Husqvarna SM 570R (2002)

Vlastník Rejdou570
Vloženo 23.10.2010
Aktualizováno 19.2.2020

Šialenosť, wheelies a vibrácie, street legal SM závoďák...

První dojmy - Chvíľu som si zvykal, pretože je to vážne ostrá mrcha, ostrý motor, a ešte ostrejšia predná brzda mi dávai zabrať prvé stovky kilometrov, ale potom som som si to už len užíval.

Kúpil som ju od kamoša, ktorý si ju jazdenú, ale v stave na nerozoznanie od novej doviezol sám z nemecka z lásky k značke, ale žial nemal na ňu čas, tak som ho po niekolkých pokusoch ukecal nech mi ju predá.
Nebola to síce moja vyvolená, ja som v tej dobe inklinoval skôr k rakúskej fabrike, ale som rád, že sa do mojich rúk dostala práve táto Huska.

Mám ju tretiu sezónu a zažil som s ňou strašne vela. Od (v rámci kategórie) extrémne dlhých turistických výletov (s nádychom sado-masochizmu kvôli absencii pohodlia) až po (neplánované) extrémne off-road etapy, stačí ak človek zatne zuby a chce!!!

Inak ju využívam na robenie zloby po meste a na kratšie riadne športovo strihnuté výjazdy.
Ide na zadné len pomyslením, po par týždňoch tréningu nieje problém udržať ju hore hodne dlho. Motor má nenormálne gule a vrhá sa do otáčok ako nasraný pitbull na bedňu klobás.
má surový záťah o nizkych otáčok, až by som povedal nepríjemný a v tých úplne najnižšich ukrutne šklbe do reťaze. od stredných otáčok ťahá nenormálne, kým Vás v tých najvyššich nezastavia ukrutné vibrácie v celej motorke, ale hlavne v riadidlách. Toto je vlastne najvačšia nevýhoda tejto mašiny, motor totiž ukrutne vibruje a to hlavne kvôli absencii akéhokoľvek vyvažovacieho hriadeľa a aj zotrvačník je len minimálny. To je jasné pozitívum pri ochote vytáčať sa do otáčok, ale tie vibrácie sú strašné!!! Ukrutne to obťažuje pri dlhších výjazdoch, ale láska je láska :) Ešte mi trocha chýba elektrický štartér, ale keď sa naučíte ako na ňu, so štartovaním nieje problém.
Ďalšia kapitola sú brzdy. 320mm predný kotúč a štvorpiestik BREMBO nepotrebujú komentár. snáď len tolko, že do mestskej premávky sú až príliš ostré, až je to nepríjemné! Inak ohromujúci účinok a maximálna spokojnosť!

Nepohrdnem ani dlhšou športovou turistikou so stredne ťažkými off-road vložkami s kamošom, ktorý jazdí na BMW R 1150 GS, čo hovorí samo za seba, stačí si len dávať častejšie prestávky, ktoré sú aj tak nevyhnutné hlavne kvôli tankovaniu ( 10 L nádrž ) a po opätovnom nasadnutí riadne zatnúť zuby...alebo sa dovybaviť železnou prdelou...

Pred uplynulou sezónou som sa ale rozhodol Husku využívať na to, na čo bola ( pravdepodobne ) primárne určená, čiže na Supermotardovej trati. Upravil som podvozok smerom k lahšej ovládatelnosti upravením uhla hlavy riadenia spustením vidlíc v okulároch asi o 35mm a tiež som vymenil vývodové koliečko z 17 na 15 zubové, čim sa zrýchlenie prenieslo ešte o level ďalej, ale hlavne sa skľudnili prejazdy pomalých vracákov na dvojku.no a samozrejme som obul slicky.
Motorka sa po okruhu vodí výborne, jednoducho sa sklápa a úžasne brzdí. jediný problém vidím v až prípiš divokom prejave motora na môj doterajší jazdecký skill. Toho výkonu je tam pre mňa až moc. Budem sa stým holt musieť popasovať.
Čo sa týka údržby tak len úplne bežne, nevyžaduje si žiadne špeciálne zaobchádzanie.
Servisný interval je zhruba 1000 KM pri jazde po ceste ale ja mením olej každých 500 km, kvôli absencii olejového filtra.Používam 10W40 fully syn racing od Repsolu.

Závady som nezaznamenal v podstate žiadne, ak nerátam hned prvý týždeň po kúpe z nepochopitelného dôvodu rozleptané(?) sacie potrubie /prírubu medzi karburátorom a válcom, ktoré sposobovalo nasavanie falošného vzduchu a vypadávanie karburátora von z potrubia. Mal som trocha problém so zháňaňím nového, ale nakoľko to bolo len týždeň po kúpe, bolo to hlavne tým, že som ešte nevedel, kde hľadať! Teraz už viem a s dielmi nemám problémy... Ďalší drobný nedostatok je, že motor je skoro stále pokrytý jemným olejovým filmom, ale mne to nevadí, olej nikdy nechýba a to je podstatné!

Inak je to motorka pre skúsených šialencov, ktorí sa neboja nepohodlia a vibrácií a neustáleho dvíhania na zadné. Howg.

dzah
dzah napsal 25.11.12 v 16:47 10b.

Zdarec, moc pěkný popis a fotky, ať slouží

Delta
Delta napsal 10.01.11 v 09:31

Pěkne fotky, ať slouží !!!

Antii
Antii napsal 28.10.10 v 10:32