Suzuki VS 800 Intruder (1996)

Vlastník kutil1
Vloženo 1.2.2011
Aktualizováno 23.8.2020

Intruder má červenou metalízu a některé úpravy jako:citlivě zvětšená nádž z původních 12 na 15 litrů,přepákování,plovoucí brzdový kotouč,vyšší říditka,snížené zadní stupačky a dalších pár drobností.

Motorka koupena od motoshop YAMAHA v KV i bazarový prodej - Přítup prodejce - plná spokojenost - mohu doporučit.

Suzuki VS 1400 Intruder: čistě z finančních důvodů - pár kaček ještě chybělo a na svezení jsem se už moooc těšil.

První dojmy - Bylo to v únoru,venku sněžilo a tak se zkušební jízda nekonala.Už na první pohled se mi zalíbyla,právě pro, už dokončené úpravy přesně podle mých představ.Posadil jsem se do sedla,padla dobře do ruky.Když prodejce svolil i nastartování přímo v prodejně,bylo rozhodnuto.Naložili jsme motku na přívěs za auto,přikryli igelitem a odvezli domu.

Motorku bych doporučil pro - I přez všeobecný názor že je to motorka pro holky a začátečníky (tam bych spíš zařadil např. virágo 535) ,já osobně tuhle osmistovku považuju za dospělou motorku.Možná taky vzhledem k mé postavě (170/60).

Doplňky na motorce - Kožené brašny,rolka,vyšší a širší říditka,jiné výfuky.Postupem času přibyly hodinky,hezčí zpětná zrcátka,snížení zadních stupaček-(vlastní výroba).Letos (sezona 2014) jsem si namontoval tlačítko pro samostatné ovládání palivového čerpadla.Je to opravdu dobrý pomocník v různých situacích,kdy je potřeba doplnit benzínem prázdné karburátory.Například při opravách, když dojde benzín za jízdy nebo třeba jen po dlouhodobém stání.Na fotce je to to červené tlačítko umístěné v krytu pojistek.

Motorku jsem koupil po dlouhém hledání v únoru ,roku 2005.Můj vyhraněný styl je CHOPPER a tak se výběr zůžil právě na tento typ strojů.Po delším hledání jsem Intrudera objevil v jedné prodejně ojetin ve Varech,navíc upraveného podle mých představ.Neváhal jsem ani chvilku.Podle mě jsou sice na originálu některé věci "nic moc" ,(možná mi někteří dají za pravdu že třeba původní říditka jsou strašná)ale jinak se tenhle chopper řadí mezi ty nejhezčí.K těmto krasavcům řadím ještě VS 1400 ale to je vlastně pokračovatel (následník trůnu) těchto menších předchůdců.K mé střední postavě a 60ti kg hmotnosti je postačující.Navíc je to držák a pokud se mu dostane pravidelné údržby a ještě trochu něčeho navíc z lásky ,je to spolehlivej a poctivej japonec.Mám ho tedy už šest let,nalítáno přez 67000 km a jsem s ním velice spokojen.

Pro letošní sezonu (2011) jsem si na Introši udělal některé úpravy.Tou největší je výměna tlumičů výfuků.Většina motorkářů touží po laďákách,já je naopak sundal (nelíbyl se mi jejich zvuk) a po docela náročných úpravách vnitřků,namontoval koncovky z VS 1400.Teď,nejen že na motce líp vypadaj ale i zvuk je mnohem lepší.Přidám foto pro porovnání.
Práce na Introši opět trochu pokročila.Vyměnil jsem původní zpětná zrcátka za hezčí Do nastávající sezony 2012 jsem provedl plánovanou výměnu ložisek v krku řízení,jelikož v těch starejch už byl vymačkanej důlek. Taky jsem si vyrobyl stožárek na klubovou vlajku a další drobné úpravy.Zakrytí otvorů pro osu předního kola a taky už částečné odřených konců vidlic - (vlastní výroba).

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 14.02.17 v 11:58 10b.

Parádní Sůza gratulejšn.

tublat
tublat napsal 28.11.16 v 15:18 10b.

Pilňas
Pilňas napsal 14.03.14 v 20:42 10b.

Paráda, ty zrcátka se mi moc moc líbit, a samozřejmě nejen ty

-Sally-
-Sally- napsal 08.03.14 v 17:03

čert129
čert129 napsal 29.12.13 v 20:18

pěkné kousek hodně šťastných km.10b.