Yamaha V-MAX (1998)

Vlastník hd1727
Vloženo 19.2.2024
Aktualizováno 19.2.2024

Přišel čas si trochu pomasírovat ego :)

Motorka koupena od FIRMA:HONORCYCLES (Hradec Králové)

První dojmy - Nadčasová dělová koule, kult všech kultů, motorka která je v první řadě o motoru, pak o motoru a nakonec o motoru.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli, kdo věci moc neřeší a rád se baví.

Doplňky na motorce - Nic, vyměním asi blinkry za nějaký decentnější.

Motorka je od slova M O T O R. A když chcete fakt echt motorku, tak řešíte jediný požadavek, aby to mělo pořádnej M O T O R. A pak je V-Max jasný favorit.

Jasně, jede to pořádně jenom rovně, je to těžký, do zatáček se tomu nechce a navíc se to zlověstně kroutí, proporce jsou zvlášť z některých úhlů fakt divný, vlastně ani ta ergonomie není úplně nejvíc fajn... ale pak koukáš na ten krásnej M O T O R, zapneš zapalování, slyšíš jak se protočí klapky systému V-Boost, nastartuješ, ozve se hluboký bublání a mechanický chrčení a musíš se smát. Je to bestie :)

Véčtyřka jde za plynem jako praštěná, aby byla co nejrychleji na 6000 otáčkách a aktivoval se V-Boost. Zvuk motoru se v ten okamžik skokově změní, začne hystericky ryčet a motorka vystřelí s citelným kopancem, otáčky rychle letí k 9000 otáčkám, kde ten blázinec vrcholí na 145 koních! ... a to je všechno, o co tu jde. Nic víc, nic míň. Ti kluci šikmooký byli v polovině 80. let fakt dobře ujetý :)

Nevím, jak dlouho mě to bude bavit. Ale pro občasné polechtání ega je to moc fajn :) Motorka samozřejmě umí jet úplnou pohodu kolem 3000 tisíc otáček, ale co si budeme povídat, žádnej cesťák to není ... a my máme ve městě jenom jedny semafory :)

Fotky ještě nějaký dodělám...

jps13
jps13 napsal 22.02.24 v 10:14 10b.

Krásnej Maxík at ti slouží.Taky sem měl tu čest se s ním povozit.Super svezení.Jak jinak plný počet deseti bodíkú

NXram
NXram napsal 21.02.24 v 10:57 10b.

gratuluji, kdo nezažil, nepochopí Sám sem ho po asi 8 letech loni prodal, občas mě to mrzí, ale už jsem na něm nejezdil, tak jel dělat radost dál. I když je fakt, že výkony motorek šli poslední dobou strašně nahoru, takže když jsem pak přesedal z KTM se 160 koňmi, už mě to nepřišlo tak bestiální jako před těmi 8 lety. Tuhle motorku musíš milovat a sám musíš potvrdit, že není pravda o tom jak nebrzdí a nezatáčí a tak
Užívej ji ve zdraví

Don_Juan
Don_Juan napsal 21.02.24 v 10:27 10b.

Stroj snů.
Užívej

Valkyria1520
Valkyria1520 napsal 20.02.24 v 19:26 10b.

Mal som pred rokmi...tiež s v-boostom... Neýhodou je malá nádrž. Ale ako píšeš, od 6tis otáčok je to masaker, lebo ten rám nestíha. Ale vedel by som si ju predstaiť opäť v garáži. Dobrá voľba.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 20.02.24 v 14:36 10b.