BMW R 1200 GS (2005)

Vlastník mim1
Vloženo 22.7.2023
Aktualizováno 23.7.2023

Sympatický a osvědčený univerzální stroj.

První dojmy - Pohodlná pro oba jezdce. Skvělý zvuk motoru. Úžasně se vede cestou necestou.

Motorku bych doporučil pro - Stroj je dobrý při přechodu z menší kubatury na plnotučnou. Je silný, ale nezáludný, skvěle ovladatelný, pohodlný.

Doplňky na motorce - Origo vyhřívané hefty, doplněno top casem, led blinkry , padáky na motoru.

Moje první zkušenost s R1200 GS byla v roce 2016, kdy jsem měl půjčený zánovní stroj na celý víkend. Byla to první takhle velká plnotučná mašina, kterou jsem mohl řídit na trochu vetší vzdálenost, najel jsem spolu s batůžkem cca 1400 km. Byl to super víkend, ježděno skoro všechno asfalt, pár lesních a polních cest jsem ale taky stihnul.
Pak jsem měl ještě půjčenou Hondu 1200 Crosstourer. Motor skvělý, letělo to jak raketa (na moje poměry), ale stroj se mimo plynulou jízdu po silnici jevil těžkopádněji.
Následně jsem si pořídil cestovní BMW K1200 RS. Můj batůžek ježdění na moto také miluje, takže každá moje cesta sólo je plná smutných kukučů, zároveň se (asi pochopitelně) bojí jezdit terén, proto tento stroj. S RS jsme spolu zažili spoustu výhradně pozitivních chvil.
Po nějaké době bylo míň času, hotovost byla potřeba jinde, a tak se to skoulelo tak, že jsem se stal motorkářem teoretikem. Ale občas jsem měl možnost projet se. Jednou na kamarádově velkým Tigrovi, měl jsem půjčený na dva dny i Harley Pan America, u kterého mě mimochodem překvapil fakt skvělý charakter motoru, ovšem vzhled už jsem moc nedával...
Nyní zase nastaly vhodné okolnosti pro pořízení moto a tak jsem hodnotil naše potřeby a získané zkušenosti. Z toho mixu mi vycházelo nejlíp GS. Jenže touhle předraženou motorkou je doslova zamořená celá Evropa, každý ňouma na tom jezdí, plné silnice cestovatelů vybavených na světovou apokalypsu, nebo evidentně právě jedoucích přinejmenším na Magadan.
Ale seděl jsem onehdá u známého na Moto Guzzi. A uchvátil mě nádherný zvuk motoru. Takže i přes poněkud... hmm... "specifický" vzhled předních světel jsem se rozhodnul pořídit Stelvio. Nějakou dobu jsem vyhlížel vhodného kandidáta, měl už párkrát namále, ale vždy tam byla kompromisní volba v poměru celkový stav/cena.
No... a pak jsem úplně mimochodem zahlédl inzerát na vážně moc pěkné GS za přijatelnou cenu. A vzpomněl si, že to GS bylo tenkrát vážně hodně dobré a že z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že legenda se nestává legendou bezdůvodně. A že o Stelviu taky nepsali vždy zcela a výhradně pozitivně.
Takže suma sumárum jsem se nakonec stal dalším ňoumou v ovčím stádu s cejchem "GS"...
Nicméně žena je spokojená a já vlastně taky. GS splňuje naše požadavky na univerzální pohodlný stroj na delší cesty a já se zatím nemůžu nabažit toho hluboce brumlavýho zvuku...

GÉČKAŘ
GÉČKAŘ napsal 28.09.23 v 20:09 10b.

Přeju hodně bezproblémových km

buboGS
buboGS napsal 26.07.23 v 08:56 10b.

Nejlepší motorka na světě je ta, kterou máš v garáži - jen ta ti může udělat radost.
Že jí má každý ňouma? No a co, hlavně když ti dělá radost. No a spokojená manželka je základ rodinného štěstí
Takže dobrá volba
Užívejte si radosti a kolama vždycky dolů.

Kybergreg
Kybergreg napsal 25.07.23 v 22:50 10b.

No jo, další GS. Ale co, baví tě to? Baví! Tak vo co go? 10b.

Snekofon
Snekofon napsal 22.07.23 v 18:39 10b.

dobrá volba, je fakt že GSko je všude, jako dříve vsudez Felicie, ale ta motorka nemůže za to že je prostě dobrá