Honda CBF 1000 (2010)

Vlastník Jízda
Vloženo 23.6.2010
Aktualizováno 23.9.2012

Tak ted jsem si jí dovezl dom a zatím musím říct super pocit jako když na tom sedím od mala a jinak velký skok z TA

Zatím nemůžu nic moc říct mám najeto 200 km, ale super je rukou stavitelné plexy jinak je lehounce ovladatelná zbytek doplním brzy. Základ moto doplněn o vyhřívané hefty, horní kufr Givi Maxia 3 , padací protektory, startovací (dobíjecí) zásuvku a navigaci Garmin 550 která mi už spadla na zem
Tak dnes 24.06 2010 jsme si dali malé koko cca 150 km a musím říct že motka je krásně čitelná a i když jí teprve zajíždím je tam cítit to stádečko koníků. Jinak podvozek není jako u TA to je pochopitelné, leč rád musím říct že mě mile překvapil a dobře zvládá Pražské i okolo Pražské výmolky a díry, na přední plexi plní práci na 1*

Dnes 25.06 další koko tentokráte s batůžkem a dle něho je pohodlnější a má více místa nežli na TA. Jinak jsem motku trošku nastrojil ( nezbytná výbava ) a musím říct mile překvapen myslím že na naháče má dosti velký prostor pod sedlem ( lékárnička, řetěz (4 kg), dva zámky na kotouč (jeden s alarmem)a pavouk (gumový popruch) ), origoš nářadí a ještě by se něco vešlo.

Tak 26.06. 2010 první větší projížďka 367 km no ze začátku mě bolelo pozadí , ale jak jsem brzy zjistil šlo jen o zvyk jinak spotřeba okolo 5ti litrů při normální jízdě dle předpisů . I přesto že je o 20kg těžší než TA tak manipulace se zdá tak o 100 kg lehčí je to nižším těžištěm a jak se CBF rozjede tak zlehkne do váhy peříčka a jen si sní pohráváte ze strany na stranu v zatáčkách, ale nesmí se zapomenout že to opravdu jede a to tak že dost .konec zpráv další až po pár tisících.

1.7. 2010 mám najeto 1300 km a musím uznat moto je stále lepší a lepší nebo se rychle učím?? To stádečko se po zajíždění probudilo a jen čeká na sebemenší pohyb plynu a CBF popožene svižně vpřed, neuvěřitelně padá do zatáček (ta motorka zatáčí prostě sama) určitě je tomu i obutím mám obuto CONTINENTAL ROAD ATTACK . Další velkou výhodou jsou brzdy musím říct že brzdí , a to tak že dost. Nástup je však příjemný a předvídatelný a tudíš ani méně zkušený jezdec se nemusí bát rychleho nástupu zakončeného pádem ještě podotýkám že nemám ABS, ale i tak jsem spokojen. Další věc co oceňuji je přizpůsobenní obou páček na řídítkách dle jezdcovi ruky . Polohy sedla jsem zatím nevyzkoušel mám jej ve střední poloze a zatím OK (možná časem zvednu o polohu výše což je 1,5cm).

24.7. 2010 najeto 3500 u musím říct že výborný motorka mi zcela vyhovuje, výkon pro mě dostatečný( i po měsíci ), a jak jsem psal brzdy super (nic se nezměnilo), sedla pohodlná obě dvě (zadní dle baťůžka) sedlo řidiče jsem dal do horní polohy lepší pro kolena horší na ruce. Jinak jsem to projel už i v noci a světla svítí parádně, lépe než kdejaké auto. Zadní pružinu jsme o dvě polohy přitvrdily . Stále mě dostávají tvary a barva prostě láska na první (druný ... atd. pohled), rozhodně jsem rád že jsem si nové CBF pořídil a udělal bych to znovu.

6. 9. 2010 najeto 6500 km a musím jen potvrdit to co jsem již psal výše absolutní paráda nedá se jí nic vytknout a chvály už bylo dost (nebo té není nikdy dost???)

27. 11. 2010 včera odvezen miláček do sanatoria k 12 000 kontrole (najeto přesně 11649 km)a k doplnění dalších doplnků
Jinak tedy můžu napsat že jsme rád že jsem vybral tento model i když se projevilo několik neduhů (např mě cestou odpadl horní kufr leč jsem nebyl sám a bude proto svolávačka) tak spokojenost, průměrná spotřeba stále se pohybující okolo 5 litrů a to i při svižnější jízdě jinak při delší jízdě atakující hodnoty maxima nepřeleze spotřeba 8 litrů což je luxusní. Při kochací jízdě za dodržení předpisů spotřeba 4 - 4.5 litru (vyzkoušeno v listopadu to už jen tak nepřidáš i když ... ). Takže se už moc těším na sezonu 2011. Pan Honda budiž pochválen

Toto mě vždy dobře naladí

5.3.2011. Tak po různých a jiných je milenka připravená na sezónu a je už doma a jsme oba natěšení polykat spolu další porce kilometrů. Jinak jsme dodali přes zimu v Liberecké Hondě pár doplňků mezi které patří např. ukazatel rychlosti, zadní blatníček v barvě , lepší houkačky a tak jí všelijak různě poladili. nasadili jsme pneu Dunlop Sportmax- vzadu Roadsmart dvou směs a v předu Sportsmart tří směs tak uvidíme jak sednou s naší silnicí

26.3. 2011 Ještě jeden drobný leč velice praktický doplněk jsem si pořídil a to mini tankbag od SW motechu. Objem 5-7 litrů připevněný na podkovu.

11.04.2011 Horní kufr vymněněn za Maxiu 3 od GIVI včetně hliníkové plotny, opěrky pro baťůžky, vnitřního polstru a brzdových světel (prý docela pěkně vidět)doufám že jsem tímto kapitolu CBF + kufr uzavřel :-)

24.05. 2011 Honda day: Tak sme si spolu zajeli na okruh do Brna, musím říct že nám to spolu šlo celkem dobře obě stupačky odřené pravá strana pneu sjetá poctivě až na hranu levá cca 1mm od kraje dál to nejde (centrální stojan myslím že víc psát nemusím :-) )jen se zde potvrdilo že je to motka cestovní nikoli okruhová, stupačky nízko podvozek docela měkký (si nestěžuji bo jsem nekupoval motku na okruh), ale i tak jsme si tam dali ke svačině pár silnějších strojů :-) mezi námi to není jen o síle motoru leč pár koníků by se šiklo. Pochválit musím pneu drží opravdu super okruh to prověřil

22.1.2012 Tak hodnocení sezony 2011 pár slovy s motkou velká spokojenost spotřeba stále okolo 5ti litrů byli jsme na dovče u Moře cestou přes Alpy a ovladatelnost se 3mi kufry je výtečná

jinak tento rok plánujem Rakousko+ Itáliji tak uvidíme jestli zdraví dovolí.

19.2.2012 Naskytla se mi dobrá koupě a já jí využil ( jsem prostě nemohl odolat) prodal jsem svůj top Maxia 3 a koupil všechny 3 origo kufry v barvě moto :-) . Tak jen doufám že zase nebudou potřebovat padák :-)

23.9.2012 Tak letošní rok jsme spolu projeli : GG , Dolomity, Stelvio, Lago di Garda, Verona, Krk , Novi Vinodoslki . Jsou to nezapomenutelné zážitky doufám že se mi příští rok podaří o5 odjet za hranice :-)

Zemin
Zemin napsal 15.09.22 v 09:26 10b.

Krásný, udržovaný stroj . Kolama dolů

fatman
fatman napsal 10.11.18 v 17:06 10b.

Gratuluju
Stále spokojenost?
Já si v létě dovezl domů červenou sestřičku...
Závidím ty cesty...
Tak ať dělá jenom radost

Perpe
Perpe napsal 12.03.17 v 09:17 9b.

Super napsáno,vypadá bezvadně,hodně km

Psycho_vlk_Wolf
Psycho_vlk_Wolf napsal 29.03.16 v 15:54

Krásný stroj kámo

wsbk
wsbk napsal 17.01.16 v 18:23 10b.