Kawasaki VN 1500 (1998)

Vlastník strécpavel
Vloženo 25.2.2011
Aktualizováno 26.2.2011

Po celoživotní lásce Jawě 350 Californian a tříletém soužití s Hondou VT 600 přišla v roce 2007 náhodná koupě od kámoše. Láska na první pohled.

Po zkušenostech s hodnou Hondou jsem nechtěl žádnou jinou. Pohodová, bezproblémová motorka, snad jen to mazání řetězu... Ale jen do chvíle, než jsem se sklouznul na VN. Proti Hondě třikrát delší, dvakrát širší, pětkrát uřvanější bestie. No to musím mít. Slovo dalo slovo a za chvilku byla v garáži. Po chvilce ježdění jsme si začli tykat a já zjistil, že Drobeček (tak se jmenuje) je docela pohodová motorka. A tak se začalo upravovat. První šly do kytek rovné metrové řidítka a byly nahrazeny devadesáti centimetrovými od Magury. Brašny byly, přepákoval jsem, (na výslovnou žádost maminy), zadní stupačky, které byly nahrazeny plotnami, zvětšil opěrku, dopředu nechal vyrobit rolku a ještě pás na nádrž. Loňskou zimu jsem si vyrobil zadní kufr, který sice vypadá bestiálně, ale z ryze praktického hlediska pojme dvě přilby a ještě spoustu dalších kravin. Což se hodí hlavně na dovče, že. No a letos jsem zhotovil nový pás na nádrž a rolku. Motorka tohle všechno uveze a ještě se tváří, jako že nic. Snad jen když jedem s mamčou na dovolenou, plně naložení, to by se pár HP a Nm šiklo. Problém byl akorát se spojkou, která přestala vypínat. Nevím proč, ale spojková hadice se při vymáčknutí spojky roztahovala a nevypínala (asi stáří). Kámoš mechanik byl z toho paFF. Vyřešila to pancéřka, která šla vzápětí i na přední brzdu. Kardan je v pohodě, každý rok v něm vyměním tři deci oilu a klid, horší je to se spotřebou oleje v motoru. Z Hondy zvyklý jezdit od výměny k výměně, on ten Drobeček trošku žere.

swarda
swarda napsal 11.12.18 v 01:14 10b.

Pekna bestie! s tim olejem to je asi normalni, mi to taky zere.. vozim s sebou lahvinku na doliti...

RSVreno
RSVreno napsal 15.03.11 v 22:37

Pěknej kousek, VNko je úžasný stroj, dávám 10b.

VictorioFZ6S2
VictorioFZ6S2 napsal 04.03.11 v 11:05

Fajná mašina,strécu...jasných 10!

FIDO.
FIDO. napsal 26.02.11 v 12:41

jo tyhle jstroje jsou super!!! akorát mě teda olej nebral. jinak celkově vypadá krásně, přímo to nutí doplňovat další věci. tak přeji jen samou spokojenost 10b.

Raduzzo
Raduzzo napsal 26.02.11 v 11:51

moc pěkná,dávám 10b. ,taky jsem si koupil retro Dunlopky, už se těším až je nahodím, přeju pohodu na cestách