Jawa 350/634 (1974)

Vlastník perlufanda
Vloženo 12.3.2008
Aktualizováno 12.3.2008

Jawa 634 z 1974, číslo motoru 135!!, bez úprav a prakticky jeden z prvních strojů typu vůbec. Stejnou jsem ještě nepotkal(jeden tacho).

Koupená už nevím kdy přes Inzert Expre z Vysočiny z místa, kam nejezdily ani autobusy. Jel jsem pro ní naslepo koncem zimy. Starej děda a kupodivu i první majitel, mi ji dal za málo. Když jsem ji viděl zaprášenou ve stodole, tak jsem chtěl cuknout, ale bílej hadřík zpravil vše. Na foto je bez úprav, tak, jak vyjela z výrobního pásu a ze stodoly. Moto mělo směšně najeto(tachometru jsem ani nechtěl věřit, proto jsem nechal přeměřit vůle a bylo to OK, motka ještě nepoznala výbrus). Oproti předchozí 250 ce výrazně lepší jízdní vlastnosti, a výkon motoru v běžným provozu mimo dálnice dovoloval soutěžit i s 535. Škoda problémů s předstihem, věčnou bolestí Jawinek, než jsem se to naučil štelovat sám, musel za mnou 2 x přijet známý. Ale jednoduchou úpravou se motor vychytal. Jednalo se o první moji "pořádnou" motorku. Když jsem jí za sněžení převážel, připadal mi oproti 250 ce výkon brutální, ale teď samo na to prdítko vzpomínám s úsměvem. Ten Peklostroj mi po roce bohužel muselo udělat místo v boudě pro 535, obě 2 motky už nemám, ale na Jawinku vzpomínám častějc, neboť jsem ji prodal kolegyňce, kterou mi měl dohodit kolega(dlouholetý nejlepší kamarád ještě ze SŠ) ale dopadlo to tak, že se s kolegou teďka berou a na jawince jezdí taky on a nechce mi ji prodat zpátky. Děcka, jsou to muka, ale já se jednou pomstím.

Roman_78
Roman_78 napsal 25.05.10 v 16:42

Ano, ano, já mám také rok 74 a nemá chromované kaslíky, tacho má ve světle jako Californian. Evidentně ta tvoje prošla mírnou modernizací, ale s citem.

BaluJarda
BaluJarda napsal 29.12.08 v 22:58

Jojo,jsem se na ní něco najezdil,ale to asi většina z nás starších .Je to prostě vzpomínka

Maarty.sch
Maarty.sch napsal 01.09.08 v 23:23

V jednoduchosti je krása!

Janie
Janie napsal 25.06.08 v 07:19

Jawku 350 máme taky doma Taky vám to spolu sekne

perlufanda
perlufanda napsal 02.05.08 v 10:41

Dokladově je, číslo motoru by taky sedělo, ale asi prošla "modernizací"