Suzuki XF 650 Freewind (1999)

Vlastník otomoto
Vloženo 19.1.2011
Aktualizováno 19.1.2011

Prima stroj pro staršího začátečníka a pohodlné svezení i pro zchátralého pána. A užívá si ji občas dokonce i syn - letos v létě například i v Albánii.

V ČR jsem druhý majitel, moto bylo přiměřeně ojeté na těch asi 35.000km na tachometru, mimo běžnou údržbu jsem neřešil žádné problémy, pouze před loňskou synovou cestou do Albánie jsem nechal přeplést zadní kolo a koupil jsem novou gumu. Doplněno "samodomo" padáky a bočními držáky na kufry.
Co s týká jízdních vlastností, nepovažuju se za odborníka na jejich hodnocení. Z kladů to je dostatečně vysoký posez, pohodlné sezení , což oceńuju zejména při cestách ze středních Čech na rodnou Moravu. Nejsem typ , který si dělá za silnice závodní okruh, takže jezdím vesměs pohodovku a na to je stroj dostatečně silný i rychlý, i když v zatáčkách mám někdy pocit, že má tendenci se trochu "vlnit". Syn, zvyklý na "géeso" sice trochu postrádá výhody dvouválce a větší živost do kopců, ale mně to přijde akorát. I když jedu s manželkou a zatížení motorky se pak hodně blíží dvěma metrákům. Při cestování na albánských štěrkových a prašných cestách si syn nemohl vynachválit nízkou hmotnost a dobrou ovladatelnost (na rozdíl od jeho spolujezdce s V-Stromem,který se (snad i díky jeho menší postavě) v terénu prý dost trápil. Jediné, co synovi dělalo trochu problémy, to bylo jednak brnění nohou od stupaček po delší jízdě a v terénu i horší opora právě ve stupačkách, neboť jel s klasickými gumovými, poddajnými. Ale to je asi logické.
Absolvoval jsem s ní i cesty v deštích, sněhové vánici, v mrazu i vedru a nikdy jsem neměl pocit, že by mne mohla nechat ve štychu.
Nejsem typ, který se s motorkou moc mazlí, leští a oprašuje. Prostě stroj musí jezdit a něco vydržet. A to zatím Freewind naprosto splňuje.

luk.luke
luk.luke napsal 22.02.11 v 18:07

Pěkná a spolehlivá , přeji hodně pohodových kilometrů a bezpečný návrat. Jinak 9bodů. Málo leštíš!!

MartinXL650V
MartinXL650V napsal 21.01.11 v 21:45

Pěkná motorka pěkně napsanej komentář ať ti vždycky dělá jen samou radost.

otas1
otas1 napsal 20.01.11 v 15:34

Mas to pekny, v zatackach se nevlni, to bys mu privdil

Vlčák_cz
Vlčák_cz napsal 19.01.11 v 21:24

Krásnej cesťák Dávám 10 bodů a přeju ti mnoho km pohodový jízdy se šťastnýma návratama.