Yamaha XJ 600 (1999)

Vlastník lubinou
Vloženo 3.4.2011
Aktualizováno 23.7.2021

Jsem vyježděnej i vyblbnutej, nepotřebuju 150 kobyl ani nemodernější techniku. Líbí se mi klasické naháče, přednost má spolehlivost. XJ 600 se mi vždycky líbila. Takovej bandita, bez starosti o chladič a fridex, s nádherným žebrovaným motorem

První dojmy - Naháče se mi vždycky líbily, XJ byla v pořadí hodně nahoře. Svezení bylo bez problémů, tak jsme si plácli. Hodně pohodlná a spolehlivá motorka, se kterou jsem se nebál vyrazit na delší trip.

Na novou motorku si zvykám docela rychle. V tomto případě to bylo bleskově. Řadový čtyřválec, vzducháč, 61 koní stačí, pohodlné sedlo, černá barva jí sluší. Vodí se hezky. Nevyniká super výkonem, ale plynulý zátah je dost slušný. Není to žádná mladice, do starého železa ale také nepatří i přes údaj na tachu-50.000km. Dostala novou přední gumu a olej, ještě dám seřídit ventily, přitáhnout napínák rozvoďáku, jinak asi nebude co řešit. Naše rozbité silnice ji nepřekvapí, snažil se o to štěrk v zatáčce kde silničáři opravovali...společně jsme to ustáli. Má výfuk 4-1 a projevuje se lahodným zvukem. Spotřebu zatím neměřím, užívám si jízdu. Pod sedlem je místa tak akorát na lékárničku, malé nářadí a antipichsprej, to stačí. Zrcátka jsou originální, moc toho v nich nevidím, je třeba vždy stáhnout lokty. K motorce byl nosič s velkým kufrem a malé plexi nad světlem. Vše jsem sundal, tohle nepotřebuju a nejhezčí je úplně nahá.

callowsick
callowsick napsal 23.07.21 v 09:34 10b.

neskutečný, jak tahle motorka vypadá pořád vážně dobře - tomu říkám nadčasovej design.
ať dělá jen radost!

pkKun
pkKun napsal 05.02.15 v 16:08 10b.

Prostě klasika a výborně popsaná, navíc i pěkně zachovalá

context
context napsal 18.03.14 v 12:29 10b.

pěkná Máša to si napsal moc pěkně já taky nepotřebují 150 kobyl mi bohatě stačí 50 a jsem happy jak 3 grepy tak ať slouží a přejí hodně km bez nehod a koly jen na zemi.

Vítr-ve-vlasech
Vítr-ve-vlasech napsal 21.05.13 v 20:30 10b.

Taky jsem vždycky říkala, že na téhle motorce se začíná i končí Mam na ní krásné vzpomínky, kdyby to šlo, dala bych nekonečno... takhle to máš ale za deset.

Holanek
Holanek napsal 02.04.13 v 21:56 10b.

Srdcovka Hlavně ať slouží a dělá Ti radost!!