Suzuki SV 1000S (2003)

Vlastník Tomboo
Vloženo 22.9.2010
Aktualizováno 8.9.2017

Velmi výrazný Bike s vidlicovým dvouválcem na kterém se dá cestovat i parádně řádit.

První dojmy - Parádní krouťák, super zvuk. Ze čtyřválcového naháče to byl nezvyk ale brzy na to člověk přijde.

Touha po změně se stala realitou a já si koupil v Prostějovském motobazaru vysněné SVo v litrové verzi.Je to ročník 2003 modré barvy,první registrace 2005,dovoz Itálie a najeto pouhých 7500km.Zdálo se mi to podezřelé ale po zhlédnutí celkového stavu jsem nabyl přesvědčení že moto není stočené.Klíč do spínačky šel dost ztuha,destičky minimálně sjeté,napínáky a matice osky skoro netknuté od klíče atd.Opravdu TOP stav jak zněl inzerát.

Po cestě domů jsem konečně pořádně otestoval její jízdí vlastosti,které se přece jenom liší od mé předchozí motky.Nástup krouťáku je hrubší oproti čtyřválci ale když se nedrží otáčky moc vysoko je docela beránek :) Vibrace také nebyli tak hrozné ale zdála se mi nějaká líná,po najetí více km už ten pocit opadl.Přece jenom spíše odpočívala než jezdila.Po výměně provozních kapalin,vyčištění vzduchového filtru a seřízení TPS senzoru jsem jí trochu více prohnal a zjistil že má opravdu síly na rozdávání.Brzdná síla motoru je obrovská ale blokace kola při ubrání plynu se mi zatím naštěstí nepodařila.Zvuk je v podání laďáků prostě suprový i s tlumícíma vložkama.Ještě bych zmínil možnost propojení kontaktů na diagnostickém konektoru a tím zobrazení chybových hlášek místo ukazatele teploty.

Výtku bych měl k přednímu blatníku,který je zakončen brzy a nezabraňuje tak stříkání nečistot na koleno výfuku a olejový chladič.Ovladatelnost je výborná,brzdy dobré,přední světlo zaslouží pochvalu.Díky dvěma světlometům je rozptyl světla výborný.Tlumič řízení se taky osvědčil,při razatním brždění se řidítka uklidní rychleji než bez něj,škoda že není stavitelný ale to už bych chtěl asi moc.Zamlouvá se mi taky lehká manipulace pod nádrží kterou je možno po odšroubování šesti imbusů pohodlně podepřít dodanou vzpěrou a dělat co je libo.Prostor pod sedlem spolujezdce je taky dost velký na takový typ motorky.Závěrem jsem s motem spokojený,máme za sebou teprve 2000km tak je co dohánět.

Sezona 2010
Celkem najeto 3110km.
Stav tachometru 10813km.
Ježděno po okolí převážně ve dvou.Na jaře plánuji další doplňky a zadní madlo,při koupi bohužel chybělo.Moto přede
bez problému,jenom liju benál a tak to má být.

Sezona 2011
Celkem najeto 4702km.
Stav tachometru 15566km
Delší výlety po Moravě s baťůžkem.Dokoupeno madlo,nainstalován kufr Givi s opěrkou,nalepeny reflex proužky na ráfky.Na jaře je třeba udělat větší servis a stk.Vyzkoušel jsem obout na zadek Roudy 2 a velká spokojenost.Na předek koupím taky.Odstraněny DB killery a najednou sedím úplně na jiné motce :)
Parádní zvukový projev doplněný blafáním a při vyšších točkách pěkný zášlech z levého výfuku.

Sezona 2012-2017
Konečně jsem se dokopal k aktualizaci profilu. Největší změnou byla sezóna 2012. Došlo konečně na výměnu gufer a oleje v předních tlumičích.

O měsíc později karambol s autem naštěstí bez zranění. Ženská nedala přednost a při odbočování nás jenom lízla. Nespadli jsme, ani nevím jak jsem to ustál. Odnesl to pravý výfuk, svod a kyvka byla lehce promáčklá a lambda sonda taky out.Byli jsme nalehko takže to dopadlo nakonec dobře.

Dostal jsem peníze od pojišťovny, koupil nové laufy, Yoshimury triovál carbon :)

starší kyvku a svod.
Vyměnil jsem taky svíčky za NGK iridiové. Změna žádná, na motorce to vůbec nejde poznat. Došlo taky na výměnu baterie a nainstaloval jsem omyvatelný sportovní vzduchový filtr. Kromě nových výfuků po kolizi a momentálně nefunkčního palivového čidla jede pořád jako ďas :) Změnu neplánuji, dvouvál mě pořád drží, je to fakt zábava :DD Tak to je v kostce vše za těch pár let. Teď se mě motka líbí ještě více, už se Yošíky propálily takže zvuk parádní.

Tomboo
Tomboo napsal 08.09.17 v 17:52

Díky File :D

Frit0l
Frit0l napsal 07.09.17 v 10:23 10b.

Tomboo
Tomboo napsal 29.06.16 v 20:59

Riddick
Riddick napsal 30.01.15 v 19:15 10b.

liborstrednicechy
liborstrednicechy napsal 17.11.14 v 21:12 10b.

Moc pěkná , na příští sezonu připravuji bandoura 1200 a s batůžkem ke tchánovi do Místku, třeba se tam potkáme - přes den jezdím po okolí a večer Šatlava (bývalý Restík)