Honda CMX1100 Rebel (2023)

Vlastník zikaa
Vloženo 22.6.2023
Aktualizováno 19.7.2023

Honda CMX 1100 Rebel DCT
Moto ze které se dá krásně dosáhnout na zem mám 170cm Pěkný zvuk a stále kompaktní i pro proplétaní po městě. Sedí se nízko u země a krásně se naklápí s větší jistotou.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř

První dojmy - Po projížďce jsem se zamiloval do toho jak jede. A již jsem po ní toužil několik let kdy ještě byl jenom Rebel 500. Krásně poslouchá a klopí se ochotně do zatáček a už se těším až bude zajetá a a zkusím pořádně režim sport. Předchozí moto byla Integra takže jsem i tady zvolil DCT a nešáhnul jsem vedle.

Motorku bych doporučil pro - Moto je určitě vhodné pro toho kdo si chce jízdu užít a nepotřebuje silničku a nebo cesťák. I když cestovat se na ní dá, ale nedokážu si představit že by se na ní jelo třeba na Balkán ve dvou.

Doplňky na motorce - originál vyhřívané rukojeti spolupracují s budíkem
ochranu nádrže TankPad

uvažuji ještě o padacím rámu aby při delších cestách bylo kam odložit nohy
přídavná světla
přešití sedla
automatické mazání řetězu (scottoiler)

Moto jsem si vybral kvůli velikosti a taky kvůli tomu že se mi líbila a po svezení jsem věděl že musí ke mě domů. Vybral jsem si verzi Tour, kvůli delším projížďkám a da se to z motorky celkem rychle sundat.

Už mám najeto cca 750km. Takže už mám i nějaké dojmy po zajetí. Má skvělý sice tvrdší podvozek, ale ochotně se nechá položit do zatáčky aniž by nějak protestovala. Mám daleko jistější pocit než jsem měl s předchozí motorkou. Stupačky jsou docela nízko takže jsem si párkrát už v zatáčce chytil patou silnici, ale nic co by člověka rozhodilo.
Dodané kufry nejsou žádné velké ale na základní věci jako nepromoky a pak tašku s dokladama na pohodu a ještě se dá přidat svačina a notebook do práce.. Příští rok až pojedu někam dál budu ještě řešit další úložný prostor na zadní nebo místo zadního sedla.
Spotřeba je zatím něco málo přes 5 litrů, takže malá nadrž nutí zastavit nejpozději 150-200km. Což je trochu mínus ale zase plus k pravidelným pauzám.
Zkoušel jsem i tempomat a není to špatné ,ale když je člověk zhýčkaný z adaptivního tak je to opravdu jenom na delší přesuny.
s volbou DCT verze jsem neudělal špatně. Funguje opravdu dobře a člověk se může soustředit pouze na jízdu a ne co zrovna zařadit. Asi 2x jsem měl potřebu manuálního zásahu do řazení, ale jinak vždy řadila tak jak bych řadil sám. A určitě řazení je rychlejší než kdybych měl manuální řazení.
Když člověk chce tak i dynamika jízdy je opravdu dobrá. Je znát že motor má dost výkonu na předjíždění když je potřeba. Ale primárně si jízdu užívám, ale je dobré že je tam rezerva,
Sedlo je kapitola sama pro sebe. Při jízdě do 100km mě vůbec nevadilo a bylo pohodlné ale pak jsem ho začal cítit a při zastavení jsem byl rád že jsem se protáhnul.

A i z okolí mám velmi pozitivní názory že se líbí.

co budu řešit je lepší sedlo kvůli větším cestám
padací rám aby se na něj dali odložit nohy a možná světla na rám
a taky uvažuji o automatickém mazání řetězu (scottoiler)

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 19.07.23 v 22:46

Dnes přijel brácha na pětikilu a nevypadá to zase zblízka tak špatně. Na fotkách to klame, ale vlastně je celkem hezká a hlavně je nová a u Hondy se dá předpokládat dlouhá spolehlivost. Určitě pár let budeš bez starostí. Tak si to užij.

VIETNAM
VIETNAM napsal 29.06.23 v 14:39 10b.

Tak kolama dolů a hlavně ATMOSFÉRA

Guga
Guga napsal 22.06.23 v 22:35 10b.

Pěkný kousek

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 22.06.23 v 22:32 10b.

A proč se proplétáš? Proč nešnekuješ, jako ostatní slimáci.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 22.06.23 v 20:02 10b.

tak dotunit a hurá na pořádný tripíček .