Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník Filda1
Vloženo 12.6.2011
Aktualizováno 3.8.2014

Jedná se o typ B2 - 4.
Motorka má nový červený lak, nyní děláme částečnou GO. Vyměnil jsem válec 50 za 60, tak uvidíme jak to pojede. Nyní přes zimu 2012/2013 jsem také udělal určité dílčí úpravy. Na jaře přidám nové obrázky.

Jawa 50/23 Mustang: Simson je lepší motorka, byla to nabídka ve stejné cenové relaci.

První dojmy - Na Simsona jsem přešel z Babetty, takže to bylo rozhodně výrazné zlepšení. Ze začátku na mne byla motorka příliš divoká, ale zvykl jsem si a jezdí se mi perfektně.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně pro začátečníky, není složitá na údržbu ani na ovládání.

Doplňky na motorce - Když jsem ho kupoval, tak měl laděný výfuk, nebyl jsem s tím spokojený, takže jsem zakoupil normální výfuk a nejsou problémy. Předělal jsem objem z 50 na 60 ccm.

Mohl jsem mít Simsona nebo Mustanga. Obojí bylo za průměrně stejnou cenu. Původně jsem chtěl Mustanga, ale byl jsem přesvědčen. že Simson je lepší. Nakonec musím uznat, že jsem jako začátečník velmi spokojen.
Co se týče jízdy, tak už jsme docela sehraní, vím co mám od něj čekat a nepřeceňuju ho. Vím, co je jeho maximum a nemám ho od toho, abych se musel předvádět.
Motor bez problému, nyní jsme z 50 ccm udělal 60 ccm, tak právě čekám na jaro až to vyzkouším. Přední brzda mě trošku zlobí ještě se na ní budu muset podívat, naopak zadní je úplně v pořádku. Motorka je ovladatelná perfektně, bohužel je moc slabá na to, abych vezl spolujezdce, ten motor to špatně utáhne. Poruchy nejsou časté a určitě nejsou zásadní, pár mušek jsem musel postupně vychytat, ale nyní je vše v pořádku.
Pro Simsona je nejlepší silnice, je to dobrá motorka i do města, ale já to nemám rád, preferuju volnější silnice. Do terénu se podle mě hodí až po úpravách, které neplánuju udělat.
Co se týče cestování, tak nemohu soudit, sám jsem dojel nejdále asi 28 km.

O.N.E.
O.N.E. napsal 08.02.13 v 17:52 10b.

Parádní zinzig

Filda1
Filda1 napsal 13.08.11 v 13:37

áá, to je špatnej údaj já jsem to totiž měřil ve chvíli, kdy jsem měl rozbitej kohout takže to teklo ven nepřetržitě teďko už je to v pořádku

NWM
NWM napsal 11.08.11 v 14:41

Stou spotřebou co si tam napsal není to tak pravda pokud budeš jezdit slušně nééé!!! to honit jako nevím co a jezdit po silnici tak spotřeba byla minimální