Yamaha YZF-R1 (2004)

Vlastník tureg
Vloženo 22.9.2010
Aktualizováno 4.10.2010

Měla to být moje následující motorka ale potkaly nás spolu dvě nepříjemné události. Ta druhá byla nejspíš její poslední :)

Motorku jsem měl párkrát z půjčovny. Na první vyjížďce jsem si ji VELICE oblíbil (v porovnání s CBR 1000 RR 2004 rozdíl nebe a dudy - samozřejmě ve prospěch charismatické Yamahy...) a jelikož se mi opravdu zamlouvala a byla za super cenu (já vím, půjčovna ... ale kdo si může být jistý stavem vnitřností pokud kupuje ojetinu?) tak jsem se už domluvil na jejím odkupu na konci sezóny 2010.
Při druhém půjčení jsme byli zaměřeni PaCHovci a bylo z toho odebání řidičáku na půl roku - no neva však přes zimu se nejezdí a na jaro to mělo vyjít vyjet
Ovšem třetí půjčení rozhodlo o tom že POKUD si ještě koupím motorku (ano, přeci jen myslím že paní smrt by si mne tentokrát vzala když už jsem ji třikrát pokoušel - jak známo třikrát a dost ... )
Ovšem 21.9.2010 kolem 13:30 v tomto místě její čtyřvál vydechl naposledy www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@sa=s@st=s@ssq=49%C2%B048%2716.467%22N%2C%2018%C2%B019%2745.952%22E@sss=1@ssp=142048064_135103040_142079744_135126304@x=142065727@y=135111104@z=16

Před zatáčkou byla velká dodávka. Plánoval jsem si  jak tu krychli krásně dojedu takže jsem se přibližoval (cca dálničním limitem + 30km/h k tomu) a za zatáčkou už jsem se viděl jak kolem ní vystřelím, nejspíš po zadním
Ovšem chyba lávky - jakmile dodávka vlítla do zatáčky (pan šofér se s tím fakt příliš nesral) odhalila mi opravdový poloměr zákruty a já věděl že tohle nevyjde. Přední brzda, zadní brzda, oční brzda, drift jak zkyrvysyn - takže myslím že na nějakých 110 jsem to dobrzdil. Ale pak už se přední kolo bloklo, následoval pád na pravou stranu, letecká exhibice jezdce a jeho supersportu a přistání obou protagonistů do travnatého porostu za zatáčkou pod úrovní silnice. Mezi svodidly a skupinkou stromů byla akorát trajektorie ven ze zatáčky směřující mimo pevné překážky takže to mě nejspíš zachránilo.
Měl jsem šíleně otlačené čelo - asi se mi škubla přilba na hlavě při nárazu o zem.
Naražený pravý loket, pravý bok a natáhnuté krční svaly. Nic vážného ale do nemocnice jsem raději jel protože mě bolela hlava a bylo mi špatně - nic nenašli takže asi se jenom projevil šok. Volal jsem kámoše s dodávkou - sraz u kruháče v Radvanicích. Postával jsem na zastávce když v tom u mne zastavila hlídka dopravní policie jestlipak ta motorka co tam leží je moje že prý někdo hlásil přítomnost motorky bez těla :) Říkám že jo, že mi nic není, škoda je do 100 tisíc a že nechci nic hlásit tak jsme se rozloučili s přáním pěkného zbytku dne :).
Pak už jen následovalo naložení motorky, ztráta zálohy na spoluúčast z havarijka a již zmiňovaná návštěva nemocnice.
Docela zajímavá bylo sledovat reakce řidičů kteří porjížděli kolem. Motorkáři ubírali ze všech nejvíc a narozdíl od jiných častníků provozu poté co nás u krajnice objeli za zatáčkou tolik nepřidávali :)

V úvodu jsem zvažoval JESTLI si koupím na jaře motorku, teď už pomaličku zvažuju JAKOU. Prostě to riziko tu bylo je a bude, pořád to prostě má jen jednu stopu a z toho plynoucí zřejmé nevýhody v opravdových krizovkách.

Závěrem prosím všechny dušíny aby se pozdrželi komentářů (přesto že právě oni tuto výzvu budou ignorovat) jelikož na ty jejich výblitky nejsem zvědavý. Těm co mě poslechnou tímto předem děkuji.

tpower
tpower napsal 18.06.14 v 23:43

Mam R1 a muzu ti rict, ze urcite si tenhle pribeh zapamatuju, ale primo o R1 to neni, je to o vsech strojich ...

MaikR106
MaikR106 napsal 18.01.14 v 12:18

Jedi....
Jedi.... napsal 13.08.12 v 23:56

Ty vole tak to je příběh jak prase Budu si to číst pokaždé, když nemůžu usnout. Jestli tom dobře rozumím, tak ty jsi si tuhle mašinu půjčoval v půjčovně a při první jízdě jsi přišel o papíry a při druhé málem o život a z mašiny jsi udělal trsátka . Hlavně, že jsi celej. Tahle R1 ti prostě nebyla souzena.

fok007
fok007 napsal 07.06.12 v 02:00

Klikař a pěknej popis něco si s toho taky vezmu

Myšounka
Myšounka napsal 05.08.11 v 13:05

musím říct že při tom popisování jsem se docela nasmála ale hlavně že si celej