Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Tomino78
Vloženo 11.3.2017
Aktualizováno 18.9.2018

No co vám mám povídat. Hodně známej model. Zkrátka plnokrevnej cesťák na pohodlnej trip :)

Motorka koupena od accumulator

Kawasaki ZR 7: I když to je krásnej stroj tak na ní fouká
Honda CBF 600S: Slabší ségra... hodně budeme jezdit ve dvou, proto jsem vybral CBF1000

První dojmy - První dojmy??? ha ha ha... ty jsou jednoduše ačkoli to slovo nenávidím "WOW" :D Zkrátka si mě představte, že jsem v 17ti sednul na třipade a vod tý doby na ničem jiným neseděl a nic jinýho nekočíroval... zkrátka a dobře 22ti letá pauza co se dvou kol týče... no a pak sednu na litra a světe div se, ono se to dá :D

Motorku bych doporučil pro - Nebudu psát, že jen pro mě, ale pro všechny, kteří mají rádi takový to poklidný cestování. Pro bajkery, který to maj v hlavě srovnaný a chtěj si jízdu užít tak nějak na kochačku, jako já

Doplňky na motorce - Kromě ABS a originál kufrů, alarmu a USB zásuvky toho mašina moc nemá, ale co není může být. Časem pořeším nějaký padáky, lepší páčky a pak uvidíme co dál.

Proč jsem si jí vybral??? po 22ti letech jsem si říkal, že by asi bylo fajn si splnit sen. Takže jsem cca před dvěma lety sednul ke kompu. Zaregistroval se tady na motorkářích a hledal, pátral, četl a zase hledal... zkrátka pořád dokola. vybíral takovou mašinu, která by splnila můj toužebný sen a mé očekávání od něčeho čemuž se říká svoboda na dvou kolech. Nevím jak, ale zkrátka jsem došel k CBFku a jak jsem jí viděl tak jsem tak nějak srdcem cítil, že to je to co hledám, ale byla mimo moje finanční možnosti. Nicméně jedna chvíle v mém životě rozhodla o její koupi.

Zkušenosti??? Zatím se seznamujeme a to hezky v klidu a pomalu. Žádný kraviny, zbrklosti mladických let, který mám už nějakej pátek za sebou.

Takže časem velice rád doplním, ale i tak po pár km, který jsem dneska najel se mi zdá velmi příjemná a celkem dobře čitelná.

26.3.2017
Tak trochu zhodnotím můj bajk. Upravil jsem si tvrdost odpružení na zadku. Mašina se teď nechová jako by byla na moři :D je stabilnější v zatáčkách i když nejezdím kdovíjakou pilu, ale je znát lepší držení stopy. Po ujetí cca 6set km jsem se cítil na to vyvézt i svou přítelkyni na kratší vyjížďku. Musím říct, že jako zkušený baťůžek mi ze začátku hodně pomohla :) Motorka jde velice příjemně do náklonu a vůbec nemám pocit, že bych se s ní musel prát o každý centimetr silnice. Je nejen stabilní podvozkově, ale i ohleduplná k začátečnickým chybkám, které zkrátka sem tam přijdou, ale kilák od kiláku, který za sebou necháme se spolu víc sžíváme a to je hodně pozitivní. Chce to zkrátka jezdit, jezdit, jezdit :) podle mě brzdí naprosto skvěle a díky lineárnímu nástupu výkonu, kterej je i tak návykovej :D je opravdu přívětivá... Pořídil jsem jí novej olej, brzdový destičky a pár užitečných drobností :) takže se chystám na výměnu :)

28.3.2017
Takže jsem vyměnil olej v motoru. Pořádně vyčistil a promazal řetěz... byla to makačka, ale je jak novej :) po konzultaci s kámošem zatím měnit destičky je zbytečný, takže si je nechám na pozdější výměnu... hned jsme vyrazili na menší vejlet, páč by byl hřích jí po výměně oleje nechat jen tak stát :D a taky mi konečně mi dorazila nová helma... teď už jenom sehnat boty a jsem kompletně oblečenej.

2.4.2017
Tak od koupě mého CBF najeto bezmála 1300km a nutno podotknout, že jsem maximálně spokojenej a šťastnej jak blecha. Podařilo se mi sejít se kámošem a dali jsme menší vyjížďku jak se říká kolem komína, ale i tak to stálo za to. Dali jsme Vojkovice, Neratovice, Kostelec n. Labem a zpátky domů, Přijeli jsme až když už byla tma a tak byla konečně možnost vyzkoušet i nový žárovky v hlavním i dálkovým světle a svítí celkem fajn, tedy v porovnání s těmi co jsem tam měl. Stále čekám na boty, který sice do shopu dorazily, ale ve špatný velikosti, co nadělám :)

8.4.2017
Tak včera vyjížďka s kámošem směr Kolín za účelem sehnat boty. Měli jsme v plánu zajet do Dalfos Motoshop a do Eurocycles. Vzhledem k tomu, že Dalfos měl v sobotu do 12ti tak jsme ho vzali útokem jako první :D no a světe div se... tam jsem našel boty, který jsem sháněl. Jak tvarem boty, designem, ochranou nohy, pohodlím a hlavně cenou. Týpek v obchodě, který byl velmi vstřícný a zboží fakt rozumněl a dokázal poradit. Skvěle jsme i pokecali a k nákupu jsme ještě dostali tričko. Je to prkotina, ale moc to potěšilo :) Na to, že byl obchůdek maličkej oproti jinejm shopům jsem nakonec rád, že jsem tam jel a určitě ten shop v budoucnu navštívím ;) protože jsem byl fakt spokojenej...
Cestou zpátky jsme jeli přes Poděbrady a tam nás chytil hlad... dali jsme si dlabanec v Labské Maríně kde mimojiné celkem dobře vařej. Po jídle nezbytný kafe a valili jsme zpátky domů. Řeknu vám učit se znovu řadit v pořádnejch botech je celkem zážitek, ale po pár kilákách mi to už ani nepřišlo, že mám na nohách motorkářský boty... takže za mě dobrý a hlavně jsou pohodlný a konečně mám pocit, že jsem dobře chráněnej...

9.4.2017
Tak dnes žádná dlouhá vyjížďka, ale na mašině jsem zkrátka musel sedět. Sice kolem komína, ale i tak to bylo moc fajn a byl jsem spokojenej jak malej kluk když dostane hračku. Zkrátka si to užívám pokaždý když si na ní sednu, chytím řidítka, zařadím za jedna a v poklidu vyrazím... po návratu domů jsem si řekl, že bych mohl své Andělce rozuměj mou Hondu :D dopřát nějakou tu očistu. A vzhledem k tomu, že mi v týdnu dorazil přípravek na leštění svodů, kterej všichni tak chválí tak jsem ho zkrátka otevřel a vlítnul na to... Asi by to chtělo se tomu čištění pověnovat trochu víc, ale kvůli nějakým povinnostem, který nešlo odložit jsem tomu dal tolik času kolik jsem mohl. No zkrátka s výsledkem jsem i tak velice spokojenej a za mě je to velký překvapení, že něco funguje tak jak má i když v poslední fázi by to chtělo asi trochu víc síly na odstranění zbytků.
Svody před...

Svody po...

nobady
nobady napsal 28.06.17 v 07:10 10b.

Pěkná,ať dělá furt radost !

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 25.05.17 v 08:49 10b.

Moc pěkný stroj, CBF je prostě mnoho účelný, multifunkční stroj, který padne každému. Tak hodně km v sedle

Pallo72
Pallo72 napsal 24.05.17 v 13:56 10b.

Dobrá volba. Taky mám CBF 1000 a jsem maximálně spokojen. Tak hodně šťastných kilometrů.

accumulator
accumulator napsal 16.04.17 v 09:21 10b.

Ať slouží

StB
StB napsal 26.03.17 v 19:23 10b.

Modrá je dobrá ať slouží.
U svojí CBFky mám podobnou fotku jako Ty (č.5) - Čumák CBF v pozadí s Varanem. Honda k Hondě sedá.