fantastický. Neustále mě to nutí si hrát s plynem na křižovatkách. Když vjedu do tunelu odklopím si plexi, tak brečím jak malá holka když dostala kočárek pod stromeček.Když sem ji koupil ptali se mě jestli budu kupovat akrapi, a tak se ptám má to cenu?
Baterka, jo jo baterka, tak na tohle jsem byl upozorněnej a stejně jsem si to vyžral.Prostě musí být furt nabytá.Jak vám tam moc padne proud či napětí(nejsem eletrikář)tak možná nenastartujete udělá to jen "žžž žžž" a nic.Ale naštěsti vás na to, že ste v prdeli upozorní tacháč po otočení klíčku zapalování po zvuku "pínk", ručička skáče dole a nějak to lupe.Proto doporučuji baterku hlídat a sem tam ji nabýt.Nebo si koupit gelovku :P
Spotřeba nevím.Když jedete eko do 6k tak to prej moc nežere šnek se prej dostal pod 6L.A když nad 6k tak si to papne jako každá jiná.Jen co mě sere že i na tom blbým banditu byl ukazatel kolik toho mam v nadrži.Tady se jen rosvítí hladové oko co je prej 4L.
No to by tak asi zatím bylo vše a pokud se někde nerozštípám tak mile rád napíšu nějakej ten řádek...zatííím

Kubát
Kubát napsal 27.07.11 v 13:57

motorka za 10b, ale ten pravopis, to je tak -10, takže v průměru 0
ať to jezdí

SVéčko
SVéčko napsal 27.07.11 v 12:32

Tak se ještě nauč psát DVOUVÁLCOVÍ sne.

drippera
drippera napsal 26.07.11 v 18:41

Vítej v klubu dvouválcových bestií. Tohle jsou MOTORKÝ !!!

Wilder
Wilder napsal 26.07.11 v 00:30

Motorku máš krásnou, slečna je krásná převelice, ale co není vůbec krásný je tvoje čeština. Jinak ať to šlape, tak jak má

BadRX
BadRX napsal 25.07.11 v 15:20

Pekna masina, tak at slouzi!
PS a tankbag mam taky jeden zbytecnaj..