BMW R 1100 GS (1996)

Vlastník VasekBohnice
Vloženo 21.1.2011
Aktualizováno 14.2.2011

Auto na dvou kolech je neuvěřitelné, jak má kultivovaný motor, sice menší sílu, než mělo Varadero, ale větší krouťák, těším se, jak si povrkám po cestách a necestách

Prvních 100km už mám za sebou a jsem nadšený, je to prostě tančík a ideál pro kochací vrkání.

Velmi zajímavé na tomto motocyklu je uspořádání. Krom plochého dvouválce (boGSer) má altík nad motorem, suchou jednokotoučovou spojku, oddělenou převodovou skříň, sekundární převod kardanem s olejovou náplní v části zadního kola, zavěšení letmé zadního kola na kardanu paralever, přední zavěšení telelever a vůbec je to ufo, už jenom tím, že je to vzduch/olej chlazená stříkačka (s katem) a s chladičem oleje nad předním blatníkem, který slouží coby vháněč vzduchu k tomu chladiči.

Není to sice čistokrevný motomasakr s obrovským zrychlením a masáží hýžďových svalů, ale alespoň Vám nezlomí zápěstí každé přejetí napůl nedokouřené cigarety a můžete jet i déle v kuse, aniž by to zanechalo na jezdci trvalé následky. Zatím se nemůžu nabažit. Po technické stránce jde o světový unikát, uvidíme po sezóně, jak shrnu zkušenosti. Zatím jsem alespoň přidal padáky.

VasekBohnice
VasekBohnice napsal 22.09.11 v 10:22

dík opravdu originál

mardock
mardock napsal 17.02.11 v 12:53

tak tvojí motorku si s níkým nespletu

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 15.02.11 v 18:40