Yamaha XJ 600 (1999)

Vlastník baracque
Vloženo 27.2.2010
Aktualizováno 7.6.2010

Yamaha XJ600N po "faceliftu", černá, rok výroby 1999, laďák Tenax.

Motorku jsem zakoupil začátkem léta 2008. Je to moje první "velká" motorka, v mládí jsem proháněl Simsona skútra, pak pár let jen auta.

\r
XJéčko je motorka s ovladatelností kola, podle mě ideální pro začínající jezdce nebo pro jezdce turisty. Výkon 45 kW neumožňuje trhání asfaltu, ale je dostatečně svižná pro běžný provoz a předjíždění aut jí nedělá problémy. Já ji využívám k dojíždění do práce (převážně po městě) a na kratší projížďky, když si chci provětrat hlavu. Je to takový turistický stroj, ale když se za to zatáhne, dokáže i XJéčko "ukázat zuby"

\r
Má pohodlné sedlo, takže se dá jezdit i ve dvou. Nejlepší chování na silnici má podle mě tehdy, když jedu sám, ale mám vzadu vytížené sedlové brašny. Jezdíval jsem na ní učit kurzy angličtiny, tak jsem tam měl učebnice, slovník atd. Zadek je pěkně zatížený a těžiště je pořád nízko.

\r
Co se týče spolehlivosti, nemůžu si stěžovat. Motorku jsem koupil, když na počitadle km bylo asi 36 tisíc. Kromě běžné údržby (svíčky, olej) jsem měnil jen loni v létě plynové lanko.

\r
V zimě jsem občas přemýšlel, že bych ji vyměnil za něco jiného, ale vždycky, když se na ni jdu mrknout do garáže, tak si říkám, že s tím ještě počkám.

\r
21.4. 2010 - zakoupeno turistické mini plexi Puig.
24.5. 2010 - moto je na prodej\r
6.6. 2010 - prodáno

lubinou
lubinou napsal 07.04.11 v 10:30

Tak, a už je u mně v garáži. má přes 50 000km, ale jezdí furt v pohodě!

codyk
codyk napsal 16.03.10 v 17:06

pěkná mašinka, přeju krásnou sezonu 2010 ...

lafor
lafor napsal 13.03.10 v 13:50