Yamaha YZF-R1 (2006)

Vlastník aikon1
Vloženo 15.3.2010
Aktualizováno 23.3.2014

Nové šidlo je v garáži a liší se v nadpise na motorkarich.cz hlavně závorkou, kde stojí 2006 Hold, kdo si počkal, ten se dočkal...

Yamaha YZF R1 r.v. 2006/11tý měsíc. Hodně lidí říká - nejlepší model R1, který se dělal, když pomineme big banga. Ale co já vím - tisíc lidí, tisíc názorů - každopádně kvalita to je a to je prioritní, když už jí tu cestičku prošlapaly předchůdkyňě 04, 05. Dne 11.3.2010 se nestal sen skutečností, jak tomu bylo tři roky zpět, když jsem zakoupil ještě nyní u mě v garáži stojící Yamahu YZF R1 r.v. 1998. Já totiž o 06ce vůbec neuvažoval a říkal jsem si: Pro mě aktuálně nedosažitelný stroj.. Jenže, jak se říká, když se chce, tak všechno jde a ono to šlo a pěkně po haluzi Původně jsem jel pro 03ku a říkám si proletím inzerci půl hodiny před odjezdem jestli třeba něco nepřibylo, jako že mě ani ve snu nenapadne, že tam bude takováto krasavice... Sice jsem pustil žilou podstatně více než bych dal za 03ku, ale myslím, že se ta investice za tuto strojovnu vyplatila - doufám... Dnes můžu říct, že ano - vyplatila!!!

Z doplňků a úprav můžu jmenovat z fotek viditelné leštěné límce kol, středy v modré metle, zadní čiré světlo a pár dalších blbinek, jako jsou rolničky na zadní kyvce, elox šroubky apod. Co mě fakt mile potěšilo jsou sériové otevřené výfuky, které hučí až překvapivě dobře a to chválí člověk, který má na předchozí R1 kompletní systém Akrapovič. Hodně jsem zvědavý na tlumič řízení, protože na big bangu mě fakt zklamal - zlaté tobyčko na mé 98ce... Na 08ce jsem objel maximálně náměstí a to bez přilby, takže jsem poznal houbelec a na 06ce jsem jej v ruce ještě pořádně neměl, tak uvidíme..

Více ukáže sezóna až sleze to bílé svinstvo a sůl, která bude doufám díky tomuto nádobíčku bezstarostná, což přeji i každému z Vás, který zavítal do tohoto profilu!

Dne 20.3.2010 alespoň drobné provětrání mašiny, jen co se na nabíječce rožla zelená dioda po nabití, že batery je Ok!
Oproti 98ce je to fakt znát... Jede to jak z praku, do zatáček jde lépe, což mi trošku i vadí, neboť se s ní nemusím tak "prát", jak to bylo u předchozí :), brzdy bych řekl srovnatelné... Každopádně po pořádném projetí mám chuť opět usednout a vyrazit a to je dobře! Jediné, co bych doladil je vyvážení předního kola nad 200km/h to bylo trošku znát, že není vyvážené - jinak špica!

SPIJKER
SPIJKER napsal 12.12.19 v 19:53 10b.

pokrok nezastavis no..

Seri34
Seri34 napsal 21.01.18 v 10:31 10b.

Thunder
Thunder napsal 12.04.14 v 04:57 10b.

dík za koment fzr. Tahle R1 je fakt pěkná (teda byla) a máš pěkný fotky

Libortri
Libortri napsal 03.04.14 v 08:00 10b.

motobiky
motobiky napsal 24.02.14 v 11:26 10b.