Yamaha XJ 600 (1999)

Vlastník Pecuchen
Vloženo 5.1.2011
Aktualizováno 7.7.2013

"Z blbosti lidí nedoceněná motorka" (citace předchozího majitele)

První dojmy - Úžasná polonahá kráska, hodná, tichá, klidná a přitom pilná, svižná, vytrvalá, šetrná a nenáročná. A taky žádná anorektička. Skvělá společnice pro každý den, do níž nelze se nezamilovat a jíž nelze odmítnout závazek "být spolu v dobrém i zlém" :-)...

No, je trošičku chladná. Vyžaduje vždycky nějaké ty něžnosti, než se nechá rozvášnit a pustí si člověka k tělu. A má v tom ráda stereotyp - sytič, trošku plynu, startér, ubrat sytič a nechat pár minut klapat. Pak teprve svolí k osedlání.
Všude o ní píšou, že je spíš spíš turistka než sportovkyně. Asi to je pravda, ale myslím, že i sportovní talent jí byl shůry dán. Není žádná rozhazovačná fiflena, nevezme si víc jak pět litrů a myslím, že až si na sebe opravdu zvykneme, bude v tomto směru ještě nenáročnější.
Od chvíle, co jsem si ji na konci srpna 2010 přivezl domů (samozřejmě v dešti, jak jinak), uplynuly přesně dva měsíce, než jsem ji uložil k zimnímu spánku. Za tu dobu jsme spolu užili krásných 1400 kilometrů.
Vím, zatím jsme spolu krátce a jsem ještě příliš zamilovaný mladý naivka, než abych mohl soudit s dostatečným nadhledem. Ale myslím, že jsem v téhle krásce našel přesně tu, kterou jsem hledal. Pokud netoužíte po divošce, s níž se budete řítit světem hlava nehlava, za níž se každý chtě nechtě otočí a která vám možná rozkutálí peníze na své ženské potřeby, ale radši byste hodnou, poctivou, pěknou a šetrnou holku na každý den, buďte si jisti, že s touhle slečnou neprohloupíte. A pokud vám snad vadí, že není nahoře bez... mrkněte se po některé z jejích sestřiček .

HupyFrud
HupyFrud napsal 14.02.11 v 22:53

Vskutku poetická recenze, takže za 10

nwic
nwic napsal 13.02.11 v 17:51

ContiGo jsou gumy univerzální, spíš cestovní, výdrž odpovídá stylu jízdy a výkonu motoru! Já osobně je taky zkouším, můžu říct, že jsem spokojenej!

Pecuchen
Pecuchen napsal 11.02.11 v 15:41

Jo, jo, v nějakém vlákně tady na foru se o tom mluví, šipky mají správně, přední kolo má prostě vzorek vůči zadnímu opačně. Jinak Conti-GO je v podstatě to nejlevnější, co můžeme XJčku obout, ale prý nejsou špatné, jediné výtky se týkají nízké výdrže, ale přilnavost je údajně dobrá i za mokra, což je hlavní. Sám nemám s čím srovnávat, ale nadávat na ně taky nemůžu. A to jsem vlastně jezdil s opačně obutou přední pneu .

Komodo
Komodo napsal 04.02.11 v 22:20

Jo a taky mám Conti-GO

Komodo
Komodo napsal 04.02.11 v 21:59

Já se jen připojím k těm pneu. Já jsem si XJčko nechával přezout hned po koupi a měl jsem podobný problém. V servisu mi první obuli přední pneu (mechanik mi to obouval podle vzorku)a až po nasazení zpět na moto si všiml že šipka je opačně. Tak to musel přezout znova. Zadní kolo už si kontroloval 2x znova aby neudělal chybu. Skutečně přední a zadní vzorek jdou každý jakoby na jinou stranu. Hold asi to tak má být, nebo je chyba u výrobce. Šipky zkrátka ukazují jednoznačně... Mimochodem dávam 10b a jsem rád že si ji sem konečně dal.