Kawasaki VN 1500 (1999)

Vlastník Jenniks
Vloženo 27.2.2010
Aktualizováno 15.2.2022

Drifter- málokterá motorka má tak zajímavou historii, otec indián, matka japonka..a z každého si vzala podle mne jen to nejlepší!

První dojmy - První dojem stažená prdel. Druhý dojem eufórie. Třetí a trvalý dojem naprostá spokojenost! Že se k ventilkům musím ponížit na kolena? Nevadí..ty hluboké blatníky za to stojí. Přemýšlím, co bych soudruhům z Japonska vytkl...hmm...až mne něco napadne, napíšu to tu!

Motorku bych doporučil pro - Doporučení? Je to těžký nepohyblivý mastodont, alespoň pro začátečníka, takže dobrá volba pro někoho rozježděnějšího, kdo ocení originalitu a kouzlo retro mašiny, kde preferuje toulačky krajinou ideální rychlostí 80-90 km/h (né že by Drifter nezvládl víc..).

Tak už jsme spolu nějakou tu tisícovku urazili! Po výměně špatně sjeté přední Milestounky zmizely problémy s řízením, opravdu si chrochtám, když se poflakujem krajinou 70-80ti kilometrovou rychlostí! Zatáčky si vychutnávám maximálně a překvapivě zjišťuju, že při své hmotnosti jde parádně a celkem dost do zatáček i pokládat! Určitě to byla dobrá volba a dobrý kup...a nenapadá mne, na co jiného bych měl v budoucnosti přesednout..kdybych vůbec chtěl! Původně jsem měl jinou představu o barevné kombinaci, ale tohle azuro + slonová kost s tenkou černou linkou (ručně malovanou), kterou zvolil předchozí majitel mi už učarovala a je na cestách prostě nepřehlédnutelná! :) Dá se říct, že mne tahle retro kastle nabouchaná digi technikou dostala a jen doufám, že své pověsti bezporuchového stroje dostojí se ctí..!

Zdá se že už asi nastal konec sezóny 2010! Najel jsem rozhodně míň, než s Dráčkem, ale hodinky a techáč by neměl v životě bikera až tak moc znamenat! Nemám to slovo rád, ale tady se hodí ho použít- letos jsem si to teda fakt UŽIL :) Nevím co dodat víc! Motor šlape jak má a jízda na motocyklu za kterým se ostatní otáčejí a dokážou ho ocenit jen těší! Navíc se mi podařilo soustředit asi podstatnou enklávu Driftrařů v ČR a je fajn se potkávat!! Na zimu mám naplánováno několik zajímavých vylepšení exteriéru stroje, takže jaro bude o to očekávanější.

Je začátek nového roku 2011 a klekla mi baterka! Nabíječka sice signalizuje, že máme nabito, ale startér to už nezasune.. V rámci výměny jsem teda vypreparoval starou..a koukám, že je to ještě ta původní z výroby!! Takže rok 1999! Klobouk dolů..kdyby i ta příští byla takovým tahounem.. :)

Je leden 2012..trochu rekapituluju: NO..za uplynulou sezónu jsem toho najezdil podstatně míň, než bych sám chtěl! Motorka ale stále šlape jak šlapat má, nová baterka baterkuje..a to je tak asi všechno :) Na předním blatníku snad akorát přibyla ona legendární hlava indiána a to v barvě černé, aby ladila s ostatními černými doplňky...no a začátkem roku jsem si v Polsku nechal vyrobit jednokolový přívěsný vozík, to kdybych potřeboval nárazově pobrat víc věcí! Brašny se mi totiž na Driftrovi nechce řešit, jednak je to zapeklitý úkol, jednak by akorát schovaly ten impozantní zadní blatník, který dělá právě Driftra Driftrem! Pravda- dal by se ještě dnes sehnal solidní ČSSR vozík Pav, ale ten polský k mašině sedí jako prdel na nočníku!!! Jen časově jsem to nezvládl...stihl jsem akorát poskládat a dovařit držáky blinkrů a boční ochranné rámy, aby přesně ladily s rámem na zadním blatníku Driftra! Aby prostě byly oba subjekty totožné v koncepci...na počítačové simulaci soupravy mi výsledek vyšel velice uspokojivý, ba přímo skvělý!! Takže tento rok snad komaxit, nástřik barev a rozvod elektroinstalace!
Určitý posun jsem snad si zaznamenal jen v tom, že už si k vyjížďce vybírám počasí, abych si jízdu opravdu mohl užít! Snad mne to nedegradovalo z řad drsných motorkářů do ligy "sraček" :D ...tenhle vývoj ale koresponduje s tou věčně motorkáři skloňovanou svobodou, kdo potřebuje motorku akorát k přesunům ad srazu ke srazu- jeho volba, kdo jezdí až do prvního sněhu- taky jeho rozhodnutí, já svobodně volím jinak! Howgh :)

widowmaker
widowmaker napsal 18.03.24 v 11:34 10b.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 14.06.23 v 00:57 10b.

Paráda.

dettektorr
dettektorr napsal 04.02.22 v 21:40 10b.

Nádhernej bajk

Doth
Doth napsal 03.06.21 v 21:59 10b.

666S999
666S999 napsal 21.05.20 v 12:52 10b.

Dávám desítku jasnou!