Jawa 350/640 (1993)

Vlastník vejška
Vloženo 2.5.2008
Aktualizováno 1.7.2011

Koupil jsem ji letos v unoru.Má najeto 24000km bez go motoru a vypadá zachovale.

Je to moje druhá jawa . Udělal jsem na ní pár preventivních oprav jako svíčky a fajfky ngk ,čištění karburatoru , nádrže a dalších pár drobností. Jezdím olej repsol 2t . Najel jsem na ní asi 800km a pokud člověk není závodník a chová se k ní rozumně ,muže být s jawou spokojen.

Za rok 2008 najeto 4000km s jedinou závadou,odeslo rele dobíjení,jinak spokojenost. Spotreba do 5l. Přes zimu 08/09 dostala nový lak a proběhla celková kontrola.

Vroce 2009 najeto opět 4000km bez problému(jo odešla baterka,ale na konci října tak jsem zazimoval a na jaře koupil novovou) Zima byla hrozná nejen pro motorkáře. Namontoval jsem zrcátka z yamahy xjr, podle mnohých lepší výhled, ale já si to nemyslím!! (asi je to mou postavou mám skoro 190cm) Sezona 2010 probíhá zatim v pohodě, ale asi nenajedu moc km ,pořáje deštivo a s dvouma dětma neni tolik času.Začínám pokukovat po Suzuki bandit
Jawa je supr na provozní náklady ale když jí naložim a jedu dál tak ten výko chybí tak uvidim jak to dopadne. Jinak všem přeju hodně štastných kilometru.

Tak první velká zavada!!! Začala vypadávat čtyřka, někdy nejde ani zařadit. Je rozhodnuto motor ven a k opravě převodovky bude provedena komplet generalka(mám najeto 35000km). Možná se letos ještě svezu, prý to bude trvat tak 14 dní.

Po třech nedelích oprava hotova. Odneslo to čtyřkové kolečko. Go motoru bez problému, navíc jen plné čelo kliky a spínač neutralu. Zítra snad najedu první km po opravě ,ale bude to pohodička(musim to zajed).

Tak po 3letech šla do světa. Budu v dobrém vzpomínat!!!

Reno77
Reno77 napsal 20.10.12 v 23:07

krasne (po ostravsku) 10b ku.va

Milan1963
Milan1963 napsal 31.07.12 v 21:34

Krasavice, možná škoda, že je pryč. Taky jsem ji míval, taky prodal a koupil větší - jen zase Jawu. Posílám 10 bodů.

speedwayHanzz
speedwayHanzz napsal 19.06.11 v 07:45

Pěkná

Václav.
Václav. napsal 16.03.09 v 21:43

Hezké - za 10 bez debaty.

Jawař
Jawař napsal 11.02.09 v 18:04

No ten vzhled je jako nová mašina.Jí pro tebe schovávali ještě v bedně ne? Naprosto perfefektní stav.