renocar_unor

Suzuki SV 1000S custom (2006)

Vlastník zahri
Vloženo 17.8.2017
Aktualizováno 3.3.2023

Sice bola snaha najst TLku, no pri stave a cene tejto SV nebolo co riesit. V podstate povodny stav ak neratam pancierove hadice v predu, pravidelne servisovana, nestriekana a turisticky jazdena SVcka

Triumph Speed Triple: Na neho pride rad nabuduce.. aktualne som hladal nieco lacne na malo km rocne
Honda VTR 1000F Firestorm: Nie som moc fanusik hondy a jedine lakadlo bolo ze sa jedna o 1000ccm dvojvalec
Suzuki TL 1000R: Nebola ziadna v ponuke v povodnom stave
Suzuki TL 1000S: Problem najst dobry kus za dobru cenu pri rocniku 1999 a novsom
Triumph Street Triple R: Priorita bola najst 1000ccm 2val
Aprilia Tuono 1000R: V inzercii boli dvaja adepti.. jeden nesedelo VIN k uvedenemu rocniku a farbe + prehnana cena vzhladom na nejake nedostatky.. druhe som siel pozriet osobne a v takom stave som motorku este nevidel a (dolamane hadam vsetky plasty, diery v oboch svetlach, d

První dojmy - Prve zoznamenie bolo s SV 1000 N a vedel som ze to by mohlo byt nieco pre mna na najblizsiu zivotnu etapu.. pri eNku som si povedal ze toto je motorka kde bude eSko asi vhodnejsie. Mam rad ked sa niecoho vylakam a tato motorka mi to poskytuje vdaka svojmu silnemu zatahu uz dole.

Motorku bych doporučil pro - Jednoznacne neodporucam zacinajucim jazdcom a mladym horucim hlavam. SVcka vie pekne vytrestat a chyby sa mozu tak lahko stat osudnymi. Skusenosti s dvojvalom nie su potrebne, no bez rozumu na nu nesadat.

Doplňky na motorce - Installed
* fender eliminator HS moto
* LED osvetlenie ECV
* LED blinkre Rizoma Action
* prerusovac blinkrov pre LED
* drziaky vyfukov bez stupaciek
* vyfuky Ixil Hexoval (kupene od http://www.redmoto.cz/ ktorych musim odporucat skrz super jednanie a vybornu cenu)
* dymove plexi
* kryt sedla spolujazdca
* pancierove hadice vpredu
* CNC valceky pre lepsiu pracu s montaznym stojanom
* CNC kratke packy
* Baracuda gripy + zavazicka
* nabijacka pre mobil/kameru/ ...
* drziak mobilu

In progress

Maybe later or never
* GiPRO s ATRE
* fix spomenuteho trasenia skrz spojku z anglicka
* zadny blatnik

Volba prisla z 2 dovodov.. pre mna je z Japan moto srdcova zalezitost Suzuki a teraz som chcel konecne okusit velky dvojvalec. Kedze je to kategoria motoriek, ktore maju len uzky okruh priaznivcov, tak sa hlada pomerne tazko lebo kto ma tak velmi nechce predat no na druhej strane pri predaji je cena nizko cize sa da castokrat kupit dobry stroj za dobre peniaze.

Podvozok
* pri mojom style jazdy dostatocne makky a zaroven presny.. popravde som sa obaval ze bude plavat, no oproti GSR myslim ze je na tom lepsie

Motor
* zatial sa javi, ze sa ku mne celkom hodi.. nie som z tych co potrebuju tocit otacky do blaznivych cisel a preferujem spodok a stred
* maximalne nevhodny do mesta

Brzdy
* pre mna je to asi najvacsi nedostatok.. pri razantnejsej jazde je pre mna kusok pozadu brzdny ucinok
* pre bezne jazdenie postacujuce.. ja skusim riesit zlepsenie pre zaciatok vymenou brzdovych dosiek

Ovladatelnost
* ala 600 ccm

Spolujazdec
* urobil som z toho monoposto, takze spolujazdec na tejto motorke nesedel a ani nie je v plane do buducna toto menit

Ulozny priestor
* v podstate ziadny.. vosla len lekarnicka, vesta, knoty na opravu defektu a len tak tak som zatvoril poklopec

Spotreba
* predosly majitel spominal 5,5l/100km .. mne osobne nebude vadit ani 10l/100km kedze to je hracka na odreagovanie sa a vypnutie po narocnych dnoch

Servis a poruchy
* su zname problemy u tejto motorky a predpokladam ze ma stretnu.. zatial vsak klop klop bez problemu u predosleho majitela a dufam ze to takto bude pokracovat aj dalej.. ak si dobre pamatam tak zvykne slzit semering na prevodovke/spojke, odchadzaju zapalovacie cievky takze motorka ide na 1 valec, v nizkych otackach trasie spojkovy kos co je konstrukcny nedostatok od vyroby a da sa to riesit zaslanim niektorych dielov do anglicka kde je chalan, ktory to vie fixnut.. nemalo by to ale nic poskodzovat a je to o tom, ci to cloveku vadi alebo nie

Pre tych co zvazuju kupu odporucam ujasnenie si toho, co od SVcky ocakavaju.. v ziadnom pripade by som ju nedaval do ruk niekomu co jazdi 50 a viac percent v meste.. to by bol pre nu aj pre majitela len stres a nervozita.. osobne by som to odporucal ludom co to budu mat ako vikendovu zalezitost navyvetranie hlavy ci uz na okreskach alebo na okruhu(ziadna stihacka to nie je, no na okruhu by sa s nou clovek iste zabavil) a mozno na solo turistiku vo vyssom tempe

Edit 2018-07-26:
Mam za sebou mensiu dovolenku. 9 dni, SVK-HU-SRB-MNE-BiH-HR-HU-SVK, cca 3000km. S motorkou sa da aj pocestovat, no treba klukate cesticky, aby to nebola nuda a aby neboleli ruky :) kazdopadne cestovanie aspon pri mojej vyske (nieco pod 175cm) vo dvojici by bolo utrpenie a mono jazda je OK. rekord za den sme mali cca 620km a celkom to slo. Motorka to zvladla bravurne a dokonca aj pneu o ktore som sa bal to nezozulo (Micheli Pilot Power 2CT). Musim vsak prikupit zadny blatnik lebo v dazdi je cela motorka spinava a robi mi to vrasky na cele :)

tommy_LV
tommy_LV napsal 17.08.17 v 12:36 10b.