Yamaha YZF-R1 (2000)

Vlastník charon87
Vloženo 16.9.2018
Aktualizováno 18.6.2020

Vzdy sem ji chtel, tak je doma

První dojmy - Pri prvni navsteve jsem se.hned svezl. Prekvapila mi velmi ziva ovladatelnost. Motor jede slusne. 18.6.2020 prodana ?

Motorku bych doporučil pro - Pro sberatele. Kterej vi ze chce takovou motorku. Ono kdyz pak zafunguje jak ma tak neudela ostudu ani s novejsima bajkama a par jich spraska. To chce sehnat masinu se vsim funkcnim a udrzovat ji poradne. Chce to hledat poradnej kousek a projit. Stala me vic nez jsem si myslel, ale nelituju financi. Vsecko na ni me bavilo!!! A naucila me moc novejch veci.

Doplňky na motorce - Arrow vyfuk- pozdeji nahrada za kratkej kousek z anglie. A miniblinkry. Kapoty z ciny v barvach 2000 cimz odpovida, tak jak ma byt. Kapoty sedi dobre. Vetsi trysky dynojet. Zrcatka do zavazicek a zaslepky zrcatek 4racing. Frezovane prepacko z DE. Kratke packy. Sundal jsem zadni stupny a dal laserovej drzak vyfuku. Znovu instalace centralu Mupo - zpet po chvili v okruhovce. Je lepsi i na silnici!!! Kor na mejch 100 kg lip pracuje. Odezva perfekt a je krasne tvrdej.

Vzdy se mi tahle masina libila. Tak kdyz to slo jsem ji koupil.

Takze koupil jsem ji v Melniku. Hned jsem se svezl a druhej den pro ni jel. Chtel jsem karbecovou R1. Kuli syrovosti o ktere jsem vzdy slysel.
Cesta z melnika bez sebemensiho zavahani. Ale druhej den po doliti brzdovky se mi hned ucpal prepousteci kanalek a motorka brzdila stale. Vymena brzdovky nepomohla, stalo se mi to znovu. Tak jsem vymenil pumpu. Problem vyresen. Vedel jsem ze lezela ale po odstrojeni jsem na ramu nasel prasklinu, ktera by brzy mohla byt fatalni. Tak jsem sehnal v R1 moto jinej ram a vymenil svepomoci. Druhe odpoledne uz mohla zase drandit. Vymenil jsem i zadni blatnik za origo dil, ermax byl divnej a pod sedlo jsem nedal ani penezenku. Dal origo sedlo ridice. Na masine bylo jiz potahovane a neslo to k ni.
Ted me ceka montaz origo svodu i s priverou. Protoze je vykuchana a motorce chybi spodek a stred nic extra ale kdyz se roztoci tak jede pekne. Bohuzel pri posledni jizde zacala zlobit spojka. Vymena lamel pomohla a nastaveni lanka
Az to udelam. Tak ji dam kamaradovi na servis a nastaveni karbecu.
V zime jeste koupim nove kapoty - chci masinu v topu. Tak holt bude pracovni zima. Ale pro jsem ji koupil.

Trochu me zklamal predchozi majitel. Kdyz jsem mu napsal o prvnich dvou problemech. Tak najednou se od vseho distancoval. I presto ze jsem po nem nic nechtel.

Tak masina dostala pro 019 novy kapoty. Novej zadni central. Dynojet vetsi trysky a dame do MSB do Svinaru seridit Ludkovi. V zime jsem dal i origo svody s funkcni priverou a musim rict, ze s priverou to jede jako prase. Na big banga az tak moc neztraci. Protoze stred ma velmi silnej taky a kratsi kvalty taky dost pomuzou nizsim tockam. Jezdit a ni v ilegalite je velmi snadne. Bavi me to hodne.

Tak masina se vratila po servisu. Dostala vetsi trysky, protoze byla chuda. Ale protoze dily nestalymu behu jsem zvysoval otacky na volnobeh. Ted po serizeni karbecu a kontrole vseho jezdi jak silena. Tak jsem pro priste chytrejsi.
Takze jen jezdit a uzivat. Je v cajku. Ale letos jsem koupil okruhovku a asi ji poslu dal... silnice je vo drzku posledni dobou.

Fak pres zimu 019/020 jsem rozhodil motor. Nelibilo se mi podrazovani. Kdyz sem po peripetiich podarilo rozpulit motor. Tak jsem zjistil ze jsem to delal zbytecne. Motor je uvnitr ve velmi peknym stavu. Prevodovku jsem mel nahradni peknou ale kdyz jsem videl ze ta v motoru je na tom stejne neli lip, tak jsem to nechal. Problem s razenim jsem objevil jinde. Prihla hridel razeni na vystupu z motoru a i unavena vratna pruzina. Oboji vymeneno a pozdejsi jizdy ukazuji, ze problem byl tu.
Pretesnil jsem pumpu a vsecky roury z motoru a do nej a motor znovu slozil. Kuli skladani jsem sehnal momentove klice a udelal vse na momenty podle manualu - pri rozebirani jsem nektere srouby nemohl vubec povolit a rekl si ze takovej dobytek nebudu a udelal poradne. Pritom vsem jsem vymenil i zapalovaci civky - obcas vyynechal jeden valec a pri demontazi jsem ji opravdu nasel najebanou fajfku na tretim valci. Takze vymena celeho svazku za jiny. Po kompletaci jsem vymenil svice a dal novy olej i filtr a novou chladici kapalinu. Pri kompletaci jsem vymenil i koncovku vyfuku za kratsi a hlasitejsi verzi - ne z machroviny ale kuli bezpecnosti. Prehlizeli me protoze o me nevedeli. Nachrochtnul jsem ji a pecka. Krasnej chod a vubec pohoda. Pozdejsi testovaci jizdy ukazaly, ze vsechny procedury motorce pomohly a jede jak silena. Problem s razenim se neobjevil. Sehnal jsem i frezovane prepacko stupacek. Krasna prace. Ale musel jsem napasovat par veci a parada. Dal jsem zpet origo nizsi plexi a sundal zadni stupny a primarne z ni udelal jednosic. Kryt sedla mi upadl a tak ehci oprava laku.

Celkove spokojenost. Sice jsem ji dal do inzerce ale ne ze bych se ji chtel zbavit za kazdou cenu. Ale protoze mam v hlave jinej projekt a motorek doma moc. Koukam po 2007, ta mi vzdy lakala a vedle biga by ji to sluselo!
Zatim ji mam jako takovou naladovku a jizda me bavi je hrava a jede moc i na svuj vek jezdi porad v ilegalite. Karbec ma zvlastni charakter a kouzlo. Doporucuju tyhle rocniky fajnsmekrum a lidem co vi co chteji!!!

18.6.2020 prodana!! Diky za ty dva roky

charon87
charon87 napsal 19.09.18 v 19:41

Diky. Dokonala jeste neni. Je na ni dost prace. Ale pak to bude pecka. Bavi me na tom delat. A neni kam spechat. Tyhle motorky se pomalu vytraci a jsem rad, ze jednu zachranim a bude mit budoucnost

Ted spis resim big banga a rychlorazeni

joker.j
joker.j napsal 19.09.18 v 06:27 10b.

Charone, ta je fakt parádní . Přeju mnoho úspěšných kilometrů

hluska
hluska napsal 18.09.18 v 11:56 10b.

Dost dobrý

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 17.09.18 v 07:50 10b.

Krásná leštěnka