Ducati 1098 (2008)

Vlastník maree
Vloženo 3.3.2015
Aktualizováno 18.1.2021

Když se sen stane skutečností.

První dojmy - Čekáme na sezonu, časem laufy a spojka, ovladatelnost hodně luxusní, ne-li lepší jak na ZX6R. Zvuk origo laufů je kupodivu celkem hlasitý, čekal jsem od toho něco méně. Zvuk jsem si oblíbil hned, teď ještě počkat na otevřenou spojku.

Doplňky na motorce - Zrcátko v řídítku, blinkry do kapot, TSS spojkový váleček, plexi PUIG, Rkové polepy +10kW!

Je to Ducati. Zasvěcení budou vědět, ti ostatní mají smůlu.
Sedlo tvrdé jak fošna, origo kapoty v krabici, zrcátka na hovno.
Zatím čekáme na sezonu, čeká nás výměna oleje, svíček, řetězovky a hurá jezdit.
Časem dopíšu nějaké informace.
Tak hlavně zlehka a minimálně jedním kolem na zemi.

2015
Servisní úkony provedeny v dubnu.
Řetězovka - řetězová sada 3500, 2000 unašeč rozety.
Olej 800
Svíčky 400
Pořád tvrdím, že to jede jako čert...a tvrdit budu.
Neskutečně dokáže vytáhnout ze zatáčky. Výfuky hřejou pod prdelí docela slušně, ale při svižné jízdě to ani nepociťuji. Startování klasika...na podruhé. Ovladatelnost je podobná jako na šestce, ne-li ještě lepší, díky úzké stavbě. Jediné co mě štve jsou zrcátka. Pokud jede člověk sám, pohoda, dá se to. Pokud ale jedu s přítelkyní, tak končím. Vidím pouze její nohy. Asi to vyřeším zrcátky do řídítek a díry po zrcátkách zaslepím blinkry. Přes zimu pořídím laufy od RP a toť vše. Myslím, že tahle dokonalá mašina nepotřebuje dalších úprav.

2015/09
Udělány rozvody, ventily + celková kontrola + mám na nějakou dobu klid. 8450 ,- Kč
Přes zimu šetření na laufy. Asi Termixy v novém designu + ECU + filtr.
Zrcátko do řídítka, blinkry do kapot po otvorech od zrcátek. Je to hezčí a HLAVNĚ je vidět dozadu i se spolujezdcem.

2016/01
Konečně jsem pořídil stojan, takže papučky a nožičky dostanou odpočinek.

Teď budou následovat karbony na kyvku a svody od výfuku...A v neposlední řadě laufy od RP!

2016/04
Provedeno kompletní seštelování vůli a tlaků motoru, kapaliny, spojka, desky, brzdovka, výměna vzducháče za KN, spojková kapalina (EVR - tichá, poprvé jsem málem nepoznal, že mám suchou spojku. ) a nastavení tlumičů...cena 25000 ,-
Servis Vangelas v Brně vřele doporučuji. Majitel je specialista na Italky a super chlap.

2016/05
Nakonec jsem se rozhodl pro výfuky MIVV od REDMOTO.CZ.
Provedeno odměření na brzdě po výměně vzducháče za KN, nastavení ideální směsi. Zvuk je brutální a výfuky se mi líbí více než Termixy, které jsou jak originály.

2016/08
2x Brno (Okruháři.cz, Dafit)
Okruháři.cz výborná akce pro nováčky
S Dafitem to už chce mít něco odježděno.
Každopádně čas v Brně 2:27,602
Na větší náklony to chce stupačky, originál řadička se mi odřela a trochu i ohla, takže jsem to vyřešil PP Tuningem. Zjistil jsem, co všechno tahle moto dokáže a že je potřeba si dávat pozor na dávkování plynu, kdy jsem si po highsideru v první zatáčce málem vystoupil.

Do začátku příští sezony bude třeba udělat repas předních a zadních tlumičů u firmy Vangelas Racing v Brně a instalace otevřené spojky od Ducabike.

Makina77
Makina77 napsal 01.05.16 v 21:08 10b.

moc, moc pěkná... někdy se můžeme projet... pokud ti budu stíhat

maree
maree napsal 17.01.16 v 20:40

Curly: Přesně tak.
dejavue: No, pokud něco bude, tak proč ne.

Déjávu
Déjávu napsal 14.01.16 v 21:04

Těším se až ji uvidím naživo na VDW.

Curly
Curly napsal 06.08.15 v 10:42 10b.

Na to se dá čumět furt a neomrzí, co?

maree
maree napsal 08.06.15 v 10:18

Neparkuju ji totiž v Orlové, ale u FM.