Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 03.06.2015, Uskutečněno: 24.11.2014, Stav tachometru: 38200 km, Zhlédnuto: 14x

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede mnou odbočovalo na rovném úseku doprava na vedlejší. Já v tu chvíli jaksi nedobrzdil nebo spíše v nepozornosti myslel, že se chystá odbočovat doleva. Kam blikala jeho směrovka nedokážu říct. Zřejmě blikala opravdu doprava, ale nějak jsem to podvědomě špatně vyhodnotil a díky drobnému dešti už nezvládl chybu ukočírovat. Dopadlo to tak, že jsem se mu svezl po pravém boku. Při nárazu řidič okamžitě zabrzdil, což mi dost pomohlo, abych náraz ustál. Fabia skončila se sklopeným zrcátkem a malou promáčklinou + asi 10cm rýhou na dveřích od přední osy nebo od stupačky (viz foto). Já i blatovka naprosto bez následků (když nepočítám malý škubanec na nepromoku). Nebýt blástrů, mohlo to dopadnout mnohem hůře (rozbitá okýnka, zlomená páčka, pád atd.) Jsem rád, a stejně tak i poškozený byl rád, že se nestalo nic horšího. Auto bylo služební, proto jsme chtě nechtě museli sepsat protokol o dopravní nehodě. Řidič zrovna odbočoval k firmě ležící ani né 50m od místa činu. Kvůli počasí jsme se proto na sepsání všech dokumentů odebrali do jeho kanceláře. Musím říct, že jsem měl štěstí i v tom, že jsem natrefil na tak pohodového člověka.

Za pár dní jsem šel nahlásit událost na svojí pojišťovnu. Bylo mi řečeno, že dostanu informativní vyrozumění a výši náhrady škody vyplacené poškozenému. Kupodivu ani po půl roce mi zatím nic nepřišlo, takže asi ve firmě rozhodli, že takový škrábaneček na 10 let starém autě nebudou řešit, když byly ty dveře navíc už jednou kitované .

Každopádně byla to pro mě výstraha, abych byl pro příště pozornější a dodržoval bezpečný odstup, obzvlášť na mokru .

125Marek (10) napsal 05.06.2015 v 20:52

Hlavně že jsi celý!

Martic (13) napsal 04.06.2015 v 21:22

MasterX: Nojo no, myslím že to lepší brzdění auta bude většinou platit i u sebelepších kotoučovek. Brzdit na maximum u motorky je složitější. V tomhle mají prostě ty 4 kola výhodu

MasterX (2) napsal 04.06.2015 v 21:01

Fuj, to bylo o fous, ještě že se nic nestalo. Na mokru to může být někdy o hubu, o tom jsem se nejednou přesvědčil, ty auta obvykle brzdí lépe než moje bubny... Snad už tě to nikdy nepotká.

jarolim (137) napsal 04.06.2015 v 08:02

aha, tak ne.

jarolim (137) napsal 04.06.2015 v 08:00

jauvajs, hlavně žes to přežil. Pán se nechtěl náhodou otáčet?

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014
  • Velký výlet 2014 a Volné setkání jawařů

Během předešlých tří let jsme o prázdninách vždy podnikli s kamarády nějaký několikadenní prázdninový výlet v sedlech motocyklů Blata. Tentokrát měla velká část aktérů skoro na celé prázdniny jiný program. Vypadalo to, ž

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.05.2015