Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Hopi
Vloženo 10.6.2009
Aktualizováno 8.6.2014

Zlatej fazer ... zlatej ďábel!!! Naháč s duší supersportu!!!

První dojmy - Celkem divoká - těď už jsme si na sebe zvykli, ale podle mě má výkonu pořád dost (na to že je to šestka).

Fazer je moje druhá Zlatovláska po XJčku. Narozdíl od bejvalky poskytuje úplně jiný o hodně sportovnější zážitky při jízdě. Inženýři z Yamahy do Fazera vrazily motor ze setřičky YZF 600 Thudercat, poštelovali ho na lepší krouťák, přímo brilantní brzdy z R1 a všechno to svařili do trubkovýho rámu. Výsledkem je dokonalej sportovně - turistickej stroj za malý peníze, kterej mě zatím vždycky bez problému dovezl tam kam jsem chtěl.

S Fazerem se dá pohodlně cestovat, prostě na něj hodíte kufry a další bágly a můžete vyrazit třeba k moři i s drahou polovičkou. Polokapotáž funguje skvele a nefouká za ní tak moc jak na náháčích, takže je cestování mnohem příjemnější i při vyšší rychlosti.

Fazera chci vytahnout na okruh, at se dozvim co v nem je a posunu si taky trosku svoje limity. Chtel bych zkusit Most nebo Brno...uvidime co vyjde.

Spotřeba tak kolem 5-6 litrů, záleží jak za to tahám, ale přes 7 bych se dostal možná jen na okruhu.

Fazer je okolo 5-6tis.ot. velice příjemná a hodná motka, a je jako beránek, ale na 7 tis. se teprve nadechne a letí jak ďábel až k omezovači. Maximálka by měla být kolem 250km/h, to už se chce ale pořádně schovat za polokapotáž a přilepit se na nádrž. Okolo 200 km/h už začíná být malinko nestabilní. Ideální cestovní tempo je kolem 120-130 km/h.

Na fazera pořídil boční kufry 2x45 litrů, hodlám v létě cestovat (doufám, že i s polovičkou). Topcase jsem zatím nechtěl, protože když ho naložíte tak celkem zvyšuje těžiště motky a tím znesnadňuje ovládání. Boční kufry zas motorku podstatně rozšiřují.

Bohužel už se mi povedlo Fazerka i poškrábat. Jedna paní pustila svýho psa rovnou pod moje kolo. I když jsem jel 50 a brzdil i očima tak to zkončilo tak, že jsem psa přejel a navíc i položil mašinu. Rozbil jsem spodní klín, poškrábal přední masku a ohnul stupačku a řadičku ... aspoň jsem měl zas co zpravovat.

Únor 2010: zlatý páčky Titax, možnost nastavit podle potřeb na moje dlooouhý prsty.

Duben 2010: džák na N96, na výletech se neztratím...

Červen 2010: Zadní blatníček nad zadní kolo, řetězovka - zlatej retez DID ZVMX 530 (o třídu lepší než tam ma být - měl by vydržet o 40% km více, snad se osvědčí), zadní guma Continetal RoadAttack2 (dvousměsovka)

Říjen 2010: Nový přední desky BREMBO Červený a hned zkouška směr Rýmařov ... chvilku si sedaj ale vynikající!!!

Prosinec 2010: Nainstaloval jsem padáky do osy předního kola od RDMoto (chrání brzdiče a vidlici při lehkém pádu)

Leden 2011: Přídavné dálkové světlo - každej kdo měl tohodle fazera, tak ví, že sviti pekne na h*vno. Už mě o nebavilo a zapojil jsem druhý světlo jako potkávací a přidal dálkový světlo. Použil jsem parabolu pro tuning a přestavby 2xH3 žárovka, vyrobil jsem si vlastní držák a upevnil světlo na spodní brýle.

Květen 2011:
Pád po uklouznutí na světlech na vodě ...

Červen 2011:
Novej celolak - zlatý s černými doplňky!

Červenec 2011:
Tesně po novym laku jsem vytáhl Fazera na okruh do Brna ... první jízda nic moc, i když jsem se tomu snažil dávat, tak jsem jel jak na nákup. Druhá jízda už byla o poznání lepší, dokoce jsem dojížděl i kluky na R6, ale spíš jsem se snažil užívat zatáčky hezky na kolínko a gumy šli konecne az na kraje ... pristi rok zas musím vyrazit!

Červenec 2012:
Přezutá přední guma - ContiRoadAttack 2
Motodovolená v Rakousku - Dobívání Grossglockenru - zadní guma je teď trochu plochá, to jí budu muset trošku zakulatit v ňákých zatáčkách.

Květen 2013:
Přezutá zadní guma - ContiSportAttack - je to sportovní měkká guma, takže celkem mizí před očima, počítám, že mi vydrží tak 5-6 tis. km. Tento rok jsem toho ale moc nenajezdil, takže pohoda.

tudydudy
tudydudy napsal 08.09.15 v 15:56 10b.

Fakt pěknej kousek Zaslouženě 10b!

danny3716
danny3716 napsal 10.03.14 v 15:55 10b.

Nádherný stroj pěkný fotky a hezký deníček .

Mipule
Mipule napsal 11.10.13 v 20:44 10b.

Ooooh, ten je úchvatnej...

O.X.H.
O.X.H. napsal 18.03.13 v 17:40 10b.

Máš to pěkné. Za 10b.

Milan.V2