Jawa 50/550 Pionýr (1954)

Vlastník JuBr
Vloženo 29.3.2011
Aktualizováno 29.3.2011

Můj sen, který jsem si "splnil"!

Chtěl jsem založit sbírku motocyklů Jawa...
Zakoupil jsem totální vrak motorky Jawa 550 - Pařez (3000,-Kč), jako první řadě měl být tento motocykl repasován. Bylo to šílené přišel jsme k němu v době kdy už jsme dokončil renovaci Jawa 555, byl jsem na STK s nou (repasovanou) Jawou a vzbudil jsem tam velký zájem techniků a klientů. Potkal jsem tam pána, který mi asi za měsíc po STK volal a nabídl mi tento hrozný vrak. (jak je vidět na fotce, jak jsem ho přivezl domu) postupem času jsem vše samozřejmě rozebral a pomalu renovoval, kupoval všechny chybějící díly a vše připravil až do fáze lakovaní. Jak už to bývá chyběli mi peníze a i pro nedostatek místa jsem se motorky před dokončením musel zbavit.
Pár fotek, z mravenčí práce...

Bohužel na této motorce jsem se nezvezl, neboť jsem jí ještě před lakováním prodal - jako moto v nedokončené renovaci. Dostal jsem za to co jsem do toho dal..
Vím, že pán co to ode mne kopil to za měsíc měl již kompletní a poslal mi dokonce i foto - musel jsem zamáčknout slzu - bylo mi to líto, že jsem to nedotáhl do konce.

vwkafer
vwkafer napsal 20.07.11 v 10:15

To je fakt velká!! škoda. Měl jsi to skoro hotový. A zadruhý je to klasika všech klasik. Byl to klenot.

MotoLuděk
MotoLuděk napsal 13.04.11 v 14:35

Zahodils to nejlepší co jsi měl

Endy
Endy napsal 01.04.11 v 14:23