Yamaha Tracer 9 / 900 (2023)

Vlastník vchlup
Vloženo 19.3.2024
Aktualizováno 19.3.2024

Vše co je o ní napsáno je pravda, jednoduše bych to shrnul, jako 2v1, míněno v dobrém. Nejvíce mě uchvátil QSS systém řazení, stačilo chvíli a už jsem se sním sžil, je bezchybný, změnil a zintenzivnil můj prožitek z jízdy, hlavně při lehké sportovní.

Honda NT1100: Yamaha nabídla za stejnou cenu více muziky, jednoduše řečeno.

První dojmy - Motorka mě hned po prvním nasednutí padla do ruky, zní to jako klišé ,ale je to tak. Hned od začátku jsem měl pocit jistoty s vedením, vše je tam kde má být, dobře nastavené a umístěné ovládací prvky, i na mou výšku 190cm. První jízda proběhla za deště, z mokra mám respekt, ale s touto motorkou jsem měl dobrý pocit, zatím jsem ještě za mokra takový pocit na jiné neměl.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušeného motorkáře, s duší cestovatele, a s ďáblem v těle.

Doplňky na motorce - Motorka je GT, takže Grand Turismo, kromě vyhřívaného sedla je tam vše.

Zatím jsem neobjevil pro mě žádné negativa. Motor je skvělý, disponuje dostatečným zátahem už od nízkých otáček, a ve vyšších je jako doma. Řazení je kapitola sama o sobě, OSS systém nemá chybu, funguje bezchybně, už i při nižších otáčkách, jak nahoru tak i dolu, bez problémů vás pustí dolu i na 1. rychl. stupeň. Podvozek, rám je tuhý, motorka se nevlní, a elektronické tlumení funguje opravdu dobře, má i různé možnosti volby nastavení. Brzdy, plovoucí kotouče vepředu jsou opravdu dobrou volbou, brzdění je s nimi komfortnější, jen zadní brzda se mi zdá trochu vlažnější, ale možná i to ještě sedne. Ty ostatní asistenty moc nevyužívám, nastavil jsem je podle návodu a na radu mechanika a neměním je, ale mám je tam. I když bych asi vyzdvihl, možnost jednoduché volby, čtyř motorových map, to používám a je to na jízdě znát, moc jsem tomu nevěřil, ale překvapili, dobré také je, že se dají měnit během jízdy. Zatím jsem na ní moc nenajezdil, mám ji cca od prosince, takže asi 2000km najeto, ale co jsem zatím poznal, tak jakákoliv asfaltová silnice, i horší kvality, pro ni není problém. Ve městě je hbitá a lehce ovladatelná, kličkovat mezi auty není problém, kufry neřešte, jsou užší než řídítka, a vzhledem k výkonu je i bezpečná, stačí zatáhnout a jste pryč.. Rozhodně bych ji nevzal do terénu, šotolina maximálně. Motorka má některé důležité části motoru, umístěné do terénu na trochu nevhodných místech, lambda sonda, olejový chladič, vodní chladič, vše dole za kolem, bez jakékoliv ochrany, stačí větší šutr a je neštěstí hotovo.
Dle mého je motorka vhodná jak pro delší i kratší cestování, svezl jsme už i manželku, namluvila toho hodně , ale já bych radši jen vypíchl, její poznatek že jsem dobře vybral, je pohodlnější, a má vzadu více místa. Motorka je dle mého také vhodná pro každodenní dojíždění do práce, já na ni jezdím, a zatím mě vždy při cestě zpět, ráda umožnila i trochu toho adrenalinu, když za to vezmete, uvidíte hned, tlačil jsem před sebou dokonce i Teslu.

vchlup napsal 24.03.24 v 10:13

Jestli tě odrazovali, tak k tomu měli asi jiný důvod,, nebo jejich neznalost je omlouvá. Mám 190cm a nemyslím že by mě byla motorka malá, má výškově nastavitelné sedadlo a možnost nastavení stupaček. Sedlo mám nastaveno na výšku 820cm, a stupačky nejníž. Čerpám i z vlastních pocitů po delším ćase v sedle, nejsem unavenej ani rozbitej, nic mě nebolí, a vzhledem k tomu že mě nebrní ani ruce, tak bude posez v pohodě

-----------
----------- napsal 23.03.24 v 09:20 10b.

Není na tebe při 190 cm motorka malá?
Taky se mi Tracer zamlouvá, ale už při mých 185 cm mě od ní odrazovali, že je to motorka pro malé.

vchlup napsal 22.03.24 v 20:43

Adess, děkují za body, a koukám že jsme zvolili stejně, dokonce i barvu. Tak hodně šťastných kilometrů.

adess
adess napsal 22.03.24 v 20:33 10b.

vchlup napsal 22.03.24 v 20:16

Obávám se že stou brzdou budeš mít pravdu, ale jak říkáš není až tak moc zásadní že má tupější odezvu, je to o zvyku, ale když se šlápne tak brzdí. Zvuk motoru moc parády nenadělá, ale to mi nevadí, je to darebák a za mě jede jako blázen, a fakt mě baví.