Ducati 1098 (2008)

Vlastník Sefo
Vloženo 25.10.2010
Aktualizováno 19.6.2013

Ducati 1098 - to nejlepší, co jsem kdy měl

První dojmy - Skvělé brzdy, super motor, fajn posez, krásný zvuk!

Již mám na tomto skvělém stroji najeto kolem 4000 Km, takže už mám nějaké nové postřehy, tak se je zde pokusím shrnout.

1. Design - co zde psá, někomu přijdou starší Ducatky hezčí, mě se nejvíc líbí tato, má to opět letmák, krásné světla, sexy prdelku, nemůžu se na ní vynadívat. Za rok mě opravdu design nepřestal bavit, spíše naopak.

2. Motor - při prvním projetí jsem čekal daleko větší brutus, je to v nižších otáčkách naprosto pohodovej stroj, nicméně jakmile začne ručička šplhat nahoru, tak se dějí věci. Jak jednoduše se rozjede na 250 mi až bere dech. A to nejsem žádnej fanda dálničních jízd. Krásně se s ní jezdí po zadním na 1 nebo na 2 není problém plynem. Na okruhu to bylo také krásné svezení, ze zatáček váš skvěle vytáhne.

3. Brzdy,podvozek - když jsem jí koupil byla nastavena nesmyslně natvrdo, téměř všude jsem trpěl, posléze jsem jí přenastavil dle manuálnu na standardní set-up a jezdí se skvěle i na našich silnicích. Ani mi nepřijde nějak moc tvrdá, což je možná tím, že jsem si už zvykl, nevím. Ze začátku opravdu značně bolely ruce, celá váha je na rukou, ale je to o zvyku a již mi to nedělá sebemenší problém.
Brzdy jsou to nejlepší, co jsem zažil, neskutečně nastupují, pro nováčky by to mohlo být až nepříjemné. Krásně se dá dobržďovat se zadním kolem ve vzduchu, všechno jde krásně kontrolovat. Na okruhu jsem při brždění do zatáček měl vždy problém, že mi přišlo, že ostatní brzdí moc brzy, mě by stačilo daleko později.

4. Opavy a tak - zatím jsem bohužel měnil chladič, kterej mi v jeho uchycení prasknul, musel se měnit, cena kurevská. Ale jinak žádné problémy a standardní servis mi nepřijde nijak moc drahý.

5. Doporučení - tato motorka umí všechno, je na ní zábava jezdit, jak okruh, okresky, město, všude... Pokud je nějaká slabina, tak je to vždy pilot. Těším se na další kilometry.

Pokud by si jí chtěl koupit někdo, kdo nemá moc najeto, tak ať to nedělá, protože to je fakt už hodně silné a kolikrát se stane, že jedeš někde s předním kolem ve vzduchu nebo zadním kolem ve smyku, jako první moto URČITĚ NE! :))

Update 14.8 2012 - fakt je to nejvíc bajk ze všech, po víkendu na Šumavě a místních silnicích musím říct, super poježdění...+ fota

Racing.angel
Racing.angel napsal 29.12.15 v 13:28 10b.

Famozni

SPIJKER
SPIJKER napsal 25.12.15 v 22:14 10b.

Jeste zijes sefe? ...doufam ze u Tebe vsechno v richtiku... jak je pane?

RoumenS
RoumenS napsal 15.12.15 v 19:02 10b.

velka červená paráda.

rybíz5
rybíz5 napsal 13.07.15 v 17:16

Nádherná mašina

Rubin
Rubin napsal 17.04.14 v 13:30 10b.

Tomu bych rozuměl