Babetta 210 (1994)

Vlastník Camilla
Vloženo 29.12.2009
Aktualizováno 8.1.2010

Moje krásná Babetta v oblíbené barevné kombinaci, velmi zachovalá.

Babettu koupil otec s bratrem pro strýce, aby mohl jezdit do 1,5 km vzdáleného obchodu. Strýc dal postupně bratrovi dvě červené Jawy (asi 250 a 350), na kterých běžně jezdil, a už je nechtěl opravovat. Bratr Babettu předtím trochu zajel – 200 km. Strýc ji postavil do garáže, nikdy na ní nejel, a na nákupy používá kolo Ukrajina. Před třemi lety mi ji synovec dovezl, protože strýc ani nikdo z rodiny ji nechtěl. Vlastně jsem ji také nechtěla, ale měla jsem prázdnou garáž. Babetta i po těch letech byla jako nová a po nastudování návodu jsem na ní začala intenzivně jezdit, hlavně na nákup. Další rok se přistěhovali rodiče (důchodci), koupili jsme si auto a začali společně jezdit nakupovat autem. Takže loni jsem najela jen 20 km a letos také 20 km. Babetta má zatím najeto 700 km, takže je těsně po záběhu a jede jako drak. Po rovině jede rychlostí 40 km/h, z kopce až 50. Rychleji není potřeba, protože pak už se bojím. Do kopce utáhne 110 kg na třicítku, bez šlapání (vyzkoušel kamarád). Startuje docela dobře, po roce ji postavím na stojánek, zuřivě šlapu a postupně naskočí, chcípne, naskočí, chcípne, naskočí a nechcípne. Pak už startuje suprově. Koupila jsem jí nové sedlo místo podlouhlého původního, na kterém se mi špatně sedělo. Koš mám přidělaný obráceně, protože jinak se mi tam nevešel, nové sedlo je hodně velké (hezky se na něm sedí). Žárovky jsou původní, ale mám komplet všechny náhradní, kvůli případné policejní kontrole. Chystám se navštívit místního opraváře motorek, protože mi píská přední brzda a také se poradit, zda by se už neměl vyměnit olej. Spotřeba benzínu je minimální . Každé léto ji vytáhnu na zahradu, nastříkám silikonovým olejem a vyleštím. Pokaždé, když vjíždím autem do garáže, tak si říkám: „Ta je ale krásná!“
Musím si koupit přilbu, zatím používám cyklistickou.

calex
calex napsal 31.12.16 v 11:29 10b.

Dábelský, pekelný to stroj...! Hezký..

Profesional
Profesional napsal 11.03.12 v 11:43

pěkná

Pája13
Pája13 napsal 20.11.11 v 10:03

Krásná barevná kombinace,super Babetka.Za mne 10 b.

cernyka
cernyka napsal 20.03.11 v 22:58

Krásná Babetta. Vypadá jako kdyby nedávno vyjela s výrobní linky.

Camilla
Camilla napsal 25.10.10 v 16:14

Děkuji za Vaše hezká hodnocení. Babetta se právě vrátila z dvouměsíční brigády. Půjčila jsem jí kamarádce, které záplavy utopily auto, na dojíždění do práce. Takže teď má najeto skoro 1000km a stále jede jako drak.